Ambitsioonikad hundid jahivad endisaegset hiilgust

Seitse aastat tagasi Inglismaa kolmandas liigas pallinud Wolverhampton Wanderers ehk Wolves on tõusnud Euroopa liiga üheks favoriidiks. Kuidas nii?


Wolverhampton Wanderers on legendaarne Inglismaa jalgpalliklubi, mille hiilgeajad jäävad 20. sajandi keskpaika. Vahepeal päris põhjas käinud Wolves on aga taas tõusmas Albioni parimate satside hulka ning on paljude fännide meelt lahutanud ka selle hooaja Euroopa liigas. Spordijutud.com avab klubi languse ja tõusu põnevaid tagamaid.

Hiiglase langemine

1950-ndatel kolm meistriliiga tiitlit koju toonud Wolves oli 1980. aastateks peaaegu pankrotistunud ning kukkunud lausa Inglismaa tugevuselt neljandasse liigasse. Kui eluaegne fänn, ärimees Jack Hayward klubi 1990. aastal ostis ja kodustaadioni Molineux renoveerida lasi, oodati peatset kõrgliigasse tõusmist. See juhtus aga alles 2003. aastal ning pärast ühte hooaega kukuti jälle esiliigasse.

2009. saadi taas korraks Premier League’i õhku nuusutada, aga kolm aastat hiljem langes Wolves jällegi kõrgliigast välja. Klubi ei jäänud allakäigutrepil aga sugugi pidama ning langes tolle hooaja lõpuks ka League One’i ehk Inglismaa tugevuselt kolmandasse liigasse. Sealt tuldi küll kohe tuleval hooajal välja, kuid aastateks jäädi pidama Championshipi keskmiku staatusesse.

Hiina miljardid tagavad edu

21. juulil 2016 ostis Wolvesi 45 miljoni naelsterlingi eest Hiina investeerimisfirma Fosun International. Algus ei olnud aga paraku just paljutõotav. Värsked omanikud vahetasid esimesel hooajal kaks korda peatreenerit ning klubi püsis üksvahe lausa kaks kuud võiduta. Hooaeg lõpetati Championshipis hädisel 15. kohal.

Sealt edasi hakkas kõik aga ülesmäge minema. Järgnevaks hooajaks värvati endine Valencia ja Porto peatreener Nuno Espirito Santo ning praegused põhimehed Ruben Neves, Willy Boly ja Diogo Jota. Pealtnäha oli veidi üllatav küll, et andekad Meistrite liiga kogemusega mängijad on nõus siirduma Inglismaa esiliigasse, kuid Fosuni ja Nuno projekt oli piisavalt veenev, et põgusalt taseme võrra madalamale laskuda.

Ning tõesti, teistest paremate mängijate ja treeneriga Wolves võitis 2018 Championshipi pika puuga. Hooajal 2019-20 näidati, et see tiim kuulub tõega Premier League’i, kui saavutati suurepärane seitsmes koht. Äsja lõppenud hooajal korrati seda suurepärast tulemust, mis tähendab, et Wolves lõpetas üle 47 aasta kahel järjestikusel hooajal Premier League’i esikümnes.

Laienenud haare

Kus aga kasvab edu, seal kasvavad ka ootused. Kui aastaid oli Wolvesi fännide pärusmaaks tagasihoidlikud ambitsioonid vaheldumas resignatsiooniga, siis nüüd on Hiina miljonite toel hakatud unistama palju suuremalt. Fosun on lubanud Wolvesi viia maailma tippklubide sekka ja aasta-aastalt on see lubadus realistlikumaks muutunud.

Klubi on muutunud ka välismaal palju tuntumaks. Näiteks tänu staarründajale Raul Jimenezile on Wolvesil arvestatav jälgijaskond Mehhikos. Klubi on seda mõistagi ka ära kasutanud – lõppenud hooaja kolmas mänguvorm meenutas väga Mehhiko jalgpallikoondise särki ning loodud on hispaaniakeelne kanal, et mehhiklastel oleks mugavam oma rahvuskangelase tegemistega kursis olla. Samuti plaanitakse sel suvel teha hooajaeelne tuur USA linnades, kus on arvestatav mehhiklaste kontingent.

Superagendi karvane käsi

Samuti on klubis vägagi arvestatav Portugali kontingent. Lausa üheksa esindustiimi mängijat on portugallased. Siin võib näha jalgpallimaailma superagendi Jorge Mendesi kätt. Mendesit võib pidada ilmselt jalgpalli kõige mõjukamaks agendiks. Tema firma esindab selliseid superstaare nagu Cristiano Ronaldo, Jose Mourinho, David de Gea, Fabinho, Bernardo Silva jpt.

Kuna Fosuni tütarfirmal on arvestatav osalus Mendesi agentuuris GestiFute, siis mõistagi pöördutakse mängijate värbamisel eeskätt tema poole ning tema suunab oma kliendid Wolvesi. Pole juhuslik, et nii Nuno ise kui ka Neves, Rui Patricio, Joao Moutinho ja Diogo Jota on GestiFute kliendid.

Pole kahtlust, et Mendes on mänginud Wolvesi senises edus suurt rolli. Samas ei tohi klubi unustada, et jalgpalliagendid teenivad enim just mängijate üleminekute pealt, nii et kui mõni suurklubi tuleb Wolvesi staare noolima, siis on Mendesi huvides see üleminek läbi suruda. Nagu mujalgi, ruulib ka jalgpallis eeskätt raha ning head suhted jäävad suurte summade ees tagaplaanile. Seepärast peaks Wolves olema ettevaatlik ja mitte jääma liialt lootma ühe agendi heale tahtele.

Kus on piir?

Võib kahtlusteta öelda, et Fosuni projekt on olnud Wolverhamptonis siiani üliedukas. Kaks hooaega järjest on Premier League’is lõpetatud seitsmendana ning Euroopa liigas ootab kaheksandikfinaali korduskohtumine Pireuse Olympiakosega. Kreekast on kaasa võetud 1:1 viik, nii et Nuno hoolealused on kohtumise ees ka kindlad favoriidid.

Kusjuures Betsafe hindab Wolves šansse kogu turniir võita samuti kõrgeks – koefitsient 8,00 jääb alla ainult Manchester Unitedile, Milano Interile ja Bayer Leverkusenile. Nuno hoolealused edestavad samas näiteks Sevillat ja Romat. Seegi näitab Wolvesi pöörast tõusu.

Fosun teab, et edu on tulnud oodatust kiiremini ning oma pikaajaliste ambitsioonide tõeliseks realiseerimiseks ja klubi kinnistamiseks absoluutses tipus kulub veel omajagu aega ja kannatlikkust, kuid esimesed neli aastat on Wolvesi fännide jaoks olnud kahtlemata imelised.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Pärast koroonapausi tehti otsustati selle hooaja Euroopa liigas teha mõned muudatused. Kõik klubid, kes jõudsid kaheksandikfinaali esimesed kohtumised ära mängida, mängivad korduskohtumise nii, nagu algselt planeeritud. Inter-Getafe ja Sevilla-Roma ei jõudnud enne pausi aga esimestki kohtumist mängida ja nendes vastasseisudes otsustatakse edasipääseja ühe mängu põhjal. Kaks viimasti mainitud kohtumist leiavad aset Saksamaal ning alates veerandfinaalidest toimuvadki kõik mängud neljal Saksamaa staadionil. Finaal mängitakse Kölni staadionil.

Nagu mainitud, võõrustab Wolves neljapäeval Pireuse Olympiakost ning võõrsil saadud 1:1 viik asetab nad suurepärasesse positsiooni. Võõrsil löödud värav tähendab, et külalised on kohustatud ründama ning Wolvesi kompaktne 3-4-3 formatsioon peaks vastaste survega kenasti hakkama saama ning oma ründajad kiirelt kontratesse saatma. Sestap pakub koduvõidu koefitsient 1,75 lausa suurepärast väärtust ning sellele soovitamegi üks korralik panus panna.

Betsafe’i kihlveokontor 03.08 kell 12.30

Pikalt Serie A tiitlikonkurentsis püsinud Milano Inter vajus vahepeal ära, kuid võitles end koduliigas lõpuks teisele kohale, jäädes tšempionile Juventusele alla vaid ühe punktiga. Nii hea hooajalõpuvorm seab nad kindlaks favoriidiks Getafe vastu, kes on küll hästi organiseeritud ja tugeva kaitsega, kuid kellel napib ründetalenti. Interi võit tundub igati loogiline panus ja koefitsient 1,72 ei tundu sugugi vilets.

Betsafe’i kihlveokontor 03.08 kell 12.30

Manchester United on hetkel supervormis ja mäletatavasti võideti LASKi esimeses kohtumises võõrsil lausa 5:0. Paraku tasub seegi kord oodata korralikku nüpeldamist, mistõttu soovitame panustada selle peale, et kodusmeeskond lööb üle 3,5 värava.

Betsafe’i kihlveokontor 03.08 kell 12.30

Sevilla võitis möödunud kümnendi keskpaigas kolm järjestikust Euroopa liiga tiitlit ning klubi teab vägagi hästi, kuidas sel turniiril navigeerida. Hispaanlastel oli ka koduliigas igati korralik hooaeg, kui lõpetati neljandal kohal. AS Roma hooaeg on kahtlemata viletsam olnud, kui viimastes mängudes näidati head minekut ja arvestades, et neljapäevane kohtumine leiab aset neutraalsel staadionil Saksamaal, siis on meil kiusatus panustada viigi peale. Küll aga ennustame, et lisaajal või penaltitega pääseb lõpuks edasi selles staadiumis kogenum Sevilla.

Betsafe’i kihlveokontor 03.08 kell 12.30
Betsafe’i kihlveokontor 03.08 kell 12.30

Üks turniiri favoriite on ka Bayer Leverkusen, kes seljastas võõrsil Glasgow Rangersi 3:1 ja saab kodus mängida seega oma tugevuse ehk kiirete kontrarünnakute peale. Panus, et kodumeeskond võidab nulli vastu, pakub liiga head väärtust, et seda ignoreerida!

Betsafe’i kihlveokontor 03.08 kell 12.30

Lisaks jalkale soovitame piiluda ka Betsafe’i WRC-pakkumise poole. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: 4 mängijat võidavad eksklusiivse WRC ralli VIP-paketti kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused. 

Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle!

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega ja viivitamatult konto avada, kui sa seda juba teinud ei ole.

log in

reset password

Back to
log in