Staaridest kubisev Hispaania jahib selle sajandi esimest olümpiakulda

Hispaania meestekoondis võitis viimati jalgpallis kuldmedali kodusel Barcelona olümpial 1992. aastal. Kas aeg on jälle küps?


Hispaania meeste jalgpallikoondis sõitis Tokyo OMile üllatavalt kõva satsiga. Kas favoriidistaatus on mängijaid kannustav või paneb hoopis bloki peale? Spordijutud.com uurib lähemalt.

Staaride paraad

6. juunil kaotas Hispaania EURO 2020 poolfinaali penaltiseerias Itaaliale 2:4. Vähem kui nädal aega hiljem lendasid kuus selle satsi liiget Jaapanisse, et liituda ülejäänud Hispaania olümpiakoondisega. Need üliränga suvega mehed on väravavaht Unai Simon, kaitsjad Eric Garcia ja Pau Torres, keskpoolikud Pedri ja Dani Olmo ja ründaja Mikel Oyarzabal. Kõik peale Garcia said EMil ka korralikult mänguaega.

OMi koondised peavad teadupärast koosnema U23 mängijatest ning lubatud on vaid kolm „üleealist“ jalgpallurit. Kuna Tokyo OM lükkus aasta võrra edasi, siis oli ka tänavune vanusepiir nihutatud aasta võrra edasi (ehk U24). See muudab Hispaania staaride paraadi veelgi imekspandavamaks. Kusjuures need kolm „vanemat“ jalgpallurit on Dani Ceballos (Madridi Real), Mikel Merino (Real Sociedad) ja Marco Asensio (Madridi Real), kes on vastavalt 24, 25 ja 25 aastat vanad. Teisisõnu pole nemadki mingid kogenud veteranid.

Lisaks mainitutele leiab satsist ka sellised juba tuntud nimed nagu Oscar Mingueza (Barcelona), Marc Cucurella (Getafe), Martin Zubimendi (Real Sociedad), Carlos Soler (Valencia), Bryan Gil (Tottenham Hotspur) ja Rafa Mir (Wolverhampton Wanderers). See näitab, et hispaanlastel jagub noort talenti kamalutega. Pole ka ime, et olümpiasatsist leiame sama tuumiku, eks 2019. aastal võitis U21 EMi.

Klubid ei luba mängima

Olümpiakoondise peatreener (kes on ka Hispaania U21 koondise treener) Luis de la Fuente möönis, et sellise koondisega peabki Hispaania Tokyos olema favoriit ning poetas, et tegelikult võinuks tema sats veelgi uhkem olla. Paraku ei andnud Rodrigo Moreno (Leeds United), Ferran Torresi (Manchester City) ja Fabian Ruizi (Napoli) koduklubid meestele luba OMile sõita.

Nimelt ei kuulu OM FIFA kalendrisse, mistõttu ei ole klubidel kohustust oma mängijaid turniirile lasta (erinevalt FIFA egiidi all toimuvatest koondisemängudest). Mõistagi ei ole klubid huvitatud, et nende palgal olevad jalgpallurid nii tühjaks pigistataks ja jääksid ühtlasi eemale hooaja-eelsetest ettevalmistustest. Sestap on paljud staarid sellelt turniirilt ka kõrvale jäänud – näiteks Liverpool ei lubanud Mohamed Salah’l minna Tokyosse enda riiki esindama.

Hispaania jalgpalliliit käskis aga kõikidel kodumaa klubidel võimaldada koondisse kutsutud mängijatel Tokyosse sõita. Dani Olmo (RB Leipzig) oli ainus välismaal palliv mängija, kellele tema klubi samuti rohelise tule andis.

Kas koormuse eest tuleb lõivu maksta?

Hispaanlaste suurimaks komistuskiviks võib sel turniiril aga saada väsimus. Paljudel on selja taga täispikk klubi hooaeg ning mainitud kuuel ka EM. Näiteks 18-aastane Barcelona keskpoolik Pedri mängis möödunud hooaja klubi eest 60 kohtumist. Suvisel EMil jättis üks turniiri silmapaistvamaid jalgpallureid kõikide kohtumiste peale vahele vaid ühe minuti! Pole ime, et Barca soovis Pedri kõrvalejäämist OMilt.

Lisaks EMil osalenutele lõi seitse olümpialast kaasa ka kevade lõpus ja suve alguses toimunud U21 EMil. Kui ilmnes, et Sergio Busquetsil on koroonaviirus, siis pidi U21 koondis mängima 8. juunil viimase Hispaania koondise kontrollkohtumise enne EMi, sest kogu täiskasvanute tiim oli karantiinis. Vahetult pärast seda algasid juba ettevalmistused olümpiamängudeks.

See tähendab, et pooled OMi koondise mängijad ei ole saanud veel jalga korralikult lõdvaks lastagi, mis omakorda tähendab, et Jaapani niiskes kuumuses võib noormeeste jaks lihtsalt otsa saada.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Ega alagrupisooritused olnudki hispaanlastel väga muljetavaldavad. Esimeses kohtumises Egiptusega tehti nadivõitu väravateta viik. Seejärel võideti napilt 1:0 Austraaliat ning alagrupi viimases kohtumises lülitati konkurentsist Argentiina 1:1 viigiga.

Kaks löödud väravat kolmes mängus on küll veidi kehvake, kuid de la Fuentele pakub edasises tröösti ehk tõsiasi, et kõiki kohtumisi tema hoolealused domineerisid ja pidanuksid tõepoolest rohkem skoorima. Veerandfinaalis Elevandiluuranniku vastu loodetakse punn pealt maha saada.

Sealt edasi lahutaks hispaanlasi olümpiakullast vaid kaks matši ning vaadates, kes on hetkel konkurentsi jäänud, siis ei ole siin tõesti suuremat favoriiti kui turniiri ainsad alles jäänud eurooplased.

Tiitlikaitsja Brasiilia on mänginud korralikult ja Evertoni ründaja Richarlison on superhoos, lüües koondise seitsmest väravast koguni viis. Kõige vägevam sooritus oli mehe kübaratrikk 4:2 võidumängus Saksamaa üle. Veerandfinaal Egiptuse üle peaks tõtt-öelda olema vormistamise küsimus.

Ka võõrustaja Jaapan paistab olevat missioonil rõõmustada kodupublikut. Seni on nauditud täisedu (sealhulgas 4:0 võit Prantsusmaa üle) ning veerandfinaali vastane Uus-Meremaa on ilmselt allesjäänutest kõige nõrgem sats.

2012. aasta olümpiavõitja Mehhiko ilmselt nii head partiid sedapuhku ei tee, kuigi Lõuna-Koreast peaksid ameeriklased veerandfinaalis mööda pääsema küll.

Seega on igati loogiline, et kullafavoriidid on Hispaania ja Brasiilia, kuid ei maksaks sugugi imestada, kui kõige kirkamad medalid saaksid kaela hoopis rahvuslikku au kaitsvad Jaapani atleedid.

Betsafe’i kihlveokontor 28.07 kell 22.00

Veerandfinaalide koefitsiente nende ridade kirjutamise ajal veel Betsafe’i kodulehele ilmunud ei olnud.

Ära maga maha Betsafe’i pakkumisi

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Sulle antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral pead oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordad seda protsessi seni, kuni oled kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik sulle.

Kvalifitseerumiseks tee vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

log in

reset password

Back to
log in