Monte Carlo ralli skandaalid, kus tõde ei pruugi välja tulla

Legendaarne ralli on aastate jooksul näinud legendaarseid sündmusi. Meenutades neist kahte kerkivad aga pinnale küsimused.


1911. aastal esimest korda toimunud Monte Carlo ralli on maailma vanim rallivõistlus, mis on MM-sarjas püsinud sarja loomisest alates. Sedavõrd rikka ja pika ajalooga ralli puhul pole mingi üllatus, et võistlus on näinud skandaale, mille puhul ei pruugi avalikkus lõplikku tõde kunagi teada saada.

Esimeseks skandaaliks tuleb ajaratast kruttida 1994. aastasse. Tegemist oli ajaga, mil MM-sarja sõitjate arvestust valitsesid kolm meest: Carlos Sainz, Juha Kankkunen ja Didier Auriol. Vahemikus 1990-94 võitsid nad kõik vähemalt ühe meistritiitli, Sainzi ja Kankkuneni arvele kogunes trofeesid kaks. Nad olid tolle ajastu kolm musketäri, nagu on viimastel aastatel olnud Sebastien Ogier, Ott Tänak ja Thierry Neuville.

1994. aasta Monte Carlo etapile läks suurima soosikuna selle eelmisel hooajal võitnud Auriol. Tema võistlus läks aga nihu juba viiendal kiiruskatsel, kui ta sõitis teelt välja.

Kolmanda katsega tõusis esikolmikusse teine prantslane Francois Delecour. Pärast Aurioli katkestamist tõusis ta liidriks ega andnud juhtohje kordagi käest. Lõpuks oli tema lähim jälitaja Kankkunen, kes kaotas Gallia kukele ühe minuti ja viie sekundiga.

Tasub märkida, et Delecouri võit polnud mingi šokk. On ju tegemist mehega, kes võitis karjääri jooksul neli MM-rallit ning jõudis 19 korda poodiumile. MM-sarja üldarvestuses oli ta 1993. aastal teine, kaotades Kankkunenile 23 punktiga, mis oli selle ajastu reegleid ja punktisüsteeme arvestades üsna kindel allajäämine.

Küll šokeeris 1994. aasta Monte Carlo etapil rallimaailma Kankkunen ning seda mitte oma sõidu, vaid ühe süüdistusega. Nimelt väitis neljakordne maailmameister, et Delecour lõikas ühel katsel ning kohe pärast prantslase pettust läks väidetavale lõikamiskohale ette Fordi meeskonna, kelle ridades Delecour sõitis, auto, et see tee kinni panna. Muidugi, süüdistus jäigi süüdistuseks, kuid paljud uskusid Kankkuneni, sest soomlane polnud inimene, kes niisama millegi üle kriiskaks.

Monte Carlo skandaal aastal 2002

Järgmine seni lõplikult lahendamata skandaal toimus kaheksa Delecouri väidetavast lõikamisest kaheksa aastat hiljem. Taas olid tähelepanu keskpunktis prantslased, sõitjaks üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb ja tiimiks Citroen.

2001. aastal oli Loeb oma esimesel MM-rallil Citroeni WRC-autoga Itaalias teine, mis andis tunnistust, et tegemist on äärmiselt talendika roolikeerajaga. 2002. aastal ei oodatud temast Monte Carlos suurt midagi, kuid tänane rallikuningas näitas seal kõigile tagatulesid. Tema lähimaks konkurendiks oli neljakordne tšempion Tommi Mäkinen.

Loeb domineeris kahte esimest päeva, kuid seejärel tehti eksimus. Nimelt vahetati vales kohas rehve, mistõttu teeniti kaheminutiline ajakaristus. Loeb ja Citroen esitasid protesti ning kummalisel kombel kuulutati sõitja ja kaardilugeja Daniel Elena võitjateks ning neile anti ka võidukarikad, kuid lõpuks jäi karistus siiski jõusse ning Prantsusmaa-Monaco duo langes teiseks. Võitis Mäkinen.

Citroeni tiimipealik Guy Frequelin võttis pärast rallit süü enda peale. Tema kolleeg Peugeot’s, Corrado Provero, tundis Citroenile kaasa ning uskus, et tiim ei rikkunud reegleid meelega.

Ralliringkondades räägiti aga pärast etappi, et tegelikult vahetas Citroen meelega vales kohas Loebi auto rehve. Arvati, et Loebi auto polnud määrustepärane ning Citroen ei tahtnud võitu, sest siis oleks masin läinud Rahvusvahelise Autoliidu FIA tehnilisse kontrolli, kus oleks pettus ilmselt kotist välja tiritud.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Selle nädala reedest pühapäevani sõidetakse Lapimaal Rovaniemis ja selle lähistel hooaja teine MM-ralli. Arctic Rally on ralliringkondades kuulus võistlus, mille kohta öeldi juba eelmisel sajandil, et see võiks kuuluda MM-kalendrisse. Nüüd oli vaja aga Rootsi etapi tühistamist, et Soomes kihutatav võistlus pääseks püünele.

Ralli eel on palju räägitud, et favoriitide hulka kuulub rallimaailma suurim talent Kalle Rovanperä. 20-aastane soomlane on Arcticul varem osalenud ning teinud seda praeguse generatsiooni WRC-autoga. Lisaks sobivad kiired teed Rovanperäle nagu rusikas silmaauku.

Kahtlemata ongi Rovanperä Soomes kõrges mängus sees. Jah, ta on noor ning tal pole WRC-autoga üleliia palju kogemust, kuid näiteks mullu Rally Estonial, mis on ju samuti tuntud oma väga tempokate katsete poolest, oli Toyota äss vägev ning jäi puhta kiiruse poolest alla ainult Ott Tänakule.

Meie hinnangul pole aga õige pidada Rovanperät Lapimaal soosikuks number üks. Miks? Sest kõige suurem favoriit on Tänak. Mees, kes naudib kiireid rallisid meeletult ning on neil näidanud ka suurepäraseid tulemusi, sõidetagu kruusal või lumel. Pealegi on eestlase võidukoefitsient päris mahlakas.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @23.02 kell 10.07.

Enam pole ju kõneainet ka neil, kes ütlesid mullu, et Hyundai on kiiretel rallidel kehv. Rally Estonial löödi see müüt nokauti, kuigi tegelikult on Hyundai ju varem näiteks Rootsis näidanud võidukat minekut.

Betsafe’is on võimalik ka panustada head-to-head panusetüübis. Siit leiame ühe väga hea koefitsiendi: Soomes pärast Rally Estoniat esimest korda Hyundai WRC-autoga MM-sarjas kihutav Craig Breen on Takamoto Katsuta vastu napp favoriit.

Reaalsuses on iirlane aga väga suur favoriit. Breeni jaoks on kiired rallid samuti suurepärased, mida tõestab ilmekalt fakt, et ta on MM-sarjas teeninud kaks teist kohta ning need on tulnud Rootsis ja Eestis.

Jah, Katsutal on Soome lumistel teedel rohkem WRC-auto kogemust, kuivõrd ta on viimaste aastate jooksul osalenud kohalike meistrivõistluste mõnel etapil. Ent Breenil on rallikogemust siiski rohkem ning iirlane peaks Lapimaal jaapanlasest selgelt üle olema.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @23.02 kell 10.12.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Mõistagi pakub Betsafe kõikide tennisesõprade rõõmuks midagi ka Austraalia lahtiste puhul. Valikus on kaks pakkumist: tee vähemalt 20- või 100-eurone matšieelne panus Australian Openile minimaalse koefitsiendiga 1,5 (kombo puhul 1,5 valiku kohta) ja võida riskivaba live-panuseid. Kui pirakas on pakkumine vaata SIIT, kuid ole hoiatatud, et pakkumine kehtib 21. veebruari hilisõhtuni.

Tagasi on tulnud varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

E-sport teenib iga aastaga juurde üha rohkem ja rohkem vaatajaid ning erinevate andmete põhjal on e-spordil juba praegu mitusada miljonit fänni üle maailma. Seega pole mingi ime, et ka panustamisvaldkonnas on e-sport üks kõige kiiremini arenevaid turge.

Betsafe aitab sul selles õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 euro (minimaalse koefitsiendiga 1.50 iga valiku kohta, panuse võib teha nii sündmuse eel kui ka sündmuse toimumise ajal) ja võta lisaks 15-eurone iskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Veebruaris on ees mitu suuremat e-spordi turniiri, seega tule ja haara pakkumisest kinni SIIN.

Uuel nädalal on lisandunud tervelt kolm pakkumist! Esimene neist puudutab 26. veebruaril algavat Soome MM-rallit, kus on uuel kliendil võimalik panustada 35,00 koefitsiendiga, et Ott Tänak jõuab esikolmikusse. See peaks olema käkitegu! Võimsale koefitsiendile lisaks saab võidu korral ka üllatuse. Mis see on, vaata SIIT.

Tee jalgpalli Meistrite või Euroopa liigas vähemalt 20-eurone matšieelne panus (minimaalse koefitsiendiga 1,5) ja teeni 20-eurone riskivaba live-panus samades liigades panustamiseks. Võta see võimalus vastu SIIN.

Anna endast parim ja skoori kuni 25-eurone riskivaba panus mis tahes spordile iga nädal! Mida rohkem mängid, seda suurem on ka preemia! Tingimusi vaata SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in