Flora loodab üksikutele eurotriumfidele lisa tuua

Ülesanne: koosta positiivne lause, mis sisaldab nii sõnu "eurosari" kui ka "Tallinna Flora". Meie seda suutsime, kas ka sina?


Kuigi Meistrite liigas pudenes Tallinna FC Flora juba konkurentsist, on neil valitseva riigi meistrina võimalus oma euroteekonda jätkata Euroopa liiga teises eelringis. Seal tuleb neile vastu Islandi klubi Reykjaviki KR. Enne kui selle kohtumise juurde jõuame, vaatame tagasi aga rohevalgete eurominevikule, mis paraku liiga roosiline pole. 

Ilmselt ei leidu Eestis vutifänni, kes poleks Flora eurosarja altminekutega kursis. Jah, Maarjamaalt võib neil olla ette näidata küll 30 trofeed, kuid Euroopast vaatab vastu 26 üritust ning vaid kaks õnnestumist. Või kui minna veel spetsiifilisemaks, siis 57 kohtumist, millest on võidetud 8, viigistatud 13 ja kaotatud 36. Seda kõike väravatevahega 39:107. Kurb, nagu ka paari nädala tagune allajäämine Suduva vastu, ent selles artiklis keskendume hoopis Flora üksikutele rõõmuhetkedele.

1995-96 hooaja UEFA karikaturniiri esimene eelring

Tallinna FC Flora – Lilleström SK 1:0

Värav: 54. Otar Korgalidze

FC Flora: Toomas Tohver, Marek Lemsalu, Urmas Kirs, Toomas Kallaste, Janek Kiismann (46. Alari Lell), Martin Lepa (46. Lembti Rajala), Meelis Lindmaa, Otar Korgalidze, Marko Kristal, Martin Reim, Vahe Yagmuryan.

Kahe mängu kokkuvõttes pääses siiski 4:1 edasi Lilleström.

1998-99 hooaja Meistrite liiga esimene eelring

Tallinna FC Flora – Bukaresti Steaua 3:1

Väravad: 42. Maksim Smirnov, 46. Indrek Zelinski, 81. Andres Oper – 72. Danciulescu

FC Flora: Toomas Tohver, Urmas Kirs, Segei Hohlov-Simson, Martin Reim, Viktor Alonen, Pal Christian Alsaker, Maksim Smirnov, Tomas Ražanauskas, Sergei Terehhov (64. Andres Oper), Marko Kristal, Indrek Zelinski (80. Kristen Viikmäe).

Kahe mängu kokkuvõttes pääses siiski 5:4 edasi Bukaresti Steaua.

2005-06 hooaja UEFA karikasarja esimene eelring

Esbjerg FB – Tallinna FC Flora 1:2

Väravad: 90. Frederik Bergelund – 57. Tomas Sirevicius, 60. Andrei Sidorenkov

FC Flora: Martin Kaalma, Tomas Sirevicius, Martin Reim, Alo Bärengrub, Rain Tölpus, Ott Reinumäe, Märt Kosemets (15. Andrei Sidorenkov; 77. Jürgen Kuresoo), Kert Haavistu, Martin Vunk, Aleksander Saharov, Enver Jääger (82. Alo Dupikov).

«Esbjergil juhtus täna ikka halb päev kah olema,» tunnistas Janno Kivisild pärast matši Õhtulehele. «Neil jäi kasutamata mitu head ja üks sajaprotsendiline võimalus – seisul 0:2 löödi tühjast väravast mööda. Teadsime, et peame kaitsele rõhuma ja vasturünnakutele lootma. Pidasime plaanist peaaegu lõpuni kinni. Kahjuks kasvas vastaste surve lõpus juba nii tugevaks, et meil ei jätkunud lihtsalt füüsiliselt jõudu nende rünnakuid tõrjuda. Kahju, et 1:2 tuli.»

Kahe mängu kokkuvõttes pääses siiski 7:2 edasi Esbjerg.

2009-10 hooaja Euroopa liiga esimene eelring

Bröndby IF – Tallinna FC Flora 0:1

Värav: 50. Tõnis Vanna

FC Flora: Mihkel Aksalu, Tõnis Vanna, Karl Palatu, Urmas Rooba (65. ), Gert Kams, Sergei Mošnikov (83. Ken Kallaste), Oliver Konsa, Siksten Kasimir, Aivar Anniste, Vjatšeslav Zahovaiko (58. Alo Dupikov), Martin Vunk.

Kahe mängu kokkuvõttes pääses siiski 6:1 edasi Bröndby.

2015-16 hooaja Euroopa liiga esimene eelring

Tallinna FC Flora – Skopje FK Rabotnicki 1:0

Värav: 59. Maksim Gussev

FC Flora: Mait Toom, Enar Jääger, Markus Jürgenson, Gert Kams, Nikita Baranov, Andre Frolov, German Šlein (80. Karl-Eerik Luigend), Irakly Logua (73. Joonas Tamm), Rauno Alliku, Rauno Sappinen (53. Zakaria Beglarišvili), Maksim Gussev.

Kahe mängu kokkuvõttes pääses siiski 2:1 edasi Rabotnicki

2016-17 hooaja Euroopa liiga esimene eelring

Tallinna FC Flora – Lincoln Red Imps FC  2:1

Väravad: 35. Rauno Alliku, 49. Rauno Sappinen – 57. Joseph Chipolina

FC Flora: Mait Toom, Jan Kokla, Rauno Alliku, Rauno Sappinen, Markus Jürgenson, Gert Kams, Maksim Gussev (85. Joseph Saliste), Madis Vihmann, Nikita Baranov, Mihkel Ainsalu (68. Brent Lepistu), Zakaria Beglarišvili (71. Albert Prosa).

Kahe mängu kokkuvõttes pääses siiski 3:2 edasi Lincoln.

2018-19 hooaja Euroopa liiga teine eelring

Tallinna FC Flora – APOEL FC 2:0

Väravad: 32. Gert Kams, 37. Markus Poom

FC Flora: Mait Toom, Gert Kams, Madis Vihmann, Henrik Pürg, Kevin Aloe (81. Erik Sorga), Aleksandr Dmitrijev, Markus Poom, Zakaria Belgarišvili, Rauno Alliku, Maksim Gussev (67. Joseph Saliste), Frank Liivak (70. Mark Anders Lepik).

Kahe mängu kokkuvõttes pääses siiski 5:2 edasi APOEL.

2019-20 hooaja Euroopa liiga esimene eelring

Tallinna FC Flora – FK Radnicki Niš 2:0 

Väravad: 75. Mark Anders Lepik, 89. Konstantin Vassiljev

FC Flora: Matvei Igonen, Gert Kams, Märten Kuusk, Henrik Pürg, Henri Järvelaid, Vladislav Kreida, Mihkel Ainsalu, Frank Liivak, Konstantin Vassiljev, Martin Miller, Erik Sorga (73. Mark Anders Lepik).

Kahe mängu kokkuvõttes pääses 4:2 edasi Flora!

 

Terasemad vutisõbrad kindlasti märkasid, et mängude loetelus pole välja toodud Oslo Lyni, kellest sai 2006-07 hooaja esimene vastane, kellest Flora üle olnud. Põhjus selleks on väga lihtne. Toona pääsesid rohevalged järgmisse ringi võõrsil löödud värava reegli tõttu, sest kohtumised lõppesid vastavalt 0:0 ja 1:1. Ajaloolise värava lõi Norra pealinnas Joel Lindpere.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Tänavu seisab Euroopa liiga teises eelringis Flora tee peal Reykjaviki KR või siis pikemalt Knattspyrnufélag Reykjavíkur. 1899. aastal asutatud klubi on 27-kordne Islandi meister – sealne rekord! – , nende esimene trofee pärineb Úrvalsdeild karla ehk Islandi kõrgliiga esimesest hooajas 1912. aastal ning viimane eelmisest aastast.

Aga nüüd võrreldavate numbrite juurde. UEFA liikmesriikide kõrgliigade edetabelis asub Eesti teatavasti masendaval eel-eelviimasel ehk 53. kohal. Eespoolt vaid San Marinost ja Andorrast. Isalndi käbarad ei käi meie õnneks aga liiga palju paremini: nemad leiab 50ndalt tabelirealt. Sellele vaatamata peavad Betsafe’i koefitsiendimeistrid kergeks favoriidiks Tallinna Florat.

Betsafe’i koefitsiendid 15.09.2020 @10.49

Meistrite liiga esimeses eelringis sai KR 0:6 kolaka Celticult, samal ajal kui Flora vandus 1:1 viig järel penaltiseerias alla leedukate Suduvale. Sellest lähtuvalt võib eeldada, et seegi kord liiga palju väravavõrgud ei sahise. Kuna kaalul on lihtsalt nii palju – peame silmas raha –, siis pigem tõotab tulla kinnine mäng ning miks mitte panustada sellele, et mängu saatus otsustatakse ühe või kahe tabamusega. Kui rohkem väravaid ei lööda, saab raha tagasi koduni 2.20-kordselt.

Betsafe’i koefitsiendid 15.09.2020 @10.49

Kes aga otsib teenimiskohta, sel tasub panustada Flora puhtale puurile. Kodumeeskonna puhas leht tähendaks koguni 4-kordset palgapäeva. Etteruttav hoiatus aga! Sellele ei tasu enne panustada, kui on teada, kes rohevalgetel postide vahele läheb. Sest kui Matvei Igonen ja Ingmar Krister Paplavskis on jätkuvalt audis, pole see – kogu austuses Kristen Lapa vastu – üldsegi nii magus koefitsiendikoht.

Lõpetuseks ka veidi informatiivset teksti. Edu korral oleksid Flora võimalikud vastased kolmandas eelringis: KI (Fääri saared), CFR Cluj (Rumeenia), Connah’s Quay Nowads (Wales) – Tbilisi Dinamo (Gruusia), Djurgarden (Rootsi) – Europa (Gibraltar) ja Linfield (Põhja-Iirimaa) – Floriana (Malta).

P.S. Üks võimalik vastus kickeris ette vuristatud ülesandele. Tallinna Flora on klubi 30-aastase ajaloo jooksul eurosarjast eemale jäänud vaid kolmel puhul: hooaegadel 1992-93, 1993-94 ja 2014-15.

Haara kinni Betsafe’i eripanustest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea!

AVA KONTO SIIN

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kellele meeldivad suured koefitsiendid. Panusta (kombo- või üksikpanus) vähemalt 5 eurot suure koefitsiendiga: esimesed seitse mängijat, kes võidavad suure koefitsiendiga, saavad preemiaks suure riskivaba panuse. Kui pahatihti võib sõna “suur” olla pelk sõnakõlks, siis Betsafe’is tähendab see kuni 1000 eurost riskivaba panust! Vaata lähemalt SIIT.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in