Hispaania ohtlikuim kaitsja on nõelanud ka Tallinnas

Kuigi kaitsja põhitöö on enda värav puhtana hoida, tuleb kasuks ka see, kui tagalamees on ise mihkel väravaid lööma. Vastaste võrku siis.


See, et Cristiano Ronaldo on 450 tabamusega Madridi Reali ajaloo suurim väravakütt, on teada fakt pea kõikidele suurematele jalgpallisõpradele. Ilmselt oskab enamik vutisõpru puusalt tulistada ka teise nime – Raul (323). Kuid mida madalamale selles nimekirjas liikuda, seda hägusemaks teadmised muutuvad. Seda suuresti seetõttu, et Hispaania kuninglikul klubil on nii suurejooneline ajalugu, et 50ndate, 60ndate ja 70ndate staare on keeruline meeles pidada.

Ent kuidas see nimekiri siis edasi läheb? Kolmandalt kohalt leiab Alfredo Di Stefano (308), kellele järgnevad omakorda Santillana (290), Karim Benzema (253), Ferenc Puskas (242), Hugo Sanchez (208), Francisco Gento (182), Pirri (172) ja esikümne lõpetab Emilio Butragueno (171).

Ehk praegustes Reali meestest on enim vastaste väravavõrku sahistanud Benzema (253), kellele järgneb… Sergio Ramos.

Staarründajatega ühel pulgal

Ei, see pole fakti- ega trükiviga. 34-aastane tagalamees on tõesti enamikest praegustest madridistadest löönud rohkem väravaid. Keskkaitsja nimel on Reali eest ei rohkem ega vähem kui 100 tabamust. Ja et panna see mõningate ründajatega konteksti: Fernando Morientese saldoks Realis jäi samamoodi 100 tabamust, Brasiilia Ronaldo piirdus 104 ja asumisele saadetud Gareth Bale jõudis 105 väravani.

Ramose 100 tabamusest 72 on sündinud La Ligas, seitse Copa del Rey raames, 14 Meistrite liigas, kolm klubide MMil, kaks Hispaania superkarika finaalis ning kaks Euroopa superkarika finaalis.

Või veelgi märkimisväärsem fakt (vähemalt eestlaste jaoks) – neist üks on sündinud Tallinnas! Seda siis 2018. aasta UEFA superkarika raames, kui Ramos realiseeris 63. minutil penalti.

 

Kui 72 koduliiga tabamusele lisada juurde ka omal ajal Sevilla särgis sündinud kaks tabamust, on Ramos Hispaania kõrgliigas võrku sahistanud 74 puhul. See teeb temast La Liga ajaloo resultatiivseima kaitsja! Pole paha, nagu armastas üks endine Eesti poliitik öelda.

Realis aga kahvatub. Või siiski?

Küll ei tähenda see, et ta oleks Madridi Reali ajaloo resultatiivseim kaitsja. Sest 124 tabamusega on temast eespool näiteks Fernando Hierro. Ka La Ligas jäi Hierro arvele 105 väravat, kuid siinkohal tulevad mängu detalid. Nimelt tegutses Hierro karjääri algusaastatel palju ka kaitsva poolkaitsja positsioonil ning vutisõbrad ongi välja “arvutanud”, et 44 tema väravat sündisid de facto keskväljal tegutsedes. Nõnda jääb kaitsja-Hierro kollisaldo pidama 61 juures, millega ta jääb alla ka Roland Koemanile (67 väravat La Ligas).

Stopp, aga Pirri, kes on Reali eest löönud 172 väravat, tegutses samamoodi ju keskkaitsjana. Tõsi, ent temagi alustas keskväljalt ning statistikasõbrad peavad tema tagalamehe saldoks 52 tabamust. Millega ta on siis Hispaania kõrgliiga resultatiivsuselt neljas kaitsja.

Ent kaua Ramosel 74 liigavärava jaoks aega läks? Täpselt 500 mängu. Ei, me ei mõtle neid verstaposte välja, vaid see on fakt. Ja neist 500 kohtumisest on ta võidurõõmu tundnud 329. Viike ja kaotusi on vastavalt 81 ja 90.

Kuhu paigutuks maailmas?

Lõpetuseks küsimus. Kuhu paigutuks Ramos ajaloo resultatiivseimate kaitsjate arvestuses? Sellele on keeruline vastust anda. Aga enamik portaale paneb esikohale 253 korral võrku sahistanud Koemani. Seda hoolimata asjaolust, et ta tegutses aeg-ajalt ka poolkaitses. Nii-öelda päris puhtatest tagalameestest peaks – rõhutame, peaks! – esimene olema aga argentiinlane Daniel Passarella, kes jõudnud sihile 175 korral. Lisaks peaksid Ramosest eespool olema veel ka Hierro (163), Laurent Blanc (153) ja Graham Alezander (130).

Ehk Ramos paigutuks ajaloo resultatiivseimate kaitsjate arvestuses veel kuuendale kohale. Seda siis 128 tabamusega (105 klubi ja 23 koondise eest).

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Hispaania kõrgliiga tabeliseis on hetkel äraütlemata huvitav, sest kuidas teisiti kirjeldada olukorda, kus esimeselt realt vaatab vastu Real Sociedad ning Kataloonia hiid FC Barcelona on alles 12. kohal. Tõsi, leidub ka tavapäraseid nähte, näiteks Sociedadile järgnevad Madridi Real, Villarreal ja Madridi Atletico, kuid seejärel vaatavad viiendalt-kuuendalt kohalt vastu järgmised üllatajad – Cadiz ja Granada.

Hetkel on peetud küll alles kuus-kaheksa vooru (sõltuvalt tiimist), mistap etteruttavaid järeldusi teha ei maksa. Küll tõstab sellest järjestusest pead üks koroonaviiruse kõrvalmõjusid – tänavune vutihooaeg, ükskõik kus, tuleb äärmisel huvitav ning üllatusterohke.

Esimesena pööramegi oma pilgud liiga liidri Sociedadi poole, kes võõrustab pühapäeval Granadat. Kuigi mõlemad meeskonnad on seni kaotusekibedust tundnud vaid korra ning liigatabeliski lahutab neist kõigest üks punkt, siis tegelikkuses on Sociedad suurem favoriit kui esiti näib. Nimelt on Grenada võidud ja viigid tulnud kõik hea kaitse pealt ning enda ühe nõelamise pealt, mis toonud neile vastavalt siis kas 1:0 võite või 1:1 viike. Sociedad on asjalood teinud lihtsamaks: kindlam variant on ise vastaste puur täis taguda, mida siiani ka on tehtud. Kaheksa mänguga on nad löönud 18 väravat. See aga ei tähenda, et kaitse unarusse oleks jäetud, sest enda võrgustki on välja nopitud kõigest neli palli.

Pika jutu lõpetuseks, et Sociedadi tavakoefitsient (1.70) just lakke hüppama ei pane, anname Granadale 1:0 algedu ette. Ja koefitsient ongi kohe rõõmsam – 2.90.

Betsafe’i koefitsiendid 06.11.2020 @08.40

Järgmisena võtame ette tabeli viimase Valladolidi, kes võõrustab Bilbao Athleticut. Peoperemeeste jaoks on hooaeg alanud nukralt, sest kaheksast mängust on neil ette näidata kõigest kolm viiki ja viis kaotust. Bilbaogi on neljal puhul kaotusekibedust tundnud, kuid sekka on saadud ka kolm võitu (sh nt Sevilla üle). Ja vaadates otsa koefitsientidele, siis külalistele me sel korral ka panustame.

Betsafe’i koefitsiendid 06.11.2020 @08.40

Viimase soovitusena vaatame Valencia ja Madridi Reali lahingu poole. Tavapärases maailmas oleks Real duellis favoriit, kuid praegu ei räägi nende kasuks ei nigelapoolne mänguvorm ega tihedapoolne mängudegraafik. Samas, kui Reali vorm (L, W, D, W, W) on nigel, siis Valencia oma (W, L, L, L, D) lausa katastroofiline.

Ent võitja ennustamise asemel prognoosime sel korral hoopis väravaid, sest Reali kodune väravate vahe on siiani 13:5 (ehk 18 tükki 7 mänguga), Valencial veelgi “parem” 11:13 (ehk 24 tükki 8 mänguga). Ehk kerge “üle 3.5 värava” on selgi korral vägagi tõenäoline.

Betsafe’i koefitsiendid 06.11.2020 @08.40

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

 

log in

reset password

Back to
log in