Ajaloolised seeriad, mida niisama naljalt üle ei löö

Kuigi ajalugu mäletab suuresti vaid võitjaid, oskavad statistikasõbrad meeles pidada ka teisi, kes seda väärivad.


Müncheni Bayern
Müncheni Bayerni mehed koha oskavad võita. Nii mänge kui lõpuks ka tiitleid. Foto: Müncheni Bayerni ametlik Facebook

Spordijutud.com jätkab oma traditsioonilist Meistrite liiga rubriiki ning pärast kübaratrikke, omaväravaid ja punaseid kaarte võtame luubi alla Vana Maailma kangeima eurosarja vingeimad seeriad. Ent sekka poetama ka jadasid, mille üle nii uhke olla ei tasu. 

Ent mis me ikka pläkutame. Asume parem asja kallale. Etteruttavalt mainime aga ära, et allolev statistika on kohane uuele Meistrite liigale, ehk pädev alates 1992/93 hooajast.

Enim järjestikusi osalemisi

On ette näidata Hispaania hiiul Madridi Realil, kes on järjepanu Meistrite liigas vutti tagunud 24 hooajal. Seda siis 1997. aasta sügisest saadik. Kuigi esmapilgul võiks arvata, et Madridi kuninglik klubi on osa võtnud igast hooajast, siis see teps mitte nii pole. Esimesel reformijärgsel hooajal pääses eurosarja nimelt ainult valitsev Hispaania meister, kelleks 1992-93 hooajal oli FC Barcelona. Nagu ka 1993-94 ja 1994-95 hooajal. Ehk Real debüteeris uue kuju saanud Meistrite liigas alles 1995-96 hooajal.

Selles arvestuses järgneb neile Arsenal (19) ja Manchester United (18), pikimad käimasolevad seeriad – lisaks Realile – on veel Barcelona (17) ja Müncheni Bayerni (13).

Enim järjestikusi võite

Ei, siinkohal ei pea me silmas Reali kolme järjestikust tiitlit hooaegadel 2015–2018, vaid ikkagi mänguvõite. Ja see au kuulub Müncheni Bayernile, kes suutis vahemikus 18.09.2019 – 03.11.2020 platsilt võidukana lahkuda 14 puhul. Ka teine säärane seeria (10) kuulub Baierimaa klubile (02.04.2013 – 27.11.2013), kuid seda jagavad nad Realiga (23.04.2014 – 18.02.2015).

Pikim “clean sheet”

Vabandame juba ette, et me ei suutnud paremat alapealkirja välja mõelda. Pikim oma-värava-puhtana-hoidja kõlaks lihtsalt liiga kohmakalt. Aga see au kuulub igatahes Londoni Arsenalile, kelle puur püsis 2005-06 hooajal finaali purjetades puutumatuna 10 kohtumist. Või veelgi täpsemalt 995 minutit. Seda siis selle hetkeni, kuniks Samuel Eto’o finaali 76. minutil lõpuks sihile jõudis. Ja viis minutit hiljem Juliano Belletti inglaste lootused purustas.

Ja kui me juba puhaste puuride lainel oleme, siis…

 

Enim järjestikusi viike

Selle omapärase järjestuse esikohalt võib leida Kreeka klubi Ateena AEK, kes suutis vahemikus 17.09.2002 – 17.09.2003 viigisadamasse sõuda seitsmes järjestikuses kohtumises. Auväärt teist kohta hoiavad Olympique Lyonnais (Prantsusmaa) ja Glasgow Rangers (Šotimaa), kes sama suutnud kuues järjestikuses mängus.

Enim järjestikusi kaotusi

Nõnda olemegi jõudnud esimese seeriani, mis kellelegi uhkust ei tee. Marseille’i saab küll aegade lõpuni uhkustada reformitud Meistrite liiga esimese trofeega, kuid praeguse seisuga kuulub neile ka pikima kaotustejada “au”.

Otsa tegid nad lahti 2012. aastal, mil kaotasid kaheksandikfinaali kordusmängus Interile 1:2, ent tänu kodumängu 1:0 võidule pääsesid nad ikkagi tänu võõrsil väravate reeglile edasi. Ent ees ootas kaks allajäämist Müncheni Bayernilt.

Uuesti osalesid nad Meistrite liigas hooajal 2013-14, mil kaotasid alagrupis, kuhu kuulusid veel ka Londoni Arsenal, Dortmundi Borussia ja Napoli, kõik kuus mängu.

Ehk siis pikim kaotusteseeria on üheksamänguline? Oli. Marseille jõudis Meistrite liigasse ka tänavu, ent prantslaste õnnetuseks on nad kõik kolm tänavust kohtumist kaotanud. Ehk pikim allajäämiste jada on tosina mängu pikkune ning võib kolmapäeval, mil prantslased võõrustavad FC Portot, vabalt ka pikeneda. Ja kui nii juhtub, saavad nad rekordi ainuomanikuks, sest hetkel jagavad nad seda veel Belgia klubi Anderlechtiga.

Enim mänge võiduta

Enne Marseille–Porto mängu koefitsientide juurde jõudmist jõuame kiiresti välja hõisata ka selle kõige süngema seeria. 26-kordne Rumeenia meister Bukaresti Steaua on küll 1985-86 hooaja Euroopa karikavõitja, kuid ühtlasi on nende nimel ka pikim võiduta seeria. See jada sai alguse 2006. aasta sügisel ning – te arvasite õigest – kestab siiani. Rumeenlased pole siis 23 järjestikuses kohtumises võidurõõmu tundnud. Samas, sekka on tulnud lausa seitse viiki.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Nüüd siis kärmelt asja juurde. Marseille võõrustab Portot ning prantslaste võidukoefitsient on 2.85. Kas see on viimaks kohtumine, kas nad kurva jada lõpetavad? Raske öelda. Koduliigas on prantslased tõesti vaikselt-vaikselt vormi leidmas, kuid mingisugusest suuremast stabiilsusest on nende puhul siiski veel vara rääkida.

Samas on ka Porto koduliigas juba kaks korda libastunud, kuid on tõenäolisem, et portugallased suudavad siiski võõral väljakul vähemalt viigi välja võidelda ning Marseille peab kurva jada lõpetamiseks külla ootama Olympiacost.

Betsafe’i koefitsiendid 22.11.2020 @18.30

Kesknädala euromängudest kõige magusam on kindlasti Interi ja Madridi Reali duell San Sirol. Miks? Sest kaotaja jaoks on eurohooaeg suure tõenäosusega läbi. Olgu, Euroopa liiga uks võib veel küll irvakile jääda, kuid nende tiimide jaoks tähendab seegi “lõppenud eurohooaega”.

Novembri alguses toimunud madin oli vinge ning sealt väljus 3:2 võitjana Real. Ent pärast seda on Inter noppinud kodumaal kaks võitu, Real saanud aga Valencialt rõvedalt vastu hambaid ning seejärel veel ka Villarreali käest näpistada. Ehk hispaanlaste seis on tõesti kehv ning koduväljakul tuleb favoriidiks pidada Interit.

Betsafe’i koefitsiendid 22.11.2020 @18.30

Eelmises Meistrite liiga voorus soovitasime me Liverpool–Atalanta duellis panustada itaallastele. Me vabandame selle eest. Kõik märgid viitasid küll sellele, et Jürgen Klopi elu muutub keskkaitsjate vigastuste tõttu keeruliseks, kuid mis sest, kui enda ründearsenal vastased lihtsalt vägisi haavu lakkuma paneb. Sellest tulenevalt julgeme me nüüd, mil mäng toimub Anfieldil, Atalantale koguni üheväravalise edu ette anda ning ikka Liverpooli võitu ennustada. Ikka selleks, et koefitsienti magusamaks saada.

Betsafe’i koefitsiendid 22.11.2020 @18.30

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Betsafe’i klientidel on võimalik osaleda ka igapäevases riskivabade panuste loosis. Lihtsalt liitu Betsafe’iga, panusta jalgpallis vähemalt 50 eurot ja korvpallis vähemalt 50 eurot ning osaledki loosis, kus läheb jagamisele 1500 euro väärtuses riskivabu panuseid. Pakkumine on magus, lisainfot vaata SIIT.

E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in