Meistrite liiga poolfinaalide meeldejäävaimad väravad

Kas Meistrite liiga poolfinaalid pakuvad sama palju üllatusi kui veerandfinaalid? Hakkame ennustama! Kuid enne meenutame kuulsaid tabamusi.

Meistrite liiga poolfinaalid on ukse ees ja kindlasti näeme nii PSG-Leipzigi kui Bayerni-Lyoni vastasseisudes pingelist lahingut, draamat ja suurepäraseid väravaid. Ka üllatusi oleme juba omajagu näinud, nii et meil on, mida oodata! Üles soojendamiseks aga tasub heita pilk minevikku, kust spordijutud.com on teie jaoks välja kaevanud kõige meeldejäävamad tabamused, mida oleme Meistrite liiga poolfinaalides näinud.

Luis Garcia ebavärav

Selles nimekirjas on omajagu kaunimaid väravaid, kuid Luis Garcia „fantoomtabamus“ on kindlasti üks vastuolulisemaid ja märgilisemaid. Liverpoolilt ei oodatud hooajal 2004–05 Euroopas just palju, nii et kui Rafael Benitezi keskpärane Liverpooli sats poolfinaalis Londoni Chelseaga vastamisi läks, siis olid punasärgid juba ammugi ootusi ületanud.

Premier League’i võidukursil olnud Chelsea ei suutnud kodus Liverpooli vastu enamat väravateta viigist.  Korduskohtumises läks aga kohe mölluks, kui neljandal minutil niitis Chelsea väravavaht Petr Cech maha Milan Barosi ja vaba palli suunas värava poole Luis Garcia. William Gallas arvas, et oli löögi väravajoonelt puhtaks löönud, kuid kohtunik andis värava Liverpoolile. Liverpool võitiski kohtumise 1:0 ja suundus finaali Istanbulis, kus mäletatavasti tuldi 0:3 kaotusseisust välja ja võideti tiitel AC Milani vastu penaltiseerias.

Siiani ei ole aga kordusi vaadates selge, kas see Luis Garcia löök ikka ületas väravajoone või mitte.

Kaka ja kevad 2007

Nullindate keskpaiga üks parimaid mängijaid oli brasiillane Kaka ning hooajal 2006–2007 oli ta ilmselt oma võimete tipul. Seda illustreerib kenasti poolfinaali esimene kohtumine Manchester Unitedi koduväljakul Old Traffordil, kus Kaka lõi kaks väravat. Neist teine oli eriline silmakomm, kui väravavaht Dida pika palli peale joostes mängis üle kolm Unitedi kaitsjat (Gabriel Heinze ja Patrice Evra põrkasid lausa omavahel koomiliselt kokku) ning suunas palli rahulikult Edwin van der Sari seljataha.

Milan kaotas selle kohtumise lõpuks 2:3, kuid koduses korduskohtumises lömastati United 3:0 (ühe värava lõi ka Kaka) ja broneeriti finaalkoht taaskord Liverpooli vastu. Kahe aasta taguse Istanbuli alanduse eest maksti sedapuhku 2:1 võiduga kätte ning Kaka pälvis aasta lõpus oma meisterlike soorituste eest ka maailma parima jalgpalluri tiitli ehk Ballon d’Or’i.

Scholesi rakett saadab ManU finaali

Juba järgmise hooaja poolfinaalis oli Manchester Unitedi kord end ajalukku raiuda. Täpsemini keskväljamootoril Paul Scholesil. 2008. aasta kevadel kohtusid Barcelona ja United ning kummagi satsi kvaliteet tühistas vastase ponnistused. Nõnda lõppeski esimene kohtumine Camp Noul väravateta viigiga, kusjuures Cristiano Ronaldo oli eksinud ka penaltiga.

Korduskohtumises Old Traffordil võttis aga vanameister Scholes ohjad enda kätte, kui virutas 14. minutil suurepärase paugu 25 meetrilt Victor Valdesi seljataha. Kohtumine lõppeski 1:0 ja finaalis kohtus United Chelseaga, kes seljatati penaltiseerias. Barca maksis aga hiljem mitmekordselt kätte, võites Unitedit nii 2009. kui 2011. aasta finaalis.

Iniesta päästab Barcelona viimasel minutil

Barca oli 2009. aasta Meistrite liiga veerandfinaal-kohtumistes nüpeldanud Müncheni Bayernit lausa 5:1, seega oli veidi üllatav, et poolfinaalis Chelsea vastu ei suudetud enamat väravateta viigist. Sellegipoolest oli Pep Guardiola suurepärast jalgpalli mängiv sats korduskohtumises võõrsil favoriit. Vastu ootusi läks juhtima aga juhtima kodumeeskond Michael Essieni imeilusast väravast juba üheksandal minutil. Mängu edenedes sai Chelsea tunda aga ohtralt ülekohut, kui norrakast kohtunik Tom Henning Ovrebo ei vilistanud ära ridamisi penalti-intsidente, mis oleksid võinud Chelsea eduseisu kasvatada.

Viimane piisk Chelsea kannatuste karikas tuli mängu kolmandal üleminutil, kui kümnekesi mängiv Barcelona tegi oma viimast ponnistust, et mängu päästa. Messi söötis kasi servas paiknenud Andres Iniestale, kes virutas ühe puutega palli suurepäraselt Chelsea väravasse ning saatis Barca võõrsil löödud väravate reegliga finaali, kus Guardiola võitis oma esimese Meistrite liiga karika.

Kohtunik Ovrebo tunnistas aastaid hiljem selles mängus tehtud vigu ning möönis, et Chelsea oleks pidanud selles kohtumises vähemalt paar penaltit saama, kuid Londoni klubi jaoks oli see mõistagi kasin trööst.

Üks El Clasico ilusamaid väravaid

Uskumatu, et juba 2011. aasta paiku hakati rääkima Leo Messist kui ühest kõikide aegade parimast jalgpallurist, kui argentiinlane oli toona vaid 24-aastane. Samas kui vaadata, mida mees selleks ajaks juba saavutanud oli ning mis tasemel ta aastast aastasse mängis, siis ei ole siin tegelikult midagi imestada.

2011. aasta Meistrite liiga poolfinaal oli Messi geeniuse ilmekas näide. Esimeses kohtumises kodus ei kellegi muu kui vihavaenlase Madridi Reali vastu oli mees juba ühe värava löönud, kuid kohtumise teine värav jääb igavesti selle turniiri ajalukku kui üks ilusamaid. Messi sai palli keskjoone lähedal, jooksis üksi üle neli Reali kaitsjat ning libistas palli Iker Casillasest mööda värava tagumisse nurka.

Korduskohtumine lõppes 1:1 ning Barcelona läks edasi finaali, kus nüpeldati taaskord Manchester Unitedit 3:1 ja Pep Guardiola võitis oma teise ja seni viimase Meistrite liiga tiitli.

Messi paneb Boatengi pikali

Viimati oli Barcelona maailma parim tiim hooajal 2014–15, kui ründes särasid Messi, Suarez ja Neymar. Oma teel võideti nii La Liga, Copa del Rey kui ka Meistrite liiga ning poolfinaal Bayerni vastu ei olnud sugugi nii pingeline afäär kui mõned teised selles nimekirjas esinevad kohtumised – kodus võideti sakslasi 3:0 ning Baierimaal jäädi alla 2:3. Teisisõnu mindi finaali korraliku eduga ning seal tõmmati kott pähe Torino Juventusele.

Ometi on poolfinaali esimene kohtumine jäänud kõigile meelde just Messi teise värava tõttu, kus ta konksutas Bayerni keskkaitsja Jerome Boatengi nii ära, et too istuli kukkus, ning seejärel tõstis palli elegantselt üle väravavaht Manuel Neueri. Seda väravat võiks jäädagi vaatama!

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Esimeses poolfinaalis lähevad vastamisi Leipzig ja PSG. Mõlemad klubid kindlustasid oma edasipääsu veerandfinaalist viimastel minutitel. Eriti dramaatiline oli muidugi PSG võit Atalanta üle, sest kuni 90. minutini oldi 0:1 kaotusseisus. Siis löödi aga lisaajal kaks kiiret väravat ja Thomas Tucheli hoolealused siirdusid oma esimesse Meistrite liiga poolfinaali pärast 1995. aastat.

RB Leipzigi võit Madridi Atletico üle oli suurem üllatus, nagu ka asjaolu, et 90 minuti jooksul olid sakslased oma kogenumatest ja kuulsamatest vastastest selgelt üle ning teenisid võidu auga välja. Ometi teab PSG, et paremat võimalust oma ajaloo esimesse Meistrite liiga finaali jõuda ei pruugigi tulla ning pärast võitu Atalanta üle on pariislaste enesekindlus laes. Neymari ja Mbappe maagia peaks Leipzigi jaoks ka selgelt liig olema. Parema koefitsiendi saamiseks soovitame teha kombopanus “külalismeeskonna võit + üle 1,5 värava”.

Betsafe’i kihlveokontor 16.08 kell 13.00

Kuigi Atalanta vastu lõid väravad Marquinhos ja Eric Maxim Choupo-Moting, siis võib uskuda, et poolfinaalis sahistavad väravavõrku megastaarid. Nii Neymar, Mbappe kui Icardi on head panustamisvariandid.

Pärast veerandfinaale võib selgeks suurfavoriidiks pidada Bayernit, kes nüpeldas Barcelonat ikka nii kõvasti, et juba esimese poolaja lõpuks oli Messist ja tema õnnetutest kaaslastest lausa kahju. Lõppskoor 8:2 oli katalaanide ajaloo kõige suurem kaotus Euroopa turniiridel. Sakslased on igas liinis maailmatasemel ning töötavad ühtse löögirusikana, samuti on neil sellises turniirietapis kõvasti rohkem kogemust. Pärast sauna Barcale ei tundu ka, et nad kellelegi oleks nõus halastama.

Turniiri viimases veerandfinaalis serveeris suurüllatuse Lyon, lülitades konkurentsist Pep Guardiola staaridest pungil Manchester City tulemusega 3:1. Koduliigas Ligue 1 alles seitsmendana lõpetanud Lyon on Meistrite liiga väljalangemismängudes ikka kõvasi muljet avaldanud, kuivõrd veerandfinaalides saadeti koju Cristiano Ronaldo oma Torino Juventuse satsiga.

Ometi on Bayern hetkel hirmkõva ja nii hästi organiseeritud kui Lyon ka tänavu ei oleks, ennustame, et Hansi Flicki hoolealused võidavad kahe või enama väravaga.

Usume, et Lyoni üllatusvõime saab poolfinaalis otsa ja soovitame teha panus selle peale, et Bayern võidab nulli vastu.

Betsafe’i eripakkumised

Lisaks jalkale soovitame piiluda ka Betsafe’i WRC-pakkumise poole. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: 4 mängijat võidavad eksklusiivse WRC ralli VIP-paketti kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused.

Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle!

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega ja viivitamatult konto avada, kui sa seda juba teinud ei ole.