Rekordid, milleni Messi ja Ronaldo pole (veel) küündinud

See, mida Messi ja Ronaldo vutimurul teevad, on imeline. Ent suurmehi eksisteeris ka enne neid.

Kui koroona puhul üldse midagi head oli, siis see, et maailma pikimale jalgpallipausile järgnes maailma lühim vutipaast. Selle täpne pikkus sõltus sellest, kui vabameelne liigade valimisel olla.

Saksamaa jalgpalli sõbrad pidid tõesti kannatama veidi enam kui kuu aja pikkust tsölibaati, samal ajal kui Itaalias või Eestis poleks vutielu nagu seisma jäänudki. Valikute küsimus, nagu öeldakse.

Ent nüüd on puhkus läbi ka kõige pühapäevasematel vutisemudel, sest sellest nädalavahetusest kõlab õhtuti elutubades taas inglise helilooja Tony Britteni kirjutatud, George Frideric Händelist inspireeritud Meistrite liiga hümn.

Tosin satsi tormab ühe tiitli peale

Võitlustules on veel 12 võistkonda. Juba varem veerandfinaalis koha lunastanud Madridi Atletico, Leipzig, Atalanta ja Pariisi Saint-Germain ning veel 16-finaalis madistavad Madridi Real/Manchester City, Chelsea/Müncheni Bayern, Lyon/Juventus ja Napoli/Barcelona.

Nende mängude eelvaated on meil spordijutud.com-is juba ilmunud, mistõttu keskendume meie hoopis mängijatele. Ent kui me ütleme mängijatele, siis tegelikult peame silmas Cristiano Ronaldot ja Lionel Messit.

Miks? Sest neil kahel on ette näidata väga palju trofeesid – Ronaldo on Meistrite liiga võitnud viiel, Messi neljal puhul – ning nende käes on ka väga palju Meistrite liiga rekordeid.

Näiteks on Ronaldo 128 tabamusega võistluse suurim väravakütt (talle järgneb Messi 114ga) ning ühtlasi ka parim sööduandja (40). Messi seevastu on suutnud ühes mängus võrku sahistada viiel puhul, Ronaldo mitte. Ent leidub ka palju tippmarke, mis meie loo peakangelastele (veel) ei kuulu.

Enim väravaid finaalis

Kullamatšide skooriküti tiitlit jagavad Alfredo Di Stefano ja Ferenc Puskas, kes mõlemad sahistanud finaalis väravavõrku seitsmel korral. Ungarlane virutas oma seitsmest neli sealjuures 1960. aastal. Messi on sihile jõudnud kõigest kahes finaalis (2009 ja 2011), Ronaldo saldo on nelja peal (2008, 204 ja 2 x 2017).

Enim mänge Meistrite liigas

Ka selles arvestuses troonib tabeli tipus endine Madridi Reali mees: Iker Casillas on Meistrite liigas postide vahel seisnud 181 kohtumises. Kui lisada siia juurde ka eelringid, tõuseb hispaanlase saldo 188 peale.

See rekord võib aga peagi kukkuda. Nimelt on Ronaldol koos 173 matši. Tänavu see number üle 179 ei lähe, isegi mitte parima õnne korral, kuid uut hooaega silmas pidades on see ilmselt ainult aja küsimus. Messi on hetkel 141 peal.

Triumfe erinevate võistkondadega

Olgem ausad, eks see oli ka üks põhjusi, miks Ronaldo eelmisel suvel Juventusesse siirdus. Manchester Unitedi ja Madridi Realiga on ta Meistrite liiga juba võitnud ning peaks ta seda tegema ka Torino esisatsiga, tõuseks ta Clarence Seedorfi kõrvale (Ajax 1995, Real 1998, Milan 2003 ja 2007).

Omamoodi triumfiks võib pidada ka Meistrite liigas lihtsalt värava löömist. Selles arvestuses ei saa keegi vastu Zlatan Ibrahimovicile, kes on sahistanud kuue erineva klubi eest: Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, Milan ja PSG.

Vanim väravalööja (finaalis)

Peaks emb-kumb, Ronaldo (35) või Messi (33), seda tahtma, siis see rekord ilmselt ka kukub. Vanima finaalitabamuse autor on Paolo Maldini, kes mõrumagusas Istanbuli finaalis Milani esimesel minutil juhtima viis. Tagalamees oli tol hetkel 36 aasta ja 333 päeva vanune.

Meistrite liiga vanim sahistaja on aga Francesco Totti, kes jõudis 2014. aasta sügisel Roma eest sihile 38 aasta ja 59 päeva vanuselt. Eurosarjade tippmark kuulub Manfred Burgsmüllerile (38a 293 p). Kui Ronaldo seda rekordit tahab, peab ta värava lööma pärast 2023. aasta 22. novembrit. Messi puhul oleks sama daatum 2026. aasta 13. aprill.

Kiireim värav

Rekord, mille endale napsamine on ilmselt kõige keerulisem. Meistrite liiga tippmark pärineb 2007. aastast, kui Müncheni Bayerni hollandlasest ründajal Roy Makaayl kulus 10,12 sekundit, et nahkkera Reali võrku saata.

Küsimus pole mõistagi selles, et Ronaldo või Messi ei oskaks väravat lüüa. Ent selle tippmargi puhul pole ju küsimus nende oskustes või tahtmises. Lihtsalt vastastel on ka selles osas oma sõna öelda, seetõttu ongi Ronaldo parimal juhul sahistanud alles neljandal ning Messi kolmandal minutil.

Need mõlemad, muideks, jäävad alla ka kiireimale finaalitabamusele, mis on siis Paolo Maldini nimel. Jah, me viitame taas sellele 2005. aasta Meistrite liiga finaalile, kus tagalamees Milani 53. sekundil juhtima viis.

Kiireim kübaratrikk

Messi ja Ronaldo on mõlemad hakkama saanud kaheksa Meistrite liiga kübaratrikiga. Portugallase nobedaim kaabutrikk pärineb 2012. aastast, kui tal kulus 12 minutit, et kolmel puhul Malmö võrku sahistada. Messi tippmark on 22 minutit (2010. aasta vs Arsenal).

Nende numbritega ei jõua aga ligilähedalegi Bafetimbi Gomis’le. 2011. aastal kulus prantslasel kaheksa minutit, et Dinamo Zagrebi väravavõrk veelgi auklikumaks virutada.

Haara kinni eripakkumistest

Muidugi tasub Meistrite liiga kohtumisi jälgida ka otsepildis ning paralleelselt avada Betsafe’i koduleht, kus saab mugavalt teha live-panuseid. Ära ei tasu unustada ka Betsafe’i erinevaid eripakkumisi, millega on võimalik tutvuda lähemalt nende kodulehel.

Kui sul varasemalt Betsafe’is kontot pole, oled sootuks õnnega koos. Nimelt võid sa sellisel juhul nendega liitudes teenida 200€ väärtuses tasuta panuseid!

Lisaks tasub silma peal hoida meie WRC-pakkumisel. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: neli mängijat võidavad eksklusiivse WRC-ralli VIP-paketi kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused.

Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle! Vaata täpsemalt!