Hein ongi Arsenali number 2? Praegu küll, aga see võib paari nädalaga muutuda

Ta on Eesti koondise esikinnas, kes pääses käesoleva hooaja esimeses Premier League'i matšis Londoni Arsenali pingile.


Eestlane Karl Jakob Hein on kahtlemata väga andekas väravavaht, kellelt ootavad ja loodavad Maarjamaa jalgpallifännid nii mõndagi. Tema leivaisa, kuulus Londoni Arsenal pole aga kõikide märkide järgi nõus väitega, et 19-aastase Põlvast pärit puurivahi päralt on Kahurimeeste – nõnda fännid klubi kutsuvad – teine kinnas.

Heina ja Arsenali väravavahtide ümber on suvel käinud kamaluga kuulujutte. Näiteks spekuleeriti, et eestlane võib minna laenule teise Premier League’i klubisse Brightonisse, kus ta asendaks Hispaaniasse lahkunud austraallast Mathew Ryanit, kes mängis Inglismaal 2020/21 hooajal hispaanlase Roberto Sanchezi järel teist viiulit.

See kuulujutt lahtus aga sama kiiresti kui tekkis, sest õige pea teatas Brighton, et hankis Amsterdami Ajaxist 21-aastase hollandlase Kjell Scherpeni.

Saadaval olla ka mullu septembris üllatavalt Arsenaliga liitunud Runar Alex Runarsson. Islandi väravavahi siirdumine Kahurimeestesse kergitas kulme, sest skandinaavlane polnud Prantsusmaal Dijonis millegi erilisega silma paistnud. Hiljuti teatati, et Runarsson pidi laenulepingu alusel minema Türki, ent see tehing kukkus läbi. Igal juhul on selge, et mehe aeg Inglismaa pealinnas on otsakorral ning ta otsib ka ise väljapääsu.

Karl Jakob Hein Londoni Arsenali särgis. Foto: Instagram @karljakobhein
Karl Jakob Hein Londoni Arsenali särgis. Foto: Instagram @karljakobhein

Arsenal tahab inglast

Olgu vahemärkuseks öeldud, et Arsenali esikinnas on Bernd Leno, kelle positsioon on justkui kivisse raiutud. Arsenali ridades on ka 19-aastane Nigeeria juurtega inglane Arthur Okonkwo, kes sõlmis tänavu juulis klubiga kolme aasta pikkuse lepingu ja liitus täiskohaga esindusmeeskonna tegemistega. Eelmisel hooajal oli ta tihtipeale kolmas väravavaht ning teenis mängupraktikat noorte hulgas.

Suvi on aga toonud kuulujutte ka sellest, et Arsenal otsib korraliku tasemega teist numbrit. Pikalt räägiti Aaron Ramsdale’i liitumisest, kuid inglase leivaisa Sheffield United nõudis tema eest umbes 30 miljonit naela ning see Londoni meeskonnale ei sobinud.

Tõsi, hiljutised spekulatsioonid ütlevad ka seda, et Ramsdale pole valget lippu lehvitanud ning võib sisse anda ametliku palve klubi vahetada. See ei kohusta Sheffieldi ega Arsenali millekski, kuid annab veel selgemalt mõista, et puurivaht ei taha praeguses klubis jätkata.

Ramsdale’i kasuks räägib ka tõik, et Arsenal tahab KTM-reegli tõttu palgata inglast, kuid nad olid tema nõus eest välja käima kuni 20 miljonit naela. Eks ole näha, mis Ramsdale’ist saab, kuid et üleminekuaken sulgub 31. augustil ehk paari nädala pärast, on Arsenalil ja Ramsdale’il veel aega, et Sheffieldi survestada.

Hein möödus Okonkwost Šotimaal

Peaks Arsenal jääma Ramsdale’ita ning nad ei suuda kedagi teist palgata, võib aga küll öelda, et Hein jätkab klubi teise numbrina. Arsenali tegemistega väga hästi kursis olevad väljaanded kirjutavad kui ühest suust, et Hein tõusis pingereas Okonkwost mööda tänu hooajaeelsele turneel Šotimaal.

Selle esimeses mängus Hiberniansi vastu jättis Okonkwo väga kesise mulje. Ta põhjustas esimese värava, kui lõi tagasisöödu klaarimise asemel pallist mööda ning kohtumist jälginud fännid märkisid, et väravavaht oli ebakindel ega jätnud muljet, nagu võiks ta esindusmeeskonna tegemistes väljakul üleliia palju kaasa lüüa.

Ehk mängib Heina kindlamas tegutsemises rolli ka tõik, et tal on konkurendist rohkem kogemusi. 193 cm pikkune eestlane on ju meie A-koondises osalenud kaheksas kohtumises ning tõusnud Eesti kindlaks esikindaks. Okonkwol pole midagi säärast vastu panna.

Hooaja avakohtumine Brentfordi vastu oli seega igati märgiline, sest peatreener Mikel Arteta valis pingile Heina, mitte Okonkwo. Kui Arsenal Ramsdale’i ega kedagi teist väravavahtide osakonda juurde ei palka, näib üsna tõenäoline, et ühes või teises karikamängus usaldab juhendaja väljakule just meie mehe!

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in