Meistrite liiga parimad finaalmängud

Vaatame üle Meistrite liiga ajaloo kõige ägedamad finaalkohtumised ning ennustame, kas Bayerni ja PSG vastasseis tuleb sama vägev.

Sel pühapäeval lähevad Meistrite liiga finaalis vastamisi PSG ja Müncheni Bayern ning sellest kohtumisest võib saada tõeline klassika tulevastele põlvedele. Et ootusärevust veidi maandada, otsustas Spordijutud.com heita pilgu minevikku ja panna pingeritta seni parimad finaalkohtumised.

1994: AC Milan 4:0 Barcelona

Selle kohtumise eel peeti Barcelonat nii suureks favoriidiks, et Milanile ei andnud mitte keegi lootust. Johan Cruyffi juhendatud Dream Team oli oma võimete tipus, olles võitnud äsja neli järjestikust La Liga tiitlit ning kaks aastat tagasi ka Meistrite liiga. Fabio Capello AC Milan oli ilma oma kõige olulisematest mängijatest Marco van Bastenist ja Gianluigi Lentinist (vigastus) ning Franco Baresist ja Alessandro Costacurtast (mängukeeld). Samuti pidid tiimist välja jääma Jean-Pierre Papin ja Brian Laudrup.

Ning ometi kujunes mäng üheks kõige veenvamaks finaalesitluseks läbi aegade – Daniele Massaro skooris esimesel poolajal duubli ning Dejan Savicevic ja Marcel Desailly lõid teisel poolajal viimased naelad Barca kirstu. Sellisel viisil on Barcelona üle domineerinud väga vähesed tiimid. Huvitav, kas Bayern oli toonasest Milanist inspireeritud?

2002: Leverkuseni Bayer 1:2 Madridi Real

Michael Ballacki ja Lucio veetud Leverkuseni jõudmine finaali oli ilus lugu, kuid Madridi Real ei olnud kaotanud finaalkohtumist aastast 1981 ning staare täis Hispaania klubi oli matši ees kindel favoriit. Los Blancos läks juba kaheksandal minutil Raul Gonzalezi tabamusest juhtima, kuid vaid viis minutit hiljem õnnestus Luciol viigistada.

Poolaja lõpus saabus hetk, mille pärast see kohtumine meie nimekirja suuresti ka jõudis. Nimelt tsenderdas Roberto Carlos palli vasakust servast kõrge kaarega Leverkuseni trahvikasti joonele, kust Zinedine Zidane selle meisterliku ülepuusalöögiga ristnurka suunas. Kuigi teise poolaja lõpus surus Leverkusen kõvasti ja väravavaht Iker Casillas pidi mitu korda Reali päästma, osutus paljude meelest Meistrite liiga finaalide ajaloo kõige ilusam värav igati paslikult ka selle finaali võiduväravaks.

2011: Barcelona 3-1 Manchester United

Kui 1994. aastal oli Barcelona see, kes mängiti legendaarselt üle, siis 2011. aasta finaalis oli Blaugrana kord näidata ajaloolist meistriklassi. Pep Guardiola imeline Barcelona tiim oli siin täies hoos ning Manchester Unitedil ei olnud paraku selles kohtumises mingit lootust.

Klubijalgpalli ajaloo üks parimaid meeskondi pani kogu maailma oma tiki-taka jalgpalliga ahhetama ning Pedro, Lionel Messi ja David Villa väravad andsid Barcale 3:1 võidu, kuid skoor oleks võinud vabalt ka suurem olla.

Toonane Manchester Unitedi peatreener Sir Alex Ferguson kommenteeris pärast matši, et mitte keegi pole tema tiimile varem niimoodi peksa andnud. „Kogu minu treenerikarjääri jooksul oli see parim tiim, kelle vastu mänginud olen.“

1999: Manchester United 2:1 Müncheni Bayern

Manchester United siirdus sellesse finaali, olles võitnud Premier League’i ja FA karika. Nüüd sihiti ajaloolist kolmikvõitu. Paraku olid Unitedil kaartidega väljas kaks kõige olulisemat keskpoolikut ning seda oli platsil ka näha, sest mängiti tõesti kehvasti.

Kuuendal minutil viis Mario Basler sakslased juhtima ning Bayern tabas hiljem veel posti ja latti. Unitedi mängijad komberdasid platsil ringi nagu kuutõbised, kuni mängu lõpus otsustati aktiveeruda. Pressimine ei andnud aga tulemusi ja normaalaeg oli lõpuni tiksunud.

Kuni 91. minutil suunas Teddy Sheringham Ryan Giggsi nurgalöögi järgse ebaõnnestunud pealelöögi väravasse ning kõigi üllatuseks oli seis viigis.

United aga ei jätnud jonni ning 93. minutil teeniti uus nurgalöök. David Beckham keerutas selle kasti, Sheringham suunas edasi ning Ole Gunnar Solskjaer sai tagapostis jala vahele ning seis oligi 2:1. United oli võitnud oma teise Meistrite liiga karika kõige dramaatilisemal moel ning Bayern ei saanud lõpuvile kõlades täpselt arugi, mis just juhtus.

2005: Liverpool 3:3 AC Milan (3:2 penaltiseerias)

Finaalmäng, millele on antud nimi „Istanbuli ime“, on siiani üks uskumatumaid jalgpallimatše ja tulemusi selle kauni mängu ajaloos.

Keskpärastest mängijatest kokku klopsitud Liverpooli tiim oli jõudnud nii kaugele ainult tänu Rafael Benitezi heale taktikalisele vaistule ning muidugi ka õnnele. AC Milan oli Euroopa üks tugevamaid satse, mida näidati ka poolfinaalis, kui PSV Eindhovenile köeti kahe mängu kokkuvõttes 5:1 saun.

Milan pani oma paremuse finaalis kiiresti maksma – Paolo Maldini skooris juba esimesel minutil ning poolaja lõpul lisas Hernan Crespo veel kaks tabamust. Poolajale läks Liverpool 0:3 kaotusseisus, kuid see skoor oleks võinud olla ka suurem.

Siis aga juhtus midagi täiesti seletamatut. Pärast seda, kui Dietmar Hamann oli teiseks poolajaks platsile saadetud, hakkas Liverpool küll rohkem ründama, kuid keegi poleks osanud arvata, et Liverpool viigistab vaid kaheksa minuti jooksul.

Steven Gerrardi pealöök 54. minutil andis fännidele veidi lootust, kuid juba kaks minutit hiljem vormistas Vladimir Smicer seisuks 2:3. Milan oli selgelt šokis ning Liverpool jätkas ründamist ning vaid viis minutit hiljem tegi Gennaro Gattuso oma kastis Gerrardile vea. Väravavaht Dida tõrjus Xabi Alonso penalti küll ära, kuid pall põrkas õnnelikult tagasi hispaanlasele, kes teist korda ei eksinud.

Järgnes 30 minutit pingelist ja närvesöövat jalgpalli, kus Milan luhtas mitu suurepärast võimalust taas juhtima minna. Liverpool pidas vastu penaltiseeriani, kus väravavaht Jerzy Dudek tõrjus Andrei Ševtšenko otsustava penalti ning Liverpool kirjutas end absurdse comeback’iga igaveseks jalgpalliajalukku.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Tänavuses Meistrite liiga finaalis kohtuvad väga erineva ajalooga tiimid. Bayern on võitnud selle turniiri viiel korral ning viimati aastal 2013. PSG on Katari naftamiljardite toel püüdnud Meistrite liigat võita juba peaaegu kümme aastat, kuid ühel või teisel põhjusel ei ole see siiani õnnestunud. Tegemist on pariislaste esimese finaaliga, samas kui baierlased mängivad pühapäeval juba oma ajaloo üheteistkümnendas.

Võib aga öelda, et tänavusse finaali mängisid end selle hooaja kõige dominantsemad tiimid. Nii Bayern kui PSG valitsesid oma alagruppe ning võitsid igati teenitult ka oma väljalangemismängud. Eriti muljetavaldav oli muidugi Bayern, kes nüpeldas alagrupis Tottenhami 7:2, kaheksandikfinaalis Chelseat kahe mängu peale 7:1 ning veerandfinaalis mäletatavasti Barcelonat tervelt 8:2.

Bayern on väga ühtne tiim, kus ei ole nõrka kohta ning valitseb suurepärane tasakaal noorte ja kogenud mängijate vahel. Maailma parim ründaja Robert Lewandowski ei tee samuti paha.

PSG-le võib lootust anda tõik, et Bayern on senisest kümnest Meistrite liiga finaalist võitnud vaid pooled, mis näitab, et sakslased ei pea tihti viimase katsumuse pingele vastu. Ometi usume meie, et sakslased selle kohtumise võidavad.

Betsafe’i kihlveokontor 21.08 kell 01.11

PSG lootused püsivad peamiselt oma superstaaridest ründajatel Neymaril, Kylian Mbappel ja Angel Di Marial ning need mehed võivad iga mängu individuaalse meisterlikkusega ära otsustada. Võib arvata, et nad karistavad Bayerni kõrge kaitseliini vähemalt korra ära. Kuna lihtsalt panus „mõlemad tiimid skoorivad“ ei paku kuigi head väärtust, siis soovitame kombineerida see Bayerni võidupanusega.

Usume, et PSG ei tõmba end oma ajaloo suurimas mängus liiga pingesse, vaid püütakse pigem eluvõimalust ära kastuada. Ennustame, et näeme hoogsat ründavat jalgpalli ning väravaid tuleb üle 3,5.

Potentsiaalsetest skoorijatest tasub lisaks tavalisele kahtlusalusele Lewandowskile vaadata kindlasti ka supervormis Serge Gnabry ja Thomas Mülleri poole. Esimene registreeris duubli poolfinaalis ja teine veerandfinaalis. Eriti head väärtust pakub Müller, kes on olulistes kohtumistes ikka ja jälle õigel ajal õiges kohas.

PSG poolelt tasub eeskätt panustada Mbappe ja Di Maria peale, sest Neymar on viimastes mängudes värava ees väga viletsat vormi näidanud. Kasvõi väikese summa panemist tasub kaaluda ka Marquinhose peale, kes on skoorinud kahes järjestikuses kohtumises ning standardolukordades alati ohtlik.

Betsafe’i eripakkumised

Lisaks jalkale soovitame piiluda ka Betsafe’i WRC-pakkumise poole. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: 4 mängijat võidavad eksklusiivse WRC ralli VIP-paketti kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused.

Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle!

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega ja viivitamatult konto avada, kui sa seda juba teinud ei ole.