Kas Arsenal alustab uut hooaega võidukalt? Ennustusvihjed!

Kuidas võib alata Arsenali esineliku-jaht ning Newcastle’i järjekordne missioon jääda liigasse püsima, seda püüamegi käesolevas artiklis mõistatada.


Premier League’i hooaeg saab kohe avapaugu ning ühes huvitavamas mängus võõrustab Newcastle United Londoni Arsenali. Kumbki meeskond ei saa oma suvega täielikult rahule jääda, kuid kumbki toimetab kõigi eelduste kohaselt tabeli eri otstes. Kuidas võib alata Arsenali esineliku-jaht ning Newcastle’i järjekordne missioon jääda liigasse püsima, seda püüamegi käesolevas artiklis mõistatada.

Kas tormilised ajad naasevad Newcastle’isse?

Newcastle lõpetas eelmise hooaja igati respektaablil 13. kohal ning fännid olid tuleviku osas isegi ettevaatlikult optimistlikud. Omanik Mike Ashley on fännide seas juba aastaid äärmiselt põlatud mees olnud, kuna ei investeeri klubisse kuigi meelsasti ning eelistab mängijate müügist saadud kasumi pista enda taskusse.

Kuidagi oli tal aga õnnestunud 2016. aastal meelitada klubi peatreeneriks rahvuvahelise renomeega hispaanlane Rafa Benitez, kes mäletatavasti tüüris 2005. aastal Liverpooli Meistrite liiga võidule. Benitez suutis peaaegu olematu eelarvega hoida Newcastle’it järjepanu väljalangemisvõitlusest kõrgemal ning fännid oskasid seda hinnata.

Sel suvel juhtus aga paratamatu ning Benitez lahkus Newcastle’ist, siirdudes Hiina klubisse Dalian Yifang. Peagi järgnes talle Newcastle’i viimaste aastate edukaim väravakütt Salomon Rondon ning seejärel müüdi teine oluline ründaja Ayoze Perez Leicester Cityle.

Arusaadavalt hakkasid fännid taas meelt heitma ning uue peatreeneri Steve Bruce’i üle ei olda just ülearu rõõmsad. Klubisse saabusid ka Joelinton (40 miljonit eurot), Allan Saint-Maximin (18 miljonit eurot) ja Jetro Willems (laen), kuid seegi ei anna alust suureks optimismiks, sest meeskond on siiani hõredavõitu ning muid lisandusi ei paista sel suvel tulevat.

Foto: TT

Pigem on hirm, et järjekordne noor ja lootustandev kohalik poiss Sean Longstaff müüakse enne üleminekuakna sulgumist maha. Fännid saavad aru, et Benitez on paaril viimasel hooajal imet teinud ning imede aeg tundub läbi olevat.

Arsenal ikka hädas kaitseliiniga

Londoni Arsenal lõpetas eelmise hooaja viiendal kohal, jättes kevadel kasutamata ohtralt võimalusi napsata enda kätte koht esinelikus. Jõuti ka Euroopa liiga finaali, kuid seal saadi hale koosa Londoni Chelsea käest 1:4.

Peatreener Unai Emery hooajale tagasi vaadates kratsiti enamjaolt kukalt – ei saanud otseselt öelda, et meeskonnas oleks võrreldes legendaarse peatreeneri Arsene Wengeri viimase hooajaga just väga tuntav progress toimunud, kuid samas ei olnud täheldatav ka taandareng.

Pigem ilmutas hooaja teise poole olulistel hetkedel ikka see sama „vana hea“ Arsenal, kes oli kaitses nii habras, et lausa piinlik. Positiivse poole pealt võis Emery rõõmustada ründajate Alexandre Lacazette’i ja Pierre-Emerick Aubameyangi üha paremaks muutunud koostöö üle, kes lõid liigas kahe peale kokku 36 väravat.

Foto: TT

Ka sel suvel on olnud häid uudiseid, eeskätt ühe Euroopa ihaldatuma ääreründaja Nicolas Pépé ost klubi rekordi, 80 miljoni euro eest. Samuti liitus klubiga laenulepingu alusel Madridi Reali lootus, keskpoolik Dani Ceballos.

Samas ei saa jätta märkimata, et meeskonna põhiline murekoht ehk kaitseliin on jäänud endiselt adresseerimata. Probleemi muudab veelgi teravamaks klubi kapteni Laurent Koscielny äsjane müük Bordeaux’le ja kuigi 30 miljoni euro eest soetati Saint-Etienne’ist 18-aastane keskkaitsja William Saliba, siis laenati ta algavaks hooajaks Prantsusmaale tagasi, nii et tagaliinis on seis päris hapu.

Üleminekuakna viimastel päevadel püütakse seda probleemi ilmselt veel adresseerida ning kui mõni asjalik kaitsja peaks veel lisanduma, siis võib Emery seda suve juba peaaegu et heaks lugeda. Tegelikult vajaks Arsenal aga ühte kaitsjat veel. Väravaid peaks see tiim aga lööma omajagu ning ilmselt pakub nende jälgimine ohtralt meelelahutust.

Mida kõnelevad meile koefitsiendid?

Ilmselt ei tule kellelegi üllatusena, et Arsenal on selles mängus selge favoriit ning võidukoefitsient 1,85 on isegi üllatavalt kõrge, mistõttu võib seda panust soovitada küll.

Betsafe’i koefitsiendid 09.08 @ 15.00 seisuga.

Teisalt on tegemist hooaja avamänguga, mis võib olla traditsiooniliselt kompiv ja ebalev, nii et suurt skoori siin ennustada ei tihkaks – väravate arv jääb ilmselt alla 2,5 (koefitsient 2,11).

Newcastle’i võit (4,40) on kõike arvesse võttes ebatõenäoline, kuid mingil seletamatul põhjusel on Arsenalil olnud Newcastle’iga sel kümnendil ootamatult palju probleeme, nii et viiki isegi välistada ei julgeks.

Teisalt jällegi on Emery oma mõlemad kohtumised Newcastle’i vastu võitnud, nii et see peaks ikkagi Põhja-Londoni klubi poolehoidjatele teatavat usku süstima. Mõni julgem panustaja kaaluks isegi 1:0 händikäpi andmist Newcastle’ile ja panustaks siis külaliste võidule (koefitsient 3,00).

Betsafe’i koefitsiendid 09.08 @ 15.00 seisuga.

Väga head väärtust pakub panustamine selle peale, et külalismeeskond võidab nulli vastu (3,25), sest Newcastle’i ründeliin on suve jooksul välja vahetatud ja ühtse masinavärgina toimima hakkamine võtab aega. Kui nii julget panust ei söanda teha, siis natuke turvalisem on pakkuda, et mõlemad meeskonnad ei skoori (2,15).

Võttes arvesse, kui hilja peale jättis Arsenal möödunud hooaja mängudes väravate löömise, siis võib pakkuda, et 1. poolaeg lõppeb viigis (2,31). Head väärtust pakub ka panus, et esimesel poolajal lüüakse alla 0,5 värava (3,25).

Sama koefitsienti pakub Betsafe ka kombopanusele „poolaja tulemus viik + väravate arv alla 1,5“ (3,25). Kui peaks täpset skoori ennustama, millega mäng lõppeb, siis 0:2 (8,35) tundub asjaliku pakkumisena.

log in

reset password

Back to
log in