Kas oma esimese Copa America võidab Messi või Neymar?

Lõuna-Ameerika parimad pojad on vedanud oma koondised finaali ja ees ootab suurejooneline lahing!


EURO 2020 tuhinas on paljudel jalkasõpradel ehk meelest läinud, et täpselt samal ajal selgitatakse välja ka Lõuna-Ameerika parim jalgpallikoondis. Copa America finaali on end mänginud Lionel Messi juhitud Argentiina ja Neymari briljantsusele toetuv Brasiilia. Kumb kahest kontinendi parimast pallurist viib oma satsi võidule?

Koondisega ei taha kuidagi õnnestuda

Kumbki koondis on oma liidritele sel turniiril ka kõvasti toetunud. Neymar on löönud viies mängus kaks väravat ja andnud kolm väravasöötu, Messil on kirjas neli tabamust ja viis assisti. Mõlemas kategoorias on argentiinlane sel Copal suveräänne liider.

Arvestades, milliste superstaaridega on mõlema jalgpalluri puhul tegemist, on üllatav, et kumbki mees ei ole veel võitnud ühtegi tähtsat karikat täiskasvanute koondises. Messi on jõudnud kolme Copa America ja ühte MMi finaali, kuid teadupärast on ta iga kord pidanud leppima hõbedaga. Brasiilia võitis 2019. aastal küll Copa ära, kuid Neymar oli saanud enne turniiri vigastada ning jäi meeskonna nimekirjast välja. Kusjuures nii Messi kui Neymar on võitnud olümpiamängudel kulla, kuid tegemist on ikkagi U23 turniiriga.

Kas see on Messi viimane võimalus?

Messi on 34aastane. Ta on võitnud 10 La Liga tiitlit ja neli Meistrite liiga karikat Barcelonaga, lisaks rekordilised kuus Ballon d’Or auhinda, millega pärjatakse aasta parimat jalgpallurit. Ta on esindanud Argentiina koondist rekordiliselt 150 korda. Ka väravate (76) ja väravasöötude (44) kategoorias on Messi Argentiina jalgpallikoondise ajaloo kõige kõvem vend.

Aeg ei anna aga armu ning pühapäevane finaal võib osutuda Messi viimaseks suurepäraseks võimaluseks pühkida see plekk oma CV-lt, et koondisega ei ole väike geenius veel midagi suutnud võita. Messi saavutused ületavad Diego Maradona omi praeguseks juba mäekõrguselt, kuid mäletatavasti võitis varalahkunud äss 1986. aasta MMi ning sestap kõrgub Maradona vari Messi kohal endiselt.

Arvestades Messi vanust ning tõsiasja, et praegune Argentiina koondis pole teab mis raskekahurvägi, siis 2022. aasta MMi võit oleks ikka šokkide šokk. Nii et Messi jaoks on olukord peaaegu „kas nüüd või mitte kunagi“.

Neymaril on omad pained

29aastane Neymar on üheksa värava kaugusel Pele koondiserekordist (77). Selle rekordi purustamine oleks muidugi väga kõva sõna, aga kui sinna juurde pole panna ühtegi karikat, siis on selles meepotis üks väga suur tõrvatilk. Ei maksa unustada, et Pele väravad tüürisid Brasiilia lausa kolmele MM-tiitlile. Neymar ei ole võitnud ühtegi ning pidi vaatama kõrvalt, kui tema kaasmaalased võitsid Copa kaks aastat tagasi.

Arvestades, et Pele ei võitnud Copat mitte kunagi, siis on see eesmärk Neymarile kahtlemata veelgi ahvatlevam. Kuigi Neymarist ei saanud kunagi maailma parimat jalgpallurit, nagu paljud eeldasid, ning tema ühinemine PSG-ga ei ole toonud veel ühtegi Meistrite liiga võitu, on ta ometigi oma koondise kõige olulisem mängija ning seda on ta näidanud ka tänavusel turniiril.

Nii et kuigi nii Messi kui Neymar võivad osutada olulistele põhjustele, miks just tema seda tiitlit enim „vajab“, siis ilmselt võib öelda, et argentiinlase vajadus ja meeleheide on selles kontekstis suurem.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Sel kummalisel ja peaaegu ära jäänud Copa Americal, mis mängitakse Brasiilias tühjade tribüünide ees, ei ole tõtt-öelda erilisi üllatusi olnud. Viimaste aastate kõvad satsid Uruguay ja Tšiili langesid veerandfinaalis vastavalt Kolumbiale ja Brasiiliale, kuid mõlema kuldsel generatsioonil on paremad päevad juba ammu selja taga. Ka Kolumbia ässad on praeguseks väsinud, kuigi nad võitlesid end poolfinaali välja.

Seal jäädi pärast 1:1 viiki penaltiseerias alla Messile ja tema kamraadidele väsinud Kolumbia (ka veerandfinaali matš Uruguayga läks penaltiseeriasse) kolmanda koha mängus südika Peruuga. Mõistagi on Kolumbial suuremad staarid ning ajalooliselt kõrgem klass, kuid ei maksa unustada, et Peruu edestas alagrupis oma laupäevaseid vastaseid kolme punktiga ning suutis neid ka 2:1 võita.

Arvestades ka, et Kolumbia on suutnud normaalajal võita sel turniiril vaid ühe kohtumise ning kuue kohtumisega on löödud vaid neli väravat, siis kipub eelistus vägisi minema Peruule. Liiatigi pakub koduvõidu panus väga ahvatlevat koefitsienti.

Betsafe’i kihlveokontor 07.07 kell 22.50

Pühapäeval toimub aga paar kraadi prestiižsem kohtumine, kui finaalis kohtub võõrustajamaa Brasiilia oma naabri ja vihavaenlase Argentiinaga. Nagu mainitud, on nii Messil kui Neymaril küllaga motivatsiooni oma riik võidule vedada, kuid ei maksa unustada, et Brasiilia koondis on kaugelt kõige tugevam tiim Lõuna-Ameerikas hetkel.

Seega tuleks favoriidiks pidada võõrustajaid, kes ei ole turniiril veel ühtegi valesammu teinud. Ometi tundub Messi olevat tõelisel missioonil seekord lõpuks karikas oma riiki tuua, mis tähendab, et Argentiina võit ei oleks mingi üllatus. Sestap usume, et kohtumine lõpeb normaalajal viigiga.

Betsafe’i kihlveokontor 07.07 kell 22.50

Kui asi jõuab penaltiseeriasse, siis on kiusatus anda eelis Argentiinale. Väravavaht Emi Martinez võttis Kolumbia vastu ära lausa kolm penaltit ning ses osas on tiimi enesekindlus kahtlemata kõrgel. Brasiillastel ei ole veel penaltiseeria kogemust sel turniiril ning närvidemäng võib kodustaadionil liiga suureks minna. Seega ennustame uljalt, et Argentiina võidab Messile tema esimese Copa penaltiseeriaga!

Betsafe’i kihlveokontor 07.07 kell 22.50

Ära maga maha Betsafe’i pakkumisi

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

Silm tasub peal hoida ka EURO 2020 eripakkumistel, mis muutuvad iga päev. Tänase pakkumisega saad tutvuda SIIN.

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

log in

reset password

Back to
log in