Me kõik teame Juventust ja Milani, ent kes on Saapamaa peksupoiss?

Olgu. Võib-olla on "peksupoisi" tiitel sedapuhku üledramatiseeritud, kuid tegelikkuses on Taranto vägitükk ikka omamoodi saavutus.


Taranto FC logo
Jah, vutiväljakul pole Taranto küll midagi suurt korda saatnud, kuid vaadakem see-eest nende logo! Nunnu! Foto: FC Taranto

Kas 200 000 eurot on suur summa või mitte? Tavalise palgatöölise jaoks ilmselt suur, ent ettevõtja jaoks võib liigituda isegi tavapärase alla. Aga kas 200 000 elanikuga on suurlinn või mitte? Eesti kontekstis kindlasti, aga Itaalia?

2011. aastal elas Lõuna-Itaalias, Apulia piirkonnas asuvas Taranto linnas just nii palju inimesi. Praeguseks on mereäärse asumi elanike arv veidi vähenenud, kuid 195 227 on siiski igati soliidne hulk, ka Itaalia kontekstis. Seda hoolimata faktist, et Saapamaal elab 60 miljonit inimest ning nad saavad hoobelda ka kahe miljonilinnaga – Rooma (2,8) ja Milaano (1,3).

Paraku ei tähenda elanike arv alati seda, et sellega kaasneks ka edu. Tegemist on küll ajalooliselt väga tähtsa sadamalinnaga ning seal asub ka Itaalia mereväe baas, kuid meie peame siinkohal silmas spordiedu. Erinevaid alasid saab küll linnas harrastada, kuid kõrgliiga tasemel väljundit paraku kusagil ei eksisteeri.

Jalgpall on täitsa mudas

Kui Saapamaa kõrgliiga korvpall ja võrkpall on vähemalt aegade jooksul Tarantos esindatud olnud, siis linna vutitiim pole kunagi, mitte kunagi, Serie A-sse küündinud. Ning tegemist pole ka mingi äsjaloodud satsiga, vaid 1927. aastal loodud klubiga.

Kui Taranto FC-le ligemale 100 aastat tagasi alus pandi, alustasid nad tugevuselt kolmandalt tasandilt. Esiliigasse ehk Serie B-sse kerkiti esimest korda 1935. aastal, kuid sealt potsatati jalamaid alla tagasi. Ja edasine… on puhas deja vu. Kui Taranto mingi ime läbi üldse Serie B-sse tõusis, pudeneti enamasti sealt kärmelt alla. Kõige kauem on klubi Saapamaa esiliigas vastu pidanud 12 hooaega, vahemikus 1969 – 1981.

Uued tulemised ei aita

Jah, aegade jooksul on klubi läinud ka pankrotti, saanud uued omanikud, ning teise nime all, ent siiski õigusjärglasena jätkanud. Kuid muutust ei miskit. Praegusele Taranto FC-le, ametliku nimega Taranto Football Club 1927 SpA, pandi alus 2012. aastal.

Tulemist alustati neljandast liigast, kust…. pole jõutud mitte kusagile. Vaid korra, 2016-17 hooajal õnnestus neil Serie C-sse kiigata, kuid sedagi liiga reformimise tulemusena. Ja mõistagi potsatati sealt kohe ka alla tagasi.

Et võtta asi kokku lihtsamalt, siis Taranto on veetnud…

0 hooaega Serie A-s ehk kõrgeimas liigas

32 hooaega riigi esiliigas ehk tugevuselt teises liigas

42 hooaega tugevuselt kolmandas liigas

11 hooaega tugevuselt neljandas liigas

7 hooaega tugevuselt viiendas liigas

Ja nende ajaloo kõrgeim koht Saapamaa liigasüsteemis on 1947-48 hooaja Serie B kolmas koht. Ent see oli ajal, mil Serie B oli jagatud Itaalias kolmeks regiooniks, seega tegelikkuses… mis “saavutusest” me rääkida saame.

Nõnda tulebki Tarantot pidada Saapamaa vuti tõeliseks peksupoisiks, kuid kes teab, äkki paari aasta pärast on asjalood juba teised. Selleks ei tule neil aga mitte vutimurul tegusid teha, vaid ca 4000 elanikku kaotada. Sest sellisel juhul tõuseks kõige-rahvarohkeimaiks-linnaks-kes-pole-kunagi-Serie-As-mänginud hoopis Prato. Ja nende vutiajalugu ulatub 1908. aastasse.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Pärast koondisepausi saab taas klubivutti nautima hakata ning Serie A-s tehakse mängudega algust laupäeval. Näiteks läheb Ragnar Klavani leivaisa Cagliari siis vastamisi Torino Juventusega, kuid kuna tolles kohtumises panustamissõbrale liiga palju huvitavat pole, kiikame hoopis Crotone ja Lazio duelli suunas.

Jah, Rooma klubi saadab küll omaette koroonaskandaal, kuid kui mängijad kokku saadakse, on tegemist hirmuäratava satsiga. Või mis veelgi olulisem, Crotone näol on tegemist satsiga, kel üldse asjad ei õnnestu. Hetkel ollakse liigatabelis viimasel kohal ning Laziogi vastu on nende autsaideri staatus kindel. See aga tähendab rõõmu panustamissõbrale, sest Lazio koefitsient 1.83 pole küll midagi ülemäära uhket, kuid kenake siiski.

Betsafe’i koefitsiendid 18.11.2020 @20.30

Päev hiljem on valikuvabadust panustajale juba rohkem. Kindlasti soovitame pilgu peale visata Sassuolo duellile Veronaga. Mõlemad klubid on hooaega üle ootuste hästi alustanud, kuid selge eelis on Sassuolol, kes on seitsme mänguga virutanud 18 väravat ning hoiab liigatabelis teist kohta. Miks nende koefitsient selle juures 2.30 on, jääb meile arusaamatuks.

Betsafe’i koefitsiendid 18.11.2020 @20.30

Kolmas soovitus hõlmab tabeliliidri AC Milani duelli kolmandal kohal paikneva Napoliga. Moepealinnaklubi pole Serie A-s tänavu veel kaotusekibedust tundnud ning tõenäosus, et status quo püsib, on pigem hea. Sestap me seda teed ka läheme. Miks? Sest Milanil on Zlatan, kes pole tänavu Itaalia kõrgliigas veel kuivale jäänud.

Betsafe’i koefitsiendid 18.11.2020 @20.30

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Betsafe’i klientidel on võimalik osaleda ka igapäevases riskivabade panuste loosis. Lihtsalt liitu Betsafe’iga, panusta jalgpallis vähemalt 50 eurot ja korvpallis vähemalt 50 eurot ning osaledki loosis, kus läheb jagamisele 1500 euro väärtuses riskivabu panuseid. Pakkumine on magus, lisainfot vaata SIIT.

E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

 

 

 

 

 

 

log in

reset password

Back to
log in