Pallurid, kes siirdusid mullu taevastele vutiväljakutele

Surm on elu lahutamatu osa, mistõttu käib see kaasas ka armastatud vuttmänguga. Puhake rahus, legendid!


Puhka rahus, mu sõber – sellised read kirjutas teisipäeva õhtul ühismeediasse noor Manchester Unitedi mängumees Amad Diallo. 18-aastane ääreründaja leinas rahvuskaaslast Willy Ta Bid, kes oli Atalantas pikalt ka tema tiimikaaslane. 22-aastasele Bile sai saatuslikuks maksavähk, mis avastati liiga hilja ning mis pärast kuudepikkust võitlust ikkagi noormehest jagu sai. 

Surm on paraku elu lahutamatu osa, kuid sellest rääkimine ja kirjutamine on keeruline. Bi surmast ajendatuna otsustasime me Spordijutud.com’is meenutada mõningaid eelmise kalendri aasta jooksul taevastele vutiplatsidele siirdunud mängumehi. Ikka selleks, et neile – sarnaselt mullu siitilmast lahkunud NBA-meestele – niimoodi austust avaldada.

Me ei saa üle ega ümber Maradonast

Täpselt nagu NBA-mängijate puhul ei saanud üle ega ümber Kobe Bryantist, siis jalgpallis ei saa kuidagi mööda vaadata mullu siitilmast lahkunud Argentina jalgpalli (eba)jumalast Diego Maradonast (60). Kõik, mida pallivõlur puudutas, ei muutunud küll kullaks, kuid tema puutes oli siiski midagi maagilist, mis miljoneid spordisõpru lummas.

Seda kurvem oli 25. november, kui Lõuna-Ameerikast sai alguse virtuaalne kulutuli teatega, et Maradona on surnud. Ühismeedia üle maailma sattus koheselt ahastusse ning oma mini-nekroloogid saatsid teele ka paljud vutimaailma superstaarid eesotsas Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ning Pelega.

Maradona suurim saavutus – Argentina koondise 1986. aastal maailmameistriks tüürimine – ilmselt tutvustamist ei vaja, kuid lisaks tasub ära märkida tema ülejäänud jalgpallitee verstapostid. Ta mängis neljal MM-finaalturniiril, võitis lisaks Kuldse Palli ning klubijalgpallis jäi talle näppude vahele üheksa tiitlit: Boca Juniors (1), Barcelona (3) ning Napoli (5). Meistrite liigat Maradona kunagi aga ei võitnud. Miks, sellest oleme me Spordijutud.com’is varem ka kirjutanud.

Suri veel maailmameistreid

Ent Maradona polnud ainus maailmameister, kes mullu taevastele vutiväljakutele siirdus. Eelmise aasta detsembris kutsus Jumal enda tiimi ka 1982. aasta ilmatšempioni Paolo Rossi (64). Tema auhinnakapist võis veel leida kaks Serie A meistritiitlit, Itaalia karika, Euroopa karika ning Euroopa karikavõitjate karikasarja kuldmedali ning mõneti rariteetse Serie B meistritiitlit.

Lisaks itaallastele jäid oma maailmameistreid leinama ka inglased: suve keskel suri 85-aastaselt 1966. aasta ilmatšempion Jack Charlton. Manchester Unitedi legendi Sir Bobby Charltoni vanem vend veetis kogu oma klubikarjääri Leeds Unitedis ning sai vutiteel kaela ühe Inglismaa meistritiitli, ühe FA karika ja ühe liigakarika kuldmedali.

Charlton oli tolleks hetkeks juba kolmas inglasest maailmameister, kes 2020. aastal surnud: aprillis kustusid nädalase vahega ka Peter Bonetti (78) ja Norman Hunteri (76) eluküünlad. Ja nagu sellest veel vähe oleks, siis oktoobri eelviimasel päeval lahkus siit ilmast ka neljas 66. aasta maailmameister: Nobby Stiles (78). Pikane Manchester Unitedi kaitsev poolkaitsja, kes tuli Punaste Kuradite leeris ka kahel puhul Inglismaa meistriks.

Kadusid oli ka treenerite peas

Prantslased mullu ühtegi maailmameistrit ei kaotanud, kuid nende lein osutus siiski suureks, kui siit ilmast lahkus Gerard Houlier. Endine PSG, Lyoni, Liverpooli ja Prantsusmaa A-koondise peatreener. Tema edukaimaks hooajaks tuleb lugeda 2000-01 hooaega Liverpooli tüüri juures, kui ta võitis UEFA karikasarja, FA karika, liigakarika ning järgmise hooaja hakul otsa veel ka Inglismaa superkarika ja UEFA superkarika. Lisaks tuli ta treenerina kolmel korral Prantsusmaa meistriks, kahel puhul ka karikavõitjaks ning 1996. aastal krooniti ta Prantsusmaa U18-koondisega Euroopa tšempioniks.

Võib aga vaielda, et Houlier polnudki nimekaim ega tituleerituim prantslasest juhendaja, kes mullu suri, sest märtsis lahkus siitilmast ka Michel Hidalgo. Mees, kes tüüris Prantsusmaa koondise 1982. aastal MMil neljandaks ning kaks aastat hiljem EM-kullani.

Lisaks Houllierile ja Hidalgole suri eelmisel aastal veel mitmeid nimekaid treenereid. Näiteks kustus 2020. aastal Radomir Antici eluküünal: mehe, kes juhendanud ainsana nii Madridi Reali, Madridi Atleticot kui ka FC Barcelonat. Lisaks lahkus siit ilmast 2014. aasta MMil Argentinat juhendanud Alejandro Sabella.

Last but not least

Lõpetuseks üritame austada veel mõningaid mehi, kes samamoodi mullu oma viimased hingetõmbed tegid: Papa Bouba Diop, Ray Clemence, Peter Whittingham, Chris Barker, Trevor Cherry, Harry Gregg, Jordan Sinnott, Tony Dunne, Marius Zaliukas, Albert Quixall, Tom Forsyth, Glyn Pardoe, Michael Robinson. Et nimetada vaid mõned…

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis vaatame  sel nädalavahetusel otsa Serie A mängudele. Varalahkunud Willy Ta Bi koduklubi Atalanta (5. koht) sõidab sel nädalal külla Sampdoriale (10. koht) ning külaliste võidukoefitsiendiks on sel puhul märgitud 1.70. Igati aus pakkumine, kui arvestada, et Sampdoria on sealjuures viimasest viiest mängust võitnud vaid kaks ning kui pikendada perioodi näiteks kümne mängu peale, on vastav saldo vaid neli. Ülejäänud on üks viik ja viis kaotust. Ka Atalanta on aeg-ajalt vääratanud, kuid siinkohal on Gian Piero Gasperini hoolealused siiski meie silmis favoriidid.

Betsafe’i koefitsiendid 26.02.2021 @08.30

Tulise duelli peavad pühapäeval maha ka Ragnar Klavani koduklubi Cagliari (18. koht) ning tabeli viimane Crotone. Crotone meeskonnale lüüakse Serie As keskmiselt 2.39 väravat mängus ning kui nad on poolajaks jäänud tagaajaja rolli, siis kaotusest veel pääse pole olnud. Samas, ega Cagliari hoog parem pole, nad pole 16 mängu võidurõõmu tundnud ning fakt, et viis neist on olnud kõigest 0:1 kaotused just liiga palju ei lohuta.  Värske peatreenerivangerdus võib muidugi olukorda muuta, kuid mine sa tea. Igatahes, võitjat on selles duellis raske ennustada, kuid tuginedes eelpoolgi nimetatud faktile, et Crotonele lüüakse keskmiselt 2.39 väravat mängus. Siis meie paneme oma raha hoopis “üle 2,5 värava” panuse peale. Sest küll nad ise ka Cagliarile ühe ära löövad.

Betsafe’i koefitsiendid 26.02.2021 @08.30

Serie A selle nädalavahetuse maiuspala toimub aga pealinnas, kus AS Roma (4. koht) võõrustab AC Milani (2. koht). Selle mängu eel soovitame meie teraselt jälgida tiimide laatsarette, sest on oht, et Roma leeris võib esineda suuri kadusid. Kui neid aga ei esine, siis meie (ja ka paljude teiste) silmis on pealinlased isegi kerged soosikud. Nende viimase seitsme mängu vorm on 5-1-1, samal ajal kui Milanil on vastu panna 2-2-3. Aga kui vaatame koefitsientidele otsa, siis Milani 3.00 on ikkagi palju-palju ahvatlevam. Seega, kes tahab ikkagi riskida, see saab ka vajadusel šampust juua.

Betsafe’i koefitsiendid 26.02.2021 @08.30

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Tagasi on tulnud varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

E-sport teenib iga aastaga juurde üha rohkem ja rohkem vaatajaid ning erinevate andmete põhjal on e-spordil juba praegu mitusada miljonit fänni üle maailma. Seega pole mingi ime, et ka panustamisvaldkonnas on e-sport üks kõige kiiremini arenevaid turge.

Betsafe aitab sul selles õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 euro (minimaalse koefitsiendiga 1.50 iga valiku kohta, panuse võib teha nii sündmuse eel kui ka sündmuse toimumise ajal) ja võta lisaks 15-eurone iskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Veebruaris on ees mitu suuremat e-spordi turniiri, seega tule ja haara pakkumisest kinni SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in