Kas Red Bull kihutabki Mercedeselt (ja teistelt) eest?

Linnateedel peetud etapid võisid jätta Mercedesest petliku mulje, mistõttu peavad pullid olema ettevaatlikud.


Viimased seitse vormel 1 hooaega on lõppenud Mercedese tiimi ja nende piloodi võiduga, kuuel puhul triumfeeris Lewis Hamilton, korra Nico Rosberg. Nüüd võib hõbenoolte hegemoonia lõppeda.

Hooajaeelsed testid näitasid, et Red Bull on kiiruses Mercedesele kindlasti järele jõudnud ja võib-olla möödagi pääsenud. Tõsi, võistlusel seda esialgu tõestada ei suudetud: neljast esimesest etapist võitis kolm ikkagi Hamilton, kuid “punase pulliga” kihutav Max Verstappen olid pidevalt lähedal.

Fundamentaalne probleem

Esimesed tõsised Mercedese mured jõudsin avalikkuse ette Monacos. Hamilton lõpetas nii kvalifikatsiooni kui ka võistlussõidu seitsmendana. Tema tiimikaaslane Valtteri Bottas püsis küll esikolmiku konkurentsis, ent soomlane pidi müstilise mutri-probleemi tõttu katkestama.

Aserbaidžaani GP-l süvenesid probleemid veelgi. Hamilton võitles välja küll teise stardikoha, ent võistlus ebaõnnestus. Aia taha läks ka Bottase esitus. Mõlemad Mercedesed jäid esikümnest välja. Nädalavahetuse jooksul rõhutasid piloodid, ent nad ei tea, mis masinaga toimub.

“Oleme lihtsalt aeglased. Tunnen, et sõidan väga hästi, aga midagi jääb puudu. Kindlasti peame seda tõsiselt uurima. Kõik kratsivad kukalt, sest keegi ei mõista, mis toimub. Peame süvitsi andmetesse sukelduma,” märkis Hamilton pärast vabatreeninguid.

Bottas sekundeeris. “Väga-väga keeruline, meil ilmselgelt nappis kiirust. Tasakaal pole paha, aga masin käitub väga ettearvamatult. Midagi on fundamentaalselt valesti. Peame sellele jälile saama.”

Võistluse järel polnud meeleolu oluliselt parem. “Ilmselge, et Red Bull on praegu kõige kiirem. Väga raske oli nendega sammu pidada,” sõnas Hamilton pärast Aserbaidžaani etappi, kus triumfeeris lõpu eel liidrikohalt katkestama pidanud Verstappeni tiimikaaslane Sergio Perez.

Valitsev maailmameister lisas: “Nende auto on uskumatult nobe, mõlema Red Bulli vastu läheb väga raskeks. Aga olime selleks juba aasta algusest valmis – hoiame pead maas ja töötame edasi.”

Kuue etapi järel hoiab liidrikohta Verstappen 105 punktiga, kuid Hamilton kaotab talle vaid nelja silmaga. Nende kahe seljataga laiutab juba veidi suurem tühimik, Perezi kontos on 69 silma.

Silmad tuleb lahti hoida

Nädalavahetusel toimuva Prantsusmaa GP eel tunnistas Red Bulli leer, et loorberitele ei saa kindlasti puhkama jääda. Nad usuvad, et Mercedesel leidub käik, mis võib olukorra peapeale pöörata.

“Mercedes pole kindlasti tagasihoidlik tiim. Muidugi usun, et nad tulevad jõuliselt tagasi. Eelmise võistluse tulemus oli hea, aga see ei tähenda, et nii ka tulevikus olema hakkab,” hoiatas Red Bulli jõuallikaid tootva Honda F1 tehnikadirektor Toyoharu Tanabe.

Verstappen meenutas, et nii Monacos kui ka Aserbaidžaani pealinnas Bakuus kihutati linnateedel. Järgnevad võistlused toimuvad klassikalistel ringradadel, kus Mercedese tugevused võivad taas esile kerkida.

“Usun, et Mercedes on tavalistel ringradadel tugevam. Seetõttu lootsin, et Bakuus õnnestub suur ülekaal priskemaks punktisaagiks realiseerida. Aga mis seal ikka,” arutles hollandlane. “Meil oli kaks positiivset nädalavahetust, masin oli ka võistlusolukorras kõrgel tasemel. Meil polnud tegelikult reaalselt vastast. See on kindlasti hea märk.”

Vaatamata Bakuu krahhile näeb helgeid toone ka Hamilton. “Viimased kaks etappi olid uskumatult keerulised või õigemini kaks võistlust. Viimane võidukihutamine oli mõistagi eriti valus kogemus,” arutles Aserbaidžaanis eelviimasel ringil rajalt välja sõitnud britt.

“Usun, et see oli lihtsalt suur ebaõnn. Aga ka Verstappenil polnud õnne. Selliseid asju juhtub. Minu jaoks on võimalik Bakuust kaasa võtta ka nii mõndagi positiivset. Näiteks see, kuidas raskest seisust ikkagi teatud kiiruse leidsime. Kogume end ja naaseme tugevamana!”

Aega kosumiseks veel jagub, sest hooaja lõpuni jääb veel 15 etappi.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Esimesed vabatreeningud näitasid, et Red Bulli hirmudel oli osati alust. Käis päris tihe võitlus, esimesel puhul tõmbas pikema kõrre Hamilton, siis Verstappen. Kuidas läheb edasi?

Praegu paistab, et väike eelis võiks n-ö taganttulijana olla Mercedese piloodil, kes vere lõhna haistab. Ahvatlev tundub pakkumine, et Hamilton võidab Prantsusmaa GP – koefitsient 2.10.

Betsafe'i koefitsiendid 18.06 @23.00
Betsafe’i koefitsiendid 18.06 @23.00

Eelnevalt mainisime, et väikese pausi järel on taas kavas klassikalisel ringrajal peetav etapp. Seega võiks oodata ka klassikalist tulemust. Kuigi eelmisel võistlusel üllatas Perez, siis tegelikult on esiotsa trio üsna selge. Kui midagi ei juhtu, peaks pihta minema pakkumine, et poodiumi moodustavad Hamilton, Bottas, Verstappen. Vahet pole, millises järjestuses. Koefitsient 2.50.

Betsafe'i koefitsiendid 18.06 @23.00
Betsafe’i koefitsiendid 18.06 @23.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Jalgpalli EMi puhul tuleb Betsafe sulle ka appi ning aitab täiendada sul oma teadmisi. Õpi SIIT, kuidas koefitsiendid toimivad, millistele turgudele panustada ja vii end kurssi, kuidas kasutada spordiboonuseid!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in