Suurepärased näited, et pikkus pole vutiväljakul oluline

Jalgpallis pole suurus - okei, pikkus - nii oluline kui korv- või võrkpallis, mistap võivad ka lühemad inimesed väga kõrgele tippu jõuda.


Me kõik oleme kuulnud seda legendaarsed lauset, et size doesn’t matter. Eestikeeli tähendab see mõistagi, et suurus ei loe. Või siis pikkus. Sõltub, millest me räägime, eks. No siinkohal räägime me jalgpalluritest, kes endale väiksest kasvust hoolimata nime teinud. 

Näiteks Newcastle Unitedi mängumees Ryan Fraser on kõigest 163 cm pikk, kuid see pole takistanud tal endale Premier League’is nime tegemast. Hispaanias kõrgliigas peaks lühima mängumehe au kuuluma Mario Sorianole, Madridi Atletico mängumees on sarnaselt Fraserile 163-sentimeetrine. Sama klubi liige on muideks ka Serie A lühim mängumees Lorenzo Inzigne.

Prantsusmaal leidub veel lühemaid

Saksamaal võiksid eelpool nimetatud mehed endale alla panna korralikud platformputsad ning isegi siis ei kõrguks nad üle teiste. Sest Bundesliga kõige lühema palluri au kuulub tänavu Frankurdi Eintrachti mängumehele Amin Younesele (168 cm).

Prantsusmaal seevastu võiksid Fraser, Soriano ja Inzigne tunda ennast vaat, et hiiglastena. Sest neist on lühemad koguni kaks mängumeest. Kõigest sentimeetriga jääb neile alla Dijoni mees Frederic Sammaritano, kuid Ligue 1 lühima mängumehe tiitel kuulub PSG edurivimehele Kenny Nagerale. Prantslane on suutnud arstiruumis mõõdulindi all välja venitada 159 cm.

Ajalugu teab ka lühemaid

Aga Nagerast on ajaloos olnud ka lühemaid mehi. Näiteks Santose särki on edukalt kandnud Madson Formagini Caridade (157 cm). Lõuna-Aafrika vutiväljakuid on kulutanud ka Benedict Vilakazi, kes samamoodi olnud 157-sentimeetrine.

Ent kui nemad on nimed, kes jäänud rahvusvahelisel tasemel pigem tähelepanuta – kuigi Santoses niisama mahlamütsid läbi ei löö – siis Jafal Rashed Al-Kuwari on nüüd küll mees, keda teatakse ka laiemalt.

Keda? Võite te küsida. Me peame siinkohal silmas 155 cm pikkust endist Katari koondislast, kes esindas rahvust kokku 51 puhul ning kandis sealhulgas ka kaptenipaela. Klubikarjäär teda küll kodumaalt kaugemale ei viinud, kuid näiteks oma karjääri viimase mängu pidas 48-aastane Al-Kuwari AC Milani vastu. Jah, see oli sõprusmäng.

Polegi Araabia poolsaare lühim pallur

Ent Araabia poolsaarel on nähtud vutiväljakutel ka lühemat jalgpallurit. Selleks meheks on 154 cm pikkune Elton Jose Xavier Gomes. Brasiilias sündinud ning Corinthiasest tuule tiibadesse saanud ründav poolkaitsja on endale nime teinud peaasjalikult just erinevates Araabia klubides.

Praegu Araabia Ühend Emiraatides palliv Elton on aga kuraditosin aastat tagasi üritanud kanda kinnitada ka Bukaresti Steauas, kuid tema sealne periood jäi üürikeseks: 8 mängu ja 1 värav. Ent Araabia poolsaar on talle mängupaigana olnud kõvasti sobivam: tal on ette näidata nii Dubai karikas kui ka Saudi Araabia meistritiitel. Tee järele, Karol Mets! Ahjaa, Elton on 2005. aastast ka Brasiilia meister. Seega, pikkus pole vutiväljakul ikka kohe üldse oluline. Ent võib siiski kasuks tulla.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Mis klubi on teeninud Hispaania jalgpalli kõrgliigas viimase viie vooruga kõige vähem punkte? Õige vastus on 7. kohal paikneb Villarreal, kelle saldo on L L D L D ehk inimkeeli kolm kaotust ja kaks viiki. Sel nädalavahetusel sõidavad nad küllaaga  endast liigatabelis kümme kohta tabapool oleval Eibarile, kes saab samamoodi “edvistada” kõigest kahe viigi ja kolme kaotusega viimasest viiest mängust. Ehk kui üldse on kohtumine, kus Kollane Allveelaev – nõnda Villarrreali kutsutakse – võiks oma nukra seeria lõpetada. Siis see on see kohtumine.

Betsafe’i koefitsiendid 12.03.2021 @13.14

Mõni tund varem madistavad Hispaanias aga Granada (10. koht) ja Real Sociedad (5. koht) ning külaliste võidukoefitsiendiks on märgitud 1.65. Arvestades aga, et Granada kulutas nädala keskel palju auru Euroopa liiga peale ning eelmistel nädalatel on koduliiga tulemused neil seetõttu selgelt kannatanud, siis julgeme ennustada isegi Sociedadi kaheväravalist võitu. Või täpsemalt öeldes, anda Granadale ühe värava ette ning ennustada ikkagi külaliste triumfi 2.75-se koefitsiendiga.

Betsafe’i koefitsiendid 12.03.2021 @13.14

Lõpetuseks ka midagi Saapamaalt, kus tabeli neljas meeskond AS Roma sõidab külla Parmale (19. koht). Miks pealinnaklubi koefitsient sellises mängus 1.68 on, me öelda ei oska. Koroona neid tabanud pole, ükski teine skandaal ka mitte. Seega, hüpakem peale ja to the moon, nagu investoritel praegu kombeks hõisata.

Betsafe’i koefitsiendid 12.03.2021 @13.14

Haara kinni Betsafe’i koefitsientidest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in