Kadrioru staadionil sündinud maailmarekord

Avavile, puude, teine, kolmas ja neljaski. See oli kõik, mida läks vaja, et Kadrioru staadionil sünniks maailmarekord.


Kui kõik läinuks ootuspäraselt saanuks me siin kirjutada, et Tallinna FC Flora võib juba sel nädalavahetusel Eesti meistriks tulla. Ent, koroonaviiruse tõttu jäi nende kolmapäevane mäng Tallinna FCI Levadiaga ära, mistap ootab meid nädalavahetusel ees lihtsalt tavapärane Premium liiga voor.

Ent unustagem hetkeks Flora. Nende ülevõim koduliigas on tänavu olnud tõesti vaat, et mäekõrgune. Unustagem üldse tänavune vutihooaeg Maarjamaal ning rännakem Spordijutud.com’iga ajas tagasi 2009. aasta septembrisse. Miks? Sest siis tehti Eesti jalgpalli kõrgliigas ajalugu. Ajalugu, mis pole küll ametlik ning mille üle on raske ka uhkust tunda, ent siiski ajalugu. Vist. Ühesõnaga alustagem.

Avavilest action’ini viie sekundiga

On kergelt hallikas septembrikuine laupäev Kadrioru staadionil. Rohelistes särkides Levadia mängijad on valmis palli mängu panema ning külla sõitnud, kollaseid ürpe kandvaid FC Kuressaare pallureid mutta tampima. Etteruttavalt võib öelda, et see neil ka õnnestus, sest peoperemehed võitsid 8:0. Kuid see kõik algas väga-väga omamoodi…

Mängu peakohtunik Ainar Kuusk annab avavile ning Levadia mängib palli lahti. Üks puude, teine puude ning nahkkera jõuab Konstantin Nahkile, kes paneb pika palli ette. Saarlaste väravavaht Roland Kütt hüüab: “Mina!”, kuid keskkaitsja Jaanis Kriska ei kuulnud seda. Või õigemini, ta kuulis, kuid oli juba hüppamist alustanud. Ja nõnda panebki ta oma peanupu pallikesele vahele. See põrkab omakorda üle Küti käte ning maandub Kuressaare võrgus. Omavärav!

See kõik võttis aega viis sekundit.

Ent tõendusmaterjali puudub

Vähemalt nõnda rääkisid osapooled toona Õhtulehele. “Võis täiesti vabalt viiendal sekundil sündida,” lausus Levadia abitreener Marko Kristal. “Ma arvan, et oli tõesti viiendal sekundil,” sekundeeris Kuressaare vahetuspingil istunud Dmitri Skiperski.

Ka peakohtunik Kuusk pooldas viienda sekundi väidet: “Pall oli praktiliselt kohe pärast avavilet väravas. Rääkisin hiljem ka mängul viibinud Heigo Niilopiga (endine jalgpallikohtunik – toim) ja tema arvas samuti, et viies sekund.”

Ent, kuna videolinti tollest mängust pole, siis pole ka täit tõde. Nõnda peetaksegi tänase päevani vutiajaloo kiireima omavärava autoriks inglasest keskkaitsjat Pat Kruset, kes saatis 1977. aasta 3. jaanuaril Inglismaa neljanda liiga mängus Cambridge Unitediga nahkkera enda meeskonna Torquay võrku matši kuuendal sekundil.

Antikangelane tundis kergendust

See sobis Kriskale, kes tundis pärast mängu nende väidete – et tema tabamus pole ametlik ning maailma vutifriigid eelistavad Kruset – kergendust. “Ausalt öeldes, siis uhkust ma küll ei tunne. Olen ju ikkagi antikangelane. Lõplikult jõudis juhtunu mulle kohale, kui lugesin esmaspäevast Õhtulehte. Mõtlesin, et sellist asja ei juhtu isegi mitte Eesti neljandas liigas, saati siis meistriliigas,” ei hoidnud saarlane enda needmisel sõnu kokku.

Küll oli tal säilinud huumorimeel, mis lõi välja, kui kuulis Kruse rekordi kohta. “Päris vana rekord oli. Mind polnud toona veel olemaski,” mõtiskles ta muiates. Kuuldes arvutust, et kui tema rekord peab vastu sama kaua kui Kruse oma, tuleb Kriskal veel 53aastasena tõdeda, et maailma kiireima jalgpalli omavärava autor on endiselt tema, lausus ta ohates: “Kui selle Krusega kokku juhtuks, saaks vähemalt öelda, et olin kiirem kui sina.”

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Premium liiga saab oma avapaugu laupäeval kell 13, kui FC Kuressaare võõrustab Nõmme Kaljut. Jah, külalised on selles mängus favoriidid. Jah, nende tavakoefitsient (1.25) on madal. Mistap kiikame me Betsafe’i lehe sügavustesse. Viimases kolmes mängus on Kuressaarele löödud vastavalt 4, 4 ja 6 väravat. Kalju – kui jätame viimase Floraga tehtud 0:0 viigi kõrvale – on viimastes mängudes virutanud vastavalt 3, 3 ja 4 väravat. Meie tuletuskäik? Laupäeval lüüakse Kuressaares üle 3,5 värava ning koefitsiendiks on 2.10.

Betsafe’i koefitsiendid 04.11.2020 @19.50

Laupäevaks on planeeritud ka Tallinna Legioni ja Tallinna Levadia mäng, kuid Levadia potentsiaalse koroonaohu tõttu ei hakka me esiti selle mängu osas midagi ennustama. Küll ütleme sõna sekka Tallinna Kalevi ja Viljandi Tuleviku duelli eel. Pealinlastel on käsil tarmukas võitlus kõrgliigasse püsima jäämise eest ning viimases voorus purustati seeläbi ka Narva Trans. Tulevik seevastu on kohe esikuuikus ehk liigatabeli ülemises osas juba praktiliselt kindlustanud. Seega meie lüke liigub Kalevi suunas.

Betsafe’i koefitsiendid 04.11.2020 @19.50

Ülejäänud matšide osas Betsafe’is veel millelegi muule kui tulemusele panustada ei saa. Ent duellides Paide – Narva ja Tammeka – Flora, just liiga suurt ootamatuse võimalust meie silmis pole. Seega tuleme ikkagi tagasi Legioni ja Levadia mängu juurde. Oodakem ära meeskondade koosseisud, kuid, kui Levadia kaod liiga suureks ei lähe, tasub teha panus sellele, et nende puur jääb puutumatuks (kodumeeskond ei skoori) Legion on viimastes voorudes sahistanud ainult Kalevi vastu, samal ajal kui Kalju, Paide ja Tuleviku vastu jäädi nullile.

Betsafe’i koefitsiendid 04.11.2020 @19.50

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Lõpetuseks on Betsafe’il vahva kampaania jäähoki-, tennise- ja jalgpallisõpradele. Olenevalt sellest, millele sulle meeldib panustada, võid võita 10, 20 või 40-eurose riskivaba panuse. Valik on sinu, tee see SIIN!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in