Kõik, mida peab teadma EMil välgutatud punastest

Oma nime on võimalik protokolli saada väravat lüües või kollast või punast kaarti nähes. Meie keskendume siinkohal nendele viimastele.

Grzegorz Krychowiak on siis see jalgpallur, kelle nimi kantakse ajalooannaalidesse, kui tänavuse EMi esimese punase kaardi teenija. Kuna paralleelselt oli selle näol tegemist ka EMide ajaloo 40nda eemaldamisega, otsustasime spordijutud.com’is tagasi vaadata varasematele punastele.

Kuigi esimene jalgpalli EM toimus 1960. aastal, välkus punane hoiatuskaart finaalturniiril esimest korda alles kaheksa aastat hiljem, kui inglane Alan Mullery tõmbas poolfinaalkohtumises Jugoslaaviaga 86. minutil maha Dobrivoje Trivici. Nõnda sai temast esimene mängija, kes EM-finaalturniiri punast näinud ning ühtlasi esimene inglane, kes rahvusvahelises kohtumises platsilt eemaldatud.

Pooled tulnud kollaste kaudu

Mõneti omapärane, kuid EMil välkunud 40 punasest on täpselt pooled olnud otse eemaldamised. Ülejäänud on olnud kombinatsioon kahest kollasest. Ainsa mehena on Vana Maailma tšempionaadil kaks korda punast kaardi näinud tšehh Radoslav Latal.

Esimest korda juhtus see 1996. aastal veerandfinaalis Portugali vastu. 82. minuti eemaldamisest hoolimata õnnestus tšehhidel see kohtumine siiski Karel Poborsky tabamusest 1:0 võita ning lõpuks finaali välja purjetada, kus sakslase Oliver Bierhoffi EMide ajaloo esimene kuldne värav nad lisaajal lõpuks kukutas.

Teist korda välkus punane kaart Latali silme ees neli aastat hiljem, alagrupikohtumises Hollandi vastu. Kusjuures kõikidest protokollidest seda kaarti isegi ei leia, sest de facto oli poolkaitsja tolleks hetkeks juba välja vahetatud. Kui aga peakohtunik Pierluigi Collina otsustas Hollandi kasuks määrata 89. minutil penalti ning Ronald de Boer selle ka realiseeris, saatis Latal teele sellise väljenditetiraadi, et itaallasest arbiiter otsustaski pingil istunud Latali punase kaardiga tribüünidele saata.

Kõige varasem ja kõige hilisem

Kõige kiiremini on EMide ajaloos duši alla saadetud prantslane Eric Abidal, kellel kulus 2008. aastal kohtumises Itaaliaga “kõigest” 24 minutit, et eemalduskaart teenida. Arvestades, et vutiajalugu tunneb ka esimese kahe minuti jooksul teenitud punaseid, siis on EM-finaalturniiridel siiani oldud võrdlemisi leebed.

Kõige hilisema duši alla mineja “au” kuulub portugallasele Nuno Gomesile, kes saadeti 2000. aasta EMi poolfinaalis Prantsusmaa vastu väljakult minema lisaaja 117. minutil. Kusjuures, tolles kohtumises skoori avanud ründaja polnud isegi see, kes kolm minutit enne kohtumise lõppu patustas. Selleks oli kaitsja Abel Xavier, kes väravasse lennanud palli “oskuslikult” käega nurgalöögiks tõrjus. Pärast pikka puurimist otsustas toonane kohtunikebrigaad anda olukorra eest ikkagi penalti ning kuna Gomes avaldas oma arvamust liiga suurejooneliselt ja valjusuiselt, saadeti ta enne Zidane’i lööma asumist väljakult minema.

Kolm eriti punast mängu

EMide ajalugu tunneb kolme mängu, kus punane kaart on välkunud rohkem kui ühel korral. Nendeks on 2012. aasta alagrupikohtumine Kreeka ja Poola vahel (minema saadeti Sokratis Papastathopoulos ja Wojciech Szczesny), 1996. aasta alagrupikohtumine Hispaania ja Bulgaaria vahel (minema saadeti Juan Antonio Pizzi ja Petar Hubchev) ning 1976. aasta EM-finaalturniiri poolfinaalmatš Hollandi ja Tšehhoslovakkia vahel.

Tolles, lisaajale läinud kohtumises, eemaldati koguni kolm mängijat. Esmalt saadeti 53. minutil duši alla tšehh Jaroslav Pollak, kui 23 minutit hiljem ühines temaga hollandlane Johan Neeskens. Kolmandat korda välkus punane kaart 115. minutil, kui oma silme ees nägi seda Wim van Hanegem.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis vaatame sel korral ette neljapäevastele mängudele ehk C- ja B-alagrupi matšidele. Mängupäeva avavad siis Ukraina ja Põhja-Makedoonia ning selles kohtumises on mõistetavatel põhjustel favoriidiks ukrainlased. Samas, 1.61 pole just selline koefitsient mille peale lakke hüpata. Küll võiks Andrii Ševtšenko hoolealustel olla motivatsiooni ennast tõestada, sest neil on käsil hetkel EM-rekordit kordav kaotustejada: Ukraina on pea norus EMil platsilt lahkunud kuues järjestikuses kohtumises. Ehk nende võiduvariant näib tõesti võrdlemisi kindel. Kes otsib siiski magusamat koefitsienti, sel on võimalik Betsafe’i keskkonnas raha panna võimendatud eripanustele. Kui Roman Jarmolenko lööb kohtumise esimese värava ning Ukraina ka võidab, saab raha tagasi 6.5-kordselt. Kui kohtumises sahistavad väravavõrku nii Jarmolenko kui ka Goran Pandev, on võidukoefitsiendiks koguni 13. Neist valiksime meie teise variandi.

Betsafe’i koefitsiendid 15.06.2021 @15.30

Teises kohtumises lähevad vastamisi Taani ja Belgia ning mõneti ootamatult on turniiri suursoosikuks peetava Belgia võidukoefitsiendiks 2.09. Jah, peatreener Roberto Martinezel pole küll enam kasutada Timothy Castagne’t ning hädad kimbutavad ka Kevin De Bruynet ja Axel Witselit, kuid avamäng Venemaa vastu näitas, et draakonipoegadel on soov ennast Vanas Maailmas kehtestada! Taani puhul tasub arvesse võtta ka emotsionaalset šokki, mis neid pärast Christian Erikseni infarkti tabas. See võib küll ka meeskonda sütitada, sest neil on nüüd mille nimel ühiselt võidelda, kuid vaevalt kõik 25 koondislast emotsionaalselt nii tugevad on.

Päeva lõpetavad Holland ja Austria ning lähtudes tulpidemaa avamängus Ukraina vastu – khm, 3:2 – ei hakka me siinkohal pikka juttu rääkima. Frank de Boeri süsteem oli nii kaootiline ja rünnakule suunatud, et väravaid ennustame me ka nüüd. Kui neid tuleks neli, oleks koefitsient igati korralik 2.89.

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Jalgpalli EMi puhul tuleb Betsafe sulle ka appi ning aitab täiendada sul oma teadmisi. Õpi SIIT, kuidas koefitsiendid toimivad, millistele turgudele panustada ja vii end kurssi, kuidas kasutada spordiboonuseid! Lisaks tasub silm peal hoida EURO 2020 eripakkumistel, mis muutuvad iga päev. Tänase pakkumisega saad tutvuda SIIN