Koduse vutiaasta avapauk on kohe-kohe ukse ees

Kolm-kaks-üks, stardime! Juba reedel avatakse Superkarika finaaliga Eesti tänavune vutihooaeg.


Kuigi suusasõbrad võivad praegu termomeetrit vaadates ja õue kiigates hambaid krigistada, siis vutisõbrad löövad vastupidiselt ilmselt käsi kokku. Suurem osa lumevaibast on maamunalt pühitud ning kodune jalgpallihooaeg võib alata (,kui kuri koroonaviirus seda mõistagi lubab). 

Tegelikult pidi siinne vutikalender Tallinna Flora ja Paide Linnameeskonna vahelise Superkarika finaali näol oma avalöögi saama juba möödunud nädalavahetusel, kuid seoses Flora mängija positiivse koroonaviiruse prooviga määrati Eesti meistermeeskond päev enne Vabariigi aastapäeva nädalaks eneseisolatsiooni. Nõnda ei tulnud 28. veebruaril Superkarika finaali pidamine mõistagi kõne alla ning vutiaasta traditsiooniline avalahing lükati edasi 5. märtsi peale.

Kes on Flora salapärane haigestuja?

Praeguseks on Flora mehed eneseisolatsioonist pääsenud ning reedene superkarika finaali toimumine (justkui) kivisse raiutud. Ent mida sellest mängust õigupoolest oodata, on väga-väga raske ennustada. Esiteks mängib suurt rolli asjaolu, et kes oli too Flora mängija, kes positiivse proovi ikkagi andis?

Kui haigestujaks oli näiteks Taaniel Usta või Kristo Hussar, siis ilmselt kaod nii suured pole. Kui aga Konstantin Vassiljev või Sergei Zenjov, siis võib see eesolevat mängu – ja tegelikult ka hooaega, sest on ka juhtumeid, kus koroonaviirus võtab mänguvormi mitmeks heaks kuuks – tugevalt mõjutada.

Flora ise seda nime välja hõisanud pole ning kuna vahepeal pole toimunud ka ühtegi treeningut, pole siinsed vutiajakirjanikud saanud käia neid ka luuramas. Küll võis väikese vihje anda 1. märtsil ilmavalgust näinud Flora meeskonna tänavuse hooaja tutvustav video, kus ei figureerinud keskkaitsja Markkus Seppik.

Ent lõplik tõde selles osas, kes millises vormis on, selgub reedel kell 18. Ehk tund aega enne Superkarika finaali algust.

Paides haigestus algkoosseisu jagu mehi

Ent koroonaviirus jõudis hooaja eel räsida ka Paidet, kelle leeris jõudis tekkida koguni konkreetne kolle. Spordijutud.com ei jõudnud küll täpselt näpuga järge pidada, kuid jaanuari viimastel päevadel alguse saanud viirusevohamine niitis ajutiselt jalust vähemalt 12 pallurit ja kaks treenerit.

Mõni neist põdes koroona läbi kergemini, mõni raskemini, kuid vähemalt viimased poolteist nädalat on meeskond saanud juba taas korralikult trenni teha ning roostet maha lihvida. Vabariigi aastapäeval õnnestus Paidel korra ka treeningmängus väljakule joosta, kui vahetusterohkes mängus alistati Premium liiga tänavune uustulnuk Pärnu Vaprus 1:0.

Finaali võtmeküsimus: kes keda?

Superkarika finaali eel napp võit mõistagi optimismi ei süsti, kuid samas tasub siinkohal meeles pidada, et tegemist oli kõigest treeningmänguga ning Paide mehed olid äsja isolatsioonist valla pääsenud. Ning teiseks: võit on ikkagi võit. Tulgu see siis koba omavärava või metsiku domineerimise tulemusena.

Superkarika finaali eel riputatakse favoriidikoormat Flora õlgadele, mis on ka igati loogiline. Valitseva meistrina on neil tõesti omamoodi võidukohustus ning kui lisada siia juurde fakt, et eelmisel aastal ei vääratanud rohevalged Paide vastu kordagi, näib nende edule panustamine veelgi lollikindlam.

Kui korraks siiski meenutada tiimide eelmise aasta omavahelisi duelle, siis mõlemad suvised kohtumised võitis Flora 3:1. Oktoobris oldi paremad “ainult” 1:0, kuid novembri eel-eelviimasel päeval purustati Paide see-eest 7:1. Seda arvestades tundub isegi veidi uskumatu, et Betsafe’i inimesed on Flora koefitsiendiks pannud 1.80.

Betsafe’i koefitsiendid 02.03.2021 @11.00

Aga kui Paide juba eelmisel, hõbedaga päädinud aastal ei suutnud Florale vastu saada, siis kas nad üldse on seda kunagi teinud? On, aga siinkohal pärineb vastus tõesti kunagisest ajast. 2015. aasta 7. novembril õnnestus Paidel Ats Sillaste ja Lauri Varendi tabamustest võita Florat 2:1. Rohevalgete auvärava lõi toona noor ja roheline Rauno Sappinen, kellest on praeguseks sirgunud tõeline väravatemasin ning kes alustab hooaega ikkagi Floraga.

Mõnes mõttes kahju, kuid teisalt tähendab see, et on lootust koduliigas näha taaskord kamaluga väravaid.  Ja kui me juba väravate juurde läksime, siis… milliseks võiks kujuneda Superkarika finaal?

Betsafe’i koefitsiendid 02.03.2021 @11.00

Ajalugu tõotab, et pigem väravaterohkeks. Heast kokkumängust ei saa kummagi meeskonna puhul ilmselt rääkida ning selle tulemusena on ka vead tõenäolisemad. Pilt ajalukku reedab, et eelneval kuuel aastal on hooaja traditsioonilises avamatšis nähtud vastavalt 2, 5, 4, 5, 3, ja 5 väravat. Ehk keskmiselt 4,0 tükki mängus. Ja kuna see on üpriski kenake arv, siis meie panus langebki sellele, et karikamatšis lüüakse üle 2,5 värava.

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in