Mbappe ja Messi ei kannata Haalandi kõrval enam võrdlust

Erling on, Braut jääb, Haaland olema peab. Pallid laksudes võrku ta lööb...

Erling Braut Haaland ei vaja vutisõbrale tutvustamist. Kes norralase kohta siiski natukene teada tahab, see saab tuhnida Spordijutud.com’i arhiivis (KLIKI SIIA), kuid rohkem me norralast tõesti tutvustama ei hakka. Selle asemel tegeleme hoopis tema ülistamisega, sest kesktormajast sai eelmisel nädalal noorim mängumees, kes jõudnud Meistrite liigas 15 tabamuseni.

Ajalooürikutesse kirjutati uueks rekordvanuseks 20 aastat ja 126 päeva ning kuna Haaland virutas eelmisel nädalal Club Brugge vastu kaks väravat, on tema õige saldo 16 peal.

Alustas kohe kaabutrikiga

Haalandi teekond 16 tabamuseni algas 2019. aasta 17. septembril, kui ta tüüris oma toonase koduklubi Salzburgi RB 6:2 võiduni Genki üle. Oma debüütmängus sai norralane kirja kohe kaabutriki, olles niimoodi alles üheksas mängija, kes säärase tembuga hakkama saanud. Ülejäänud kübaratrikitajad on: Marco Van Basten (ainus, kes löönud debüüdil neli väravat), Faustino Asprilla (Newcastle United), Yakubu (Haifa Maccabi), Wayne Rooney (Manchester United), Vincenzo Iaquinta (Udinese), Grafite (Wolfsburg), Yacine Brahimi (Porto) ja Mislav Oršic (Zagrebi Dinamo).

Sellele järgnes kohtumine Liverpooliga, kus Haaland sahistas. Kohtumine Napoliga, kus Haaland sahistas kahel puhul. Korduskohtumine Napoliga, kus Haaland sahistas. Korduskohtumine Genkiga, kus Haaland sahistas. Esimesena suutis norralase minekule pidurit tõmmata Liverpool, kes ta karjääri kuuendas Meistrite liiga mängus kuivale jättis. Ent tolleks hetkeks oli mehe saldo juba 6 mängu (374 minutit) ja 8 väravat.

Uues tiimis vana hooga

Seejärel kolis Haaland üle Dortmundi Borussia leeri, kelle eest alustas samamoodi paugutades. Kaheksandikfinaali avamängus Pariisi Saint-Germaini vastu virutas ta kaks väravat ning aitas tiimi 2:1 võiduni. Kordusmäng aga nii edukaks ei kujunenud, sest seal jäid Haaland ja Dortmund kuivale ning pudenesid konkurentsist.

Ent Haalandi saldo oli 8 mängu (554 minutit) ja 10 väravat.

Ja siis tuli tänavune hooaeg, mida Haaland alustas taas kõmmutades. Esmalt üks Laziole, üks Peterburi Zenitile ja seejärel kahel puhul kaks tükki Club Brugge võrku.

Ehk Haalandi saldo on 12 mängu (900 minutit) ja 16 väravat. Ehk norralane virutab Meistrite liigas väravaid tempos üks iga 56 minuti kohta.

Mbappe ja Messi ei kannata võrdlust

Enne Haalandit hoidis 15 värava verstaposti nooruserekordit enda nimel Kylian Mbappe, kes oli selleni jõudes 20 aastat ja 306 päeva vana. Võrdluseks, Lionel Messi möödus sellest tähisest 21 aasta ja 288 päeva vanuselt.

Ent säärane võrdlus ainult pisendaks Haalandi saavutust. Tegelikult tuleb ära märkida, et Mbappel kulus 15 värava löömiseks 27 mängu. Minutitesse ümber arvestatuna tegi see 1962 ehk prantslane liikus esialgu tempos üks värav 115 minuti kohta.

Messil kulus 15 värava löömiseks 29 kohtumist! Ja kui taas kärmelt minutitesse ümber arvutada, siis tegi see 1364 minutit ehk argentiinlane liikus tempos üks värav 85 minuti kohta. Veidi etem, kuid siiski mage. Kui võrrelda Haalandiga.

Aga kellele kuulus eelmine tippmark mängude kontekstis? Seda jagasid Ruud van Nistelrooy ja Roberto Soldado, kel kulus Meistrite liigas 15 tabamuse löömiseks 23 kohtumist. Ent see on praeguseks minevik ning Haaland tulevik.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Kesknädala esimesed Meistrite liiga mängud ei kubise küll suurnimedest, kuid ajalugu on näidanud, et sageli on just need mängud kõige pungimad, mistõttu tasub kindlasti juba 19.55 televiisor käima panna. Sest just siis hakkavad Krasnodar ja Rennes jagama omavahel maid selles osas, kelle eurohooaeg saab läbi ning kes jätkab teekonda Euroopa liigas. Avavoorus tegid tiimid 1:1 viigi ning arvestades, et nüüdne kohtumine toimub karges Krasnodaris, on selge eelis venelastel. Vormipügal on mõlemal meeskonnal hetkel suunaga allapoole, seega liiga ilusat mängu oodata ei tasu, kuid karmi võitlust näeb väljakul kindlasti.

Betsafe’i koefitsiendid 30.11.2020 @11.00

Ent E-alagrupist me kaugemale minema ei hakkagi, sest kaks tundi hiljem lähevad vastamisi Sevilla ja Londoni Chelsea ning hakkavad selgitama alagrupi võitjat. Ka nende esimene omavaheline duell jäi viiki, kuid arvestades, et mõlema edasipääs on kindel, siis võib eeldada, et eurolahingusse minnakse varumeestega. Arvestades, et Chelseas on tiitlikohustus suurem kui Sevillas, on ilmselt Frank Lampard see, kes rohkem vangerdusi teeb, mistap ei maksa imestada, kui hispaanlased paariväravalise triumfi koduareenil napsavad..

Viimase soovitusena võtame ette loo peategelase Erling Braut Haalandi. Kui kogu eelnev jutt ei veennud teid selles, et norralane võib sahistada iga satsi vastu, siis edasi ei tasu lugeda. Kuid tõenäosus selle jaoks on siiski igati korralik ning koefitsientki analoogne – 1.73. Ent kui norralane juhtuks lööma kaks väravat ning meie sellele panustama, siis oleks võit juba nelja-kordne. Ja nõnda me talitamegi!

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Ent nagu head telereklaamid ütlevad: see pole veel kõik. Kui sul varem Betsafe’i kontot polnud, siis kindlasti tasub see avada enne Monza rallit, sest sellisel juhul saad sa Tänaku poodiumikohale teha superkoefitsiendiga panuse!

Kuna tegemist on ka Meistrite liiga nädalaga, ei see me üle ega ümber eurosarja eripakkumistest. Tee Meistrite Liigas või Euroopa Liigas vähemalt 20 € matšieelne panus (minimaalse koefitsiendiga 1.5) ja 20-eurone riskivaba live-panus samades liigades panustamiseks potsatabki nagu naksti sinu kontole.

E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!