Võrgud sahisevad EMil tihedamini kui kunagi varem. Või kas ikka?

Tänavusel EMil on juba löödud 123 väravat, kuid kui jagada see arv mängude peale ära, siis polegi sahistamishoog nii vinge, kui esmapilgul tundub.

Viis aastat tagasi, kui EMide ajaloos esimest korda kaheksandikfinaale mängiti, virutati kaheksa mängu peale kokku 19 väravat. Ehk keskmiselt sahistati väravavõrku siis 2,375 korda mängus. Igati soliidne tulemus, sest väravad on ju vuttmängu ilusaim ja oodatuim osa, kuid tänavuse turniiri kõrval pole see number enam üldse nii võimas.

Miks? Sest sel korral virutati kaheksa kaheksandikfinaali peale kokku 29 väravat ehk keskmiselt sahistati väravavõrku 3,625 korda mängus. Kõige võimsama panuse sellesse andsid mõistagi Hispaania ja Horvaatia, kes pidasid maha lisaajale läinud 5:3 trilleri.

Uhkemat tulevärki on nähtud vaid korra

Too kohtumine oli küll suureskooriline, kuid EMi rekordmänguks see siiski ei kerkinud. Nimelt pakkusid Prantsusmaa ja Jugoslaavia ajaloo esimesel EMil meile koguni üheksaväravalise põnevuslahingu.

Jugloslaavia asus toona kohtumist küll Milan Galici väravast juhtima, kuid poolajaks olid 2:1 peal juba prantslased. 62. minutil, kui Francois Heutte lõi enda teise ning Prantsusmaa neljanda, näid Gallia kukkede triumf kindel. Sest tabloolt vaatas ikkagi vastu nende 4:2 eduseis. Ent siis saabusid prantslaste väravavahi George Lamia jaoks minutid, mida ta ilmselt surmatunnini mäletas. 75. minutil õnnestus tal sisse imeda Tomislav Knezi üritus ning kolm minutit hiljem ei saanud ta hakkama veel ühe löögi tõrjumisega, mis lubas Dražan Jerkovicil jalule seada 4:4 viiki.

Ning topshopilikult, see polnud veel kõik. Minut hiljem jäi Lamia taas hätta tõrjumisega ning taas oli esimesena palli noolimas Jerkovic, kes Jugslaavia 5:4 võiduni ning finaali aitas.

Enim sahistati aastal 1976

Senise vutiajaloo väravarohkeim turniir on samuti 2016. aasta EM-finaalturniir, kuid sel on ka lihtne põhjus. Nimelt oli see esimene tšempionaat, kuhu sai peale 24 võistkonda. Ehk kui enne seda selgitati Vana Maailma parim 31 kohtumisega, siis alates eelmisest EMist on selleks tarvis 51 matši. Mõni ime siis, et viis aastat tagasi Prantsusmaal toimunud turniiri raames ületati esimest korda ka “maagiline” 100 värava piir. Tabamuste lõppsaldo jäi pidama toona 108 peal ehk keskmiselt löödi mängus 2,12 väravat. Tänavu on see “rekord” juba prügikasti visatud, sest senise turniiriga on löödud 123 väravat ehk keskmiselt 2,8 mängus.

Ent kas tänavune turniir on tõesti ajaloo suureskooriliseim EM? Raske öelda, sest kui visata siia kõrvale fakt, et ajaloo esimesel EMil toimuski kõigest neli kohtumist – kaks poolfinaali, pronksimäng ja finaal – siis on veidi tegemist pöidla ja sellesamuse võrdlemisega. Kuid õnneks saame me siinkohal tugineda matemaatikale ning võtta appi keskmised väravad.

Kui 1960. aastal võis tõepoolest toimuda ainult neli mängu, kuid nende käigus virutati 17 väravat ehk keskmiselt sahises väravavõrk 4,25 korda mängus. Sellele on vastu saanud vaid 1976. aasta finaalturniir, kui samuti nelja mänguga virutati 19 väravat ehk keskmiselt 4,75 mängus. Hiljem ega varem pole nelja-värava-piiri enam ületatud ning kolme-värava-lattki on ületatud vaid korra: 1964. aastal, kui mängus löödi keskmiselt 3,25 väravat. Seega nagu selgub, pole tänavune 2,8 väravat mängus üldse mingisugune näitaja.

Mis puudutab aga ajaloo vaguraimat EMi, siis see “au” kuulub 1968. aastal Itaalias toimunud finaalturniirile. Toona lõid Itaalia, Nõukogude Liit, Jugoslaavia ning Inglismaa viie mänguga kõigest 7 väravat ehk keskmiselt 1,4 mängus. Sealjuures aitab keskmise tõstmisele palju juurde tõsiasi, et Euroopa meister selgitati pärast 1:1 lõppenud finaali kordusmänguga, mille itaallased 2:0 võitsid.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Pärast kaht puhkepäeva on EM tagasi uuesti reedel, mis tehakse algust veerandfinaalidega. Keda huvitavad 2. juuli mängud, sel tasub kiigata siia artiklisse, kuid 3. juuli matšide ülevaade algab nüüd.

Päeva esimeses veerandfinaalis lähevad vastamisi Tšehhi ja Taani ning selles paaris näevad Betsafe’i inimesed soosikuna Taanit. Meie sellega… ei nõustu, aga selles võib süüdi olla ka Tšehhi koefitsient. Nimelt on nende võidu korral võimalik raha tagasi saada 4.1-kordselt. Riskide maandamiseks läheme siiski “viik välistatud” teed, mis annab meil 2.92-se koefitsiendi. Kena kopikakoht, ütleme me lühidalt.

Betsafe’i koefitsiendid 30.06.2021 @14.00

Teises veerandfinaalis lähevad vastamisi Ukraina ja Inglismaa. Olgem ausad, vaata mis mätta otsast tahad, inglased on selles paaris favoriidid. Pärast Saksamaa konkurentsist lülitamist on nende tee muutunud ütlemata ilusaks, kuid samas…. pärast Saksamaa alistamist oleks Ukrainale kaotamine umbes kõige inglaslikum asi mida teha. Ning seda teavad ka inglased ise.

Samas, arvestades nii alagrupiturniiril kui ka kaheksandikfinaalis toimunut, oleks narr ka Ukraina võidule panustada. Tegemist on jätkuvalt meeskonnaga, kes on võimaline samaosavalt iseendale väravaid ehitama, kui teistele lööma. Nõnda ennustame hoopis seda, et Raheem Sterling jätkab Inglismaa tassimist ning Ukraina vastu väravavõrku sahistades oleks koefitsient 2.83.

Kes otsib veerandfinaalide eel erilist kombopanust, sel tasub kiigata Betsafe’i jalkagurude rubriiki, kus on võimalik panustada Taani, Itaalia ja Inglismaa ühisele edasipääsule. Kõik need kolm koondist peaksid kõik edasi saama, pakub Betsafe koefitsiendiks 6.00. Ning olgugi, et sellel eripakkumisel kehtib kuue euro piirang, on tegemist kohaga, kus hõlbsa vaevaga endale kerge restoranieine teenida. Seda juhul kui nimetatud koondistesse uskuda. Meie hinnangul ootab kõige keerulisem tööpäev ees Itaaliat.

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Jalgpalli EMiks tuleb Betsafe sulle appi ning aitab täiendada oma teadmisi ajaks, mil suurturniir saab alguse. Õpi SIIT, kuidas koefitsiendid toimivad, millistele turgudele panustada ja vii end kurssi, kuidas kasutada spordiboonuseid!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

Lisaks on Betsafe’is käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

• Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.