Kas Karel Voolaid tuleks vallandada?

Eesti jalgpallil on küljes kaotaja maine. Millal saab küll see plekk maha pestud? Miljoni dollari küsimus, millele teab peatreener Voolaid loodetavasti vastust.


Eesti jalgpallikoondises pole pärast maagilist 2012. aasta EM-valiktsüklit olnud kuigi palju rõõmustavaid hetki. Esimese hooga tuleb pähe 3:0 võit Horvaatia vastu ja Joonas Tamme kübaratrikk Gibraltarile, kuid tugevamalt on meeles tohutud koslepid, mannetu mängupilt ja väravad, mida näevad fännid ainult unes. Praegu peatreener Karel Voolaid pole kahjuks suutnud muutust tuua.

Voolaid võttis ameti üle Martin Reimilt, kes astus tagasi pärast 0:8 kaotust Saksamaale. Samm oli endise poolkaitsja jaoks möödapääsmatu, sest rahvusesindus sai verbaalselt kitli peale nii paremalt kui ka vasakult ning tegemist polnud Reimi esimese meeletu allajäämisega. Näiteks tegi Belgia meile säru 8:1.

Pärast Reimi lahkumist spekuleeriti meedias palju, kes võiks saada tema järglaseks. Enim kerkisid esile kolm nime: Tallinna Levadiat tüürinud ja klubi professionaalsemaks teinud ambitsioonikas Aleksandar Rogic, endine koondise ja Tallinna Flora juhendaja Arno Pijpers ja Levadia kaks korda Eesti meistriks viinud Igor Prins.

Fakt, et eelkõige koolitajana tuntud Voolaid sai esialgu peatreeneri kohusetäitjaks seejärel täieõiguslikuks juhendajaks, oli tõele au andes küll vaid õige pisut üllatav. On ta ju jalgpalliliiduga olnud tihedalt seotud veidi vähem kui kümme aastat, olles lisaks koolitajana tegus ka erinevate noortekoondiste juures. Tõsi, märkimisväärseid tulemusi polnud Voolaidil ette näidata.

Voolaidi saldo on kohutav

Eelmise aasta 3. juulist rahvuskoondise tüüri juurde saanud Voolaidi käe all on Eesti pidanud kaheksa kohtumist, millest on kaotatud seitse ning tehtud Valgevenega väravateta viik. Võrku on Maarjamaa mehed sahistanud kõigest ühe korra, kui 1:2 kaotusmatšis Valgevenega oli täpne Erik Sorga. Tegelikult poleks pidanud see tabamus lugema, kuna koondise debüütvärava kirja saanud tallinlane oli suluseisus.

Seega on Eesti jalgpallikoondis üsna samasuguses mudas nagu meie klubivutt. Tulemust ei tule kuidagi. Vähemalt on meie tiimid tänavu eurosarjas suutnud näidata mingitki mängupilti. Oli ju viie tähtsa meheta hakkama saama pidanud Levadia Torshavni B36 vastu selgelt üritavam pool ning vastasest löödi ka rohkem võimalusi, kuid fäärid olid otsustavamad. Flora ja Marijampole Suduva kohtumine oli tohutult võrdne ning maksvusele pääsesid detailid. Vilniuse Žalgiris tegi Paide Linnameeskonna vastu sotid selgeks klassiga ja võttis jala gaasipedaalilt, ehkki keskeestlaste kiituseks tuleb öelda, et kohtumise edenedes elasid nad üha rohkem mängu sisse.

Koondisega on olukord nukram. Väravavõimalusi ei suudeta tekitada ning veidi utreerituna öeldes eksleb meie ainus ründaja 99% ajast vastaste kaitsjate vastu üksi. Palle küll ettepoole tuleb, kuid Sorga, Rauno Sappinen või Henri Anier peavad rügama nagu piitsa saavad tööhobused. Ja kui see üks särav võimalus kuidagimoodi tuleb, on šanss suur, et midagi läheb metsa.

Voolaid väärib veel võimalust

Võimaluste loomisega ollakse ilmselgelt hädas. Olgu, selle võiks ju veel andeks anda, kui kaitses oleksid asjad korras ning meie tagala lahtimuukimine oleks vastastele maruraske ülesanne. Tegelikult lüüakse Eestile paljud väravad isiklikest eksimustest, olgu nad suured või väikesed. Näiteks viimases allajäämises Armeeniale tuleb võõrustajate mõlema tabamuse osas tuhka pähe raputada keskkaitsja Nikita Baranovil. Esmalt ei suutnud ta palli klaarida ja näitas seejärel kohutavat positsioonivalikut.

Samas tuleb märkida, et Voolaidi kaheksast mängust neli on toimunud selgelt tugevamate vastastega ehk kaks korda Hollandi ja korra Saksamaa ning Ukrainaga. Ta väärib veel võimalust, eriti olukorras, kus silmnähtavalt jääb koondislastel vajaka füüsilisest võimekusest ja individuaalsetest oskustest. Nende arendamine pole ju rahvusesinduse peatreeneri töö. Jürgen Klopp ei pane mehi üleöö rohkem jooksma või palli paremini omaks võtma. Tõsi, selge on ka see, et Voolaidil pole enam kuigi palju krediiti. Oktoobrikuised matšid Leedu, Armeenia ja Põhja-Makedooniaga võivad talle viimasteks jääda.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis keskendume Premier League’i esmaspäevastele mängudele. Kell 22.15 kuulevad avavilet Brighton ja Londoni Chelsea ning 20.00 eelmise hooaja meeldivad üllatajad Sheffield United ja Wolverhampton Wanderers.

Alustame Brightoni ja Chelsea lahingust. Viimased on ilmselged favoriidid ning võrreldes eelmise hooaja on peatreener Frank Lampardil kasutada fantastiline edurivi. Juurde on hangitud Bundesliga staarid Kai Havertz ja Timo Werner ning Amsterdami Ajaxi imeline rünnakute dirigent Hakim Ziyech.

See kõik viitab vägisi ennustusele, et Chelsea lööb Premier League’i ühe nõrgema klubi vastu kamaluga väravaid. Pealegi võitis Brighton Siniseid viimati 1933. aastal, mis ilmestab nende autsaideristaatust veelgi rohkem. Usume, et Chelsea alistab Brightoni vähemalt kahe tabamusega!

Betsafe’i kihlveokontor @10.09 kell 12.31.

Unitedi ja Wolvesi matšis on viimased üsna selged favoriidid. Näiteks pole nad kaotanud viimase seitsme hooaja jooksul võistlusaasta avamängu, kui Sheffieldi sats on hooaja avavastase alistanud viimasel kuuel hooajal vaid korra. United on küll südikas sats ning nad väärivad eelmise hooaja eest kiitust, kuid Wolvesil on rohkem kvaliteeti. Pealegi on nende võidukoefitsient täitsa magus!

Betsafe’i kihlveokontor @10.09 kell 12.35.

Betsafe’i eripakkumised

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kellele meeldivad suured koefitsiendid. Panusta (kombo- või üksikpanus) vähemalt 5 eurot suure koefitsiendiga: esimesed seitse mängijat, kes võidavad suure koefitsiendiga, saavad preemiaks suure riskivaba panuse. Kui pahatihti võib sõna “suur” olla pelk sõnakõlks, siis Betsafe’is tähendab see kuni 1000 eurost riskivaba panust! Vaata lähemalt SIIT.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Mõistagi on Betsafe’is pakkumisi ka kõige kuumematele spordisündmustele. Näiteks jätkuvad New Yorgis tennise USA lahtised, mis lõppevad käesoleva nädalavahetusega. Mida rohkem teed USA lahtistel edukaid panuseid, seda suurema preemiana jagab Betsafe sulle riskivaba panust.

log in

reset password

Back to
log in