Kas Lionel Messi impeerium hakkab kokku varisema?

Barcelona aastatepikkused valed otsused ähvardavad Messi karjääri lõpuaastad nutuseks muuta ja kahjustada argentiinlase pärandit.


Barcelona on La Ligat domineerinud juba 30 aastat. Alates hooajast 1990–91 on Blaugrana võitnud 16 liigatiitlit ehk peaaegu kaks korda rohkem kui vihavaenlane Madridi Real (9). See kaunis seeria paistab olevat aga pöördumatult möödas ning Kataloonia au ja uhkus peab kõvasti tööd tegema, et Lionel Messi veel mõne tiitli enne erruminekut pea kohale tõsta saaks.

Enne viimast La Liga vooru jääb Barcelona tšempionile Madridi Realile alla seitsme punktiga. 24 võidu kõrvale on saadud seitse viiki ja kuus kaotust. Viimase kuue aasta jooksul ei ole Barca hooaega nii väheste punktide ja nii rohkete kaotustega lõpetanud. Spordijutud.com vaatab lähemalt, milles asi.

Kes on süüdi?

Paljud on näidanud näpuga keset hooaega pukki pandud peatreeneri Quique Setieni poole. Tõsi ta on, et kogenud hispaanlane ei ole nii kõrgel tasemel oma karjääri jooksul töötanud ning seda on ka näha. Paljud Barca veteranid, kes on klubiga võitnud kõik, mis võita annab, ei võta Setieni tõsiselt.

Setieni filosoofia on tegelikult väga sarnane kümne aasta tagusele Barcelonale Pep Guardiola käe all. Energiline pressimine, kiired lühikesed söödud ja platsi „laiaks venitamine“ sobivad aga noorele ja näljasele tiimile, mitte kogenud veteranidele, kes püüavad oma keha võimalikult ökonoomselt kasutada, et veel paar aastat tipus jätkata.

Setieni meetodid ei sobi sellele Barca tiimile, kuid kindlasti ei saa kogu süüd peatreeneri kaela veeretada. Pigem tasub vaadata klubi juhtkonna poole, kes sellise värbamisotsuse tegi. Kaks järjestikust La Liga tiitlit võitnud Ernesto Valverde sai keset hooaega sule sappa, sest ei oldud rahul üldise mängupildiga ning kehvade sooritustega Meistrite liigas. Praegu võib öelda, et tegmist oli ennatliku otsusega, iseäranis Setieni vajakajäämiste valguses.

Miljardi euro jagu raisatud talenti

Kui jutt juba värbamisele läks, siis tasub vaadata ka mängijate poole. 2014. aastal värbas Barcelona Luis Suarezi, Ivan Rakitici ja Marc-Andre ter Stegeni ning järgneva hooaja lõpuks oli Barca võitnud kolm kõige olulisemat karikat – La Liga, Copa del Rey ja Meistrite liiga. Pärast seda on klubi värbamispoliitika ikka väga metsa poole läinud.

Pärast mainitud hooaega on ostetud Arda Turan, Aleix Vidal, Andre Gomes, Paco Alcácer, Samuel Umtiti, Lucas Digne, Jasper Cillessen, Denis Suárez, Marlon, Yerry Mina, Gerard Deulofeu, Nelson Semedo, Paulinho, Ousmane Dembele, Philippe Coutinho, Jean-Clair Todibo, Kevin-Prince Boateng, Jeison Murillo, Arturo Vidal, Arthur, Clement Lenglet, Malcom, Antoine Griezmann, Frenkie De Jong, Neto, Junior Firpo, Emerson ja Martin Braithwaite.

Dembele, De Jong ja Griezmann võivad veel edukateks ostudeks osutuda, kuid ülejäänute käsi on Barcas käinud kas kehvasti või väga kehvasti. Selles nimekirjas on miljardi euro jagu talenti. Võib vist öelda, et raisatud talenti.

Kui Barcelona oli sunnitud 2017. aastal müüma Neymari Pariisi Saint-Germainile maailmarekordilise 222 miljoni euro eest, siis oli vaja see raha kiiresti laiaks lüüa, et tõestada oma jätkuvat ambitsiooni superklubina. Paraku ei ole sellel valede ostude allakäigutrepil suudetud siiani seisma jääda.

Klubi juhatus leidis end äsja lausa olukorras, kus tuli võlgade katteks kiiresti mängijaid müüa. Nii aeti poolvägisi noor ja lootustandev Arthur Melo Juventusesse, kust asemele värvati 29-aastane Miralem Pjanic. Kõik see viitab, et strateegilise planeerimisega on asjad väga halvasti ning Barcelona kuulsast ideoloogiast ei ole järel haisugi.

Vaene Messi

Eriti traagiline on kogu lugu seetõttu, et tegemist on Lionel Messi viimaste aastatega jalgpalli absoluutses tipus. Äsja 33-aastaseks saanud Argentiina geenius registreeris hiljuti oma profikarjääri 700. tabamuse. Taaskord lõpetab Messi hooaja La Liga kõige väärtuslikuma mängijana, juhtides enne viimast vooru väravaküttide (22) ja väravasöötude (20) tabelit.

Kuid on ka näha, et argentiinlane on sügavalt frustreerunud. Ta on mõistagi endiselt võimeline ainuisikuliselt mänge otsustama, kuid üha enam vaatab ta ka huvitult pealt, kuidas matš temast mööda läheb. Samuti tihenevad tema raevuhood platsil. On näha, et ta usaldab oma tiimikaaslasi platsil üha vähem ja proovib üha rohkem ise teha. Ning on ka näha, kui kurnav see kõik talle on.

Just siis, kui Messi vajab enda ümber nutikat, hästi organiseeritud ja temaga samu väärtusi jagavat institutsiooni, on klubi juhtkonna rumalad ja lühinägelikud otsused tema karjääri lõpuaastad (ja Barcelona lähema tuleviku) ohtu seadnud. Paraku ei ole nendele probleemidele kiiret lahendust kuskilt võtta, mistõttu räägitaksegi, et 20 aastat samas klubis veetnud Messi võib kaaluda leivaisa vahetamist.

Iga neutraalne jalkafänn on ilmselt nõus, et kõigi aegade parima mängija tiitlile pretendeeriv mees väärib praegusest olukorrast paremat.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Barcelonal on teine koht La Ligas garanteeritud, kuid pärast koroonapausi peetud 10 kohtumisest on suudetud võita vaid kuus. Viimati kaotati kodus lausa Osasunale 1:2, kusjuures külalised lõid võiduvärava ühemehelises vähemuses olles. Arvestades, et Blaugrana motivatsioon on nullis ja millegi peale mängida ei ole, siis soovitame teha võõrsilkohtumises Alavesiga panus viigi peale.

Betsafe’i kihlveokontor 17.07 kell 12.03

Ka tiitlivõitjal Madridi Realil ei ole millegi peale enam mängida, kuid võõrustajal Leganesil on šanss end viimases voorus 18. koha pealt kõrgemale rebida ja vältida liigast väljakukkumist. Celta Vigost jäädakse maha vaid punktiga, kuid arvestades, et Celta mängib võõrsil juba välja langenud Espanyoliga, siis peab Leganes võidu peale välja minema. Paraku ei näe me seda juhtumas ning võõrsilvõit pakub liiga head väärtust, et sellele mitte panustada.

Betsafe’i kihlveokontor 17.07 kell 12.03

Samuti tasub arvestada, et Leganes on terve hooaja vältel löönud vaid 28 väravat ning Reali ründajal Karim Benzemal on võimalus saada liiga suurima väravaküti tiitel enda valdusesse, kui ta suudab veel kaks tabamust registreerida. Nendel põhjustel ennustame, et külalised võidavad nulli vastu.

Betsafe’i kihlveokontor 17.07 kell 12.03

Madridi Atleticol piisab kolmanda koha kindlustamiseks viigist Real Sociedadi vastu ning võib arvata, et peatreener Diego Simeone läheb kindla peale välja. Kuigi ka koduvõit pakub kenakest väärtust, soovitame panustada siin viigi peale.

Betsafe’i kihlveokontor 17.07 kell 12.03

Väljalangemise on kindlustanud Espanyol ja Mallorca ning neile lisandub Leganes või Celta Vigo. Arvestades kahe viimase vastavaid vastaseid, siis paistab tõenäolisemalt esiliigasse pudenevat Leganes. Esinelik on samuti paigas ning Sevilla võib küll ohustada Atleti kolmandat kohta, kuid ega see suurt midagi muuda.

Euroopa liiga koht on üpris kindlalt Villarreali käes, kes edestab Real Sociedadi kahe punktiga. Kollase Allveelaeva viimases mängus võõrustatakse Eibari ning resultatiivsed võõrustajad võivad siin korraliku väravatesaju korraldada. Ehk näeme isegi üle 3,5 värava?

Betsafe’i kihlveokontor 17.07 kell 12.03

Ei maksa ka unustada, et Betsafe pakub sel suvel panustamissõpradele kahe värava tuge. See tähendab, et kihlveokontor maksab su panuse kohe välja, kui sinu tiim on saanud kaheväravalise edumaa ükskõik mis hetkel mängus. Sa ei pea isegi muretsema selle pärast, et vastased võivad hiljem mängu viigistada või võita!

Kindlasti tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega!

log in

reset password

Back to
log in