Kas Chelsea ja Leicester suudavad pakkuda duelli, mis kirjutatakse rasvaselt FA karika ajalukku?

Tänavune FA Karikafinaal tõotab vutifännide jaoks tulla mesimagus, kuna vastamisi lähevad samal pulgal olevad meeskonnad.

Sel laupäeval mängitakse Inglismaal välja tänavuse hooaja viimane tiitel, kui FA karika finaalis lähevad omavahel vastamisi Londoni Chelsea ja Leicester City. Enne kui me läheme aga Wembley’l toimuva kullamatši juurde, meenutame mõningaid varasemaid ikoonilisi finaale.

P.S. – Tegemist on täiesti subjektiivse nimekirjaga, aga kui Spordijutud.com kolleegium peaks välja valima viis mälestusväärset finaali, siis need oleksid järgnevad…

1988 | Wimbledon – Liverpool 1:0

Mäng, mida on Inglismaal kutsutud FA karikasarja suurimaks üllatuseks. Selles finaali ei kõmmutatud palju väravaid, kuid see-eest pakkus see ohtralt draamat ja närvikõdi. Et panna asi konteksti, siis Wimbledoni näol oli toona tegemist küll aastaid kõrgliigasse kuulunud klubiga, aga Liverpool oli samal ajal kogu Inglismaa vutiskeene valitseja.

Finaalis ei tähendanud see aga midagi, sest Lawrie Sanchezi peatabamus viis Wimbledoni avapoolaja lõpus juhtima. Teisel poolajal hakkasid punased meeleheitlikult viigiväravat üritama ning tunni aja möödudes teeniti ka penalti. Vastaste kapten Dave Beasant aga tõrjus selle ning nõnda sai temast esimene väravavaht, kes suutnud 11 meetri karistuslöögi FA karikafinaalis tõrjuda. Pool tundi hiljem langes talle tänuna osaks ka ülima autasu, kui ta sai võidutrofee pea kohale tõsta.

1987 | Coventry – Tottenham 3:2

Kellelt Wimbledon oma triumfiks aga õppis? Eks ikka eelmise tšempioni Coventry käest! Taevasinised – nõnda Coventryt kutsutakse – olid kullamatšis täielikud autsaiderid ja kui nad teisel minutil veel ka kaotusseisu jäid, näisid asjalood lootusetud. Kuid 8. minutil süstis Dave Bennett viigiväravaga neisse usku. Tottenham pääses seejärel Gary Mabbuti tabamusest veel korra juhtima, kuid teisel poolajal oli Keith Houchen see, kes taas viigi jalule seadis.

Nõnda läkski kohtumine lisaajale, kus Tottenhami või õigemini Mabutti tabas katstroof. Kaitsja pani paremalt äärelt tulnud tsenderdusele jala ülimalt õnnetult vahele ning nahkkera põrkas täpselt üle puuriluku Ray Clemence’i omaväravasse. Sellest šokitabamusest valged ei taastunudki ja Coventry klubi teenis oma ajaloo suurima triumfi.

1981 | Tottenham – Manchester City 3:2

Jätkame 80ndate lainel. Esiteks, oli selle duelli näol tegemist kullamatši korduskohtumisega, kuna esimene finaalmäng oli lõppenud 1:1 viigiga. Teiseks asus Spurs toona kohtumist küll juhtima, kuid peagi olid omakorda 2:1 peal helesinised. 20 minutit enne lõppu õnnestus Garth Crooksil omakorda Tottenhami poolelt viigistada ning seejärel sündis puhas maagia.

Ricardo Villa sai karistusala lähistel palli, purjetas seejärel kasti, kus võttis järjepanu ette neli City mängijat, ja lõi ühe ajalooliseima Wembley värava.

2006 | Liverpool – West Ham United 3:3 (Liverpool võitis penaltitega 3:1)

Kõigest aasta varem oli Liverpool Meistite liiga finaalis AC Milani vastu välja tulnud 0:3 kaotusseisust. FA karikafinaalis West Hami vastu ei olnud nad küll nii täbaras seisus, kuid 0:2 ja 2:3 kaotusseisu õnnestus neil siiski tabloolt silmitseda.

Pikka aega tundus, et 2:3 kaotusega kohtumine ka lõppeb, kuid mängu esimesel lisaminutitil uhas Steven Gerrard südamest peale… ja tabas! See viigivärav viis kohtumise siis penaltiseeriasse, kus olid kindlamad juba punased!

1953 | Blackpool – Preston 4:3

Eesti vutisõbrale ehk veidi hoomamatu, kuid Inglismaal liigitavad üheksa vutifänni kümnest just selle kohtumise ajaloo parimaks FA karikafinaaliks. Bolton juhtis toonast kullamatši 55. minutiks 3:1, kuid siis otsustas Blackpooli sangariks tõusta Sir Stanley Matthews. Legendaarne ääremängija ei löönud küll ise ühtegi väravat, kuid ta tegi eeltöö näiteks Stan Mortenseni teisele tabamusele ning lõpuks ka Bill Perry 92. minuti võiduväravale.

Muideks, tollest kullamatšist pärineb ka FA karikafinaalide seni ainukene kübaratrikk, autoriks Stan Mortensen. Nüüd aga nautigem must-valget ajalugu.

Kellele nendest videodest väheks jäi, see saab enne artikli kõige magusama osa juurde jõudmist nautida veel ka meie jalkagurude jutte. Võtke teadmiseks, et tagasi seal stuudios ennast ei hoita!

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

See, kas tänavune finaal võiks selles nimekirjas korrektuure teha, saab selgeks laupäeva õhtuks. Ent kumb on favoriit: Chelsea või Leicester?

Liigas eraldab kahte meeskonda kõigest üks punkt, kuid kui panna siia kõrvale, et üks sinistest on jõudnud Meistrite liigas finaali ning alistas äsja selle eelvaatuses ka Manchester City, siis on raske favoriidikoormat mitte Chelsea õuele asetada. Samamoodi arvavad ka Betsafe’i inimesed, kes pakuvad Thomas Tucheli hoolealuste triumfiks koefitsienti 2.01. Arvestades aga, et kõrvalt vaatab vasu Leicesteri 3.95 ning et kahe meeskonna jaanuarikuine omavaheline kohtumine kaldus just nimelt Rebaste kasuks, siis väärtuse poolest tundub too panus isegi ahvatlevam.

Betsafe’i koefitsiendid 11.05.2021 @10.00

Samas, kui vaadata otsa meeskondade seitsmele viimasele kohtumisele, siis Leicester on selle aja jookul libastunud tunduvalt rohkem. Kaotatud on nii Newcastle’ile, West Hamile kui ka City’le (selle anname andeks) ehk nende saldo on 3-1-3. Chelsea samal ajal pole viimases seitsmes kohtumises kaotusekibedust tundnud. Vähe sellest, vahepeal on City (nüüd märkige ära) kaks korda kotti pistetud. Seega saldo 5-2-0.

Et panustamine on raske, siis lähtume hoopis teisest Chelsea loogikast: Thomas Tuchel armastab kaitse lukku keeramist. Lisada sellele juurde karikfinaali pinge ja tõenäosus, et mängus lüüakse alla 2,5 värava, on päris hea.

Lisaks pakub Betsafe’i finaali puhul oma klientidele eripanust, mille leiab EKSKLUSIIV-pakkumiste alt. Sel korral on õhus variant saada raha tagasi neljakordselt. Selleks peaks Leicesteri mängumees James Madisson lööma kas värava või andma väravasöödu. Chelsea vastu on selle ülesande täitmine muidugi tavapärasest raskem – millest ka säärane koefitsient – kuid hooaja peale on inglasel ette nädiata ikkagi 11 tabamust ja 10 söötu. Seda siis 38 mängus. Ehk üle mängu ikkagi mingi maagia sünnib. Ja tähtsates mängudes peavad sellised mehed olema teistele eeskujuks!

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe pakub spordisõpradele väga laia koefitsientide valikut. Panusta oma lemmikalale ning saad igas nädalas kuni 50 euro suuruse tasuta panuse! Kui palju tuleb selleks panustada, vaata SIIT.