Fakte Anett Kontaveidist, mida sa (ilmselt) ei tea

Mis seob Kontaveiti ja üht muusikavideot? Mis spordiala meeldib tema isale? Miks oli aga tema vanaisa tuntud? Loe ja saa teada!


Eesti tennise esireket ja maailma esikümnesse kuuluv Anett Kontaveit on viimasel ajal teeninud rohkem tähelepanu kui kunagi varem. Pole ka ime, sest ta on jõudnud WTA finaalturniirile, on võitnud ridamisi turniire ja asetab mantlipärijatele maha üha raskemini ületatavaid maamärke.

Selle kõige kõrvalt on rõõmustav näha, et suur tähelepanu ei paista Kontaveiti kuidagi kõigutavat. Ta on endiselt heatujuline ja avatud, jagab intervjuusid ning paistab, et naudib elu ja tennist täiel rinnal. On ka põhjust!

Oleme viimasel ajal Kontaveidist ja tennisemaailmast kirjutanud nii ühes kui ka teises võtmes, kuid seekord keskendume just 25-aastasele sportlasele. Aga nüüd on aeg faktid letti lüüa!

Ta on olnud musavideos

Kõlab kummaliselt? Aga miks, kui räppar Reket ehk Tom-Olaf Urb tegi oma pala “Hetked” jaoks tenniseteemalise muusikavideo, kus läks suures lahingus vastamisi just Kontaveidiga. Ega ei pea vist olema Sherlock Holmes, et õigesti ennustada, kes võitis…

Ei saa märkimata jätta, et tõele au andes on selle muusikateose ja video sünnilugu väga huvitav. 2019. aasta Eesti Muusikaauhindade galal viskas teine räppar nublu nalja, et Kontaveit ei tee reketita midagi. Ha-ha, dad joke of the year!

Ent nublu naljalt võeti sarvist ning laulule ja videole pani teiste hulgas õla alla kaEesti Tenniseliit.


Paps on kossusõber, vanaisa oli tipp-poliitik

Kontaveidi ema ja esimene treener Ülle Milk on näiteks ajakirjanduses figureerinud küll, aga kes on tennisisti isa? Tegemist on Andrus Kontaveidiga, kelle nime tagant leiame Eesti Korvpalliliidu kodulehelt mõned hooajad meesseeniorite meistrivõistlustelt. Muide, ta on töötanud näiteks Tallinna Sadama ehitusdirektorina.

Ja kui juba Kontaveidi perekonnast räägime, siis olgu mainitud ka see, et tema tänaseks kahjuks manalateed läinud vanaisa Rein Miller, kes oli kunagi 1990. aastate alguses Eesti Vabariigi rahandusminister. Ta sängitati mulda 2017. aasta aprilli 16. päeval ehk samal päeval, mil Kontaveit mängis Šveitsis Bielis karjääri esimeses WTA-turniiri finaalis, kus jäi 4:6, 6:7 alla Marketa Vondroušovale.

Hea karjäär pole mingi üllatus

Mõistagi on palju neid tennisiste, kes löövad õitsele alles profikarussellis ning noorte hulgas nad suuri tulemusi ei näidanud. Aga muidugi on ka vastupidiseid näiteid. Kui meie kauaaegne esinumber Kaia Kanepi võitis näiteks Prantsusmaa lahtiste noorteturniiri, siis Kontaveit jõudis USA lahtistel finaali.

Aasta siis oli 2012 ja Kontaveit kohtus lombi taga finaalis Samantha Crawfordiga, kes võitis kodupubliku ees 5:7, 3:6. Muide, eestlanna jõudis tol hooajal veel kahel noorte suure slämmi turniiril poolfinaali.

See aasta oli märgiline ka selle poolest, et Kontaveit osales karjääri esimesel WTA-turniiril, kui läks võistlustulle Kopenhaagenis.

Muide, tegelikult võinuks Kontaveidi tipptennisisti karjäär olla olemata. Polnud ju tennis esimene trenn, kuhu ta läks, vaid hoopis iluuisutamine!

Jääb alla vaid Sildarule

Alates 2006. aastast on Eestis välja jagatud aasta noorsportlase auhinda, kes valitakse spordialaliitude ja spordiajakirjanike kutseühingu liikmete hääletuse liitmisel. Kui esimesel kahel aastal tõusid poodiumi kõrgeimale astmele mehed – vastavalt Kreeka-Rooma maadleja Heiki Nabi ja purjetaja Deniss Karpak –, siis seejärel on selles vallas võimutsenud naised.

Kontaveit on aasta noorsportlaseks valitud kaks korda: 2012. ja 2015. aastal. Tema kõrval on vaid üks sportlane, kes kuulutatud aasta noorsportlaseks rohkem kui ühe korra: freestyle-suusataja Kelly Sildaru, kes on triumfeerinud viimasel viiel järjestikusel aastal.

Kus sa koolis käisid, Anett?

Nii nagu paljud Eesti tippsportlased või selleks pürgijad, lõpetas Kontaveit gümnaasiumi tee Audentese erikoolis. 2016. aastal valiti ta spordigümnaasiumi parimaks õppursportlaseks ning just samal aastal pani ta ka oma gümnaasiumiteele punkti.

Et Kontaveit on üles sirgunud Viimsis, pole mingi ime, et põhihariduse sai ta just selles vallas, käies Püünsi koolis.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on võimalik avastada mänguderohket e-Spordi maailma – teeni punkte tehes vähemalt 25 euro suuruseid panuseid (mis tahes koefitsiendiga) e-Spordile ja võta osa iganädalasest sularahaloosist, kus jagatakse välja 500 eurot! Soovid skoorida? Siis kliki SIIA!

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Käimas on ka jäähokihooaeg. Selle tähistamiseks on Betsafe’il eripakkumine, kus on võimalik võita tasuta panus jäähokile. Panusta vähemalt 25 eurot (ühe panusena, minimaalse koefitsiendiga 1.50 valiku kohta) ning saadki endale preemia kas või iga nädal! Vaata lähemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in