Diego Simeone 500 – parimad palad

Äsja Madridi Atletico lootsina pooletuhande mänguni jõudnud legendaarsel argentiinlasel on suurepäraseid partiisid ette näidata enam kui küll.


Diego Simeone oli mängijana kirglik ja kompromissitu ning muidugi on ta seda ka treenerina. Foto: Madridi Atletico ametlik koduleht.

Lõppenud aasta eelviimasel päeval jõudis Madridi Atletico peatreener Diego Simeone muljetavaldava tähiseni – nimelt juhendas ta Atletis oma 500. kohtumist. Võib öelda, et pea mitte üks treener ei ole ühele klubile nii transformatiivselt mõjunud, kui El Cholo Atleticole. Alates 2011. aastast on ebastabiilsuse ja lati alt läbi jooksmise musternäidiseks olnud Atleti muutunud järjepidevuse ja tugeva karakteri sünonüümiks ning sealhulgas võitnud kaks Euroopa liiga ja ühe La Liga tiitli. Meistrite liigas on kaks korda finaali jõutud. Spordijutud.com heidab selle uhke juubeli puhul pilgu peale Simeone parimatele mängudele ja uskuge meid – poole tuhande seas neid juba jagub.

Madridi Atletico 3:0 Bilbao Athletic (2011–12)

Kui Simeone 2011. aasta detsembris klubisse saabus, istus Atleti La Ligas napilt väljalangemiskohtade kohal. Argentiinlane sikutas vaid poole hooajaga oma tiimi viiendale kohale ning pani hooajale punkti Euroopa liiga võiduga.

Finaalis nüpeldati 3:0 Bilbao Athleticut, mille loots oli Simeone varasem juhendaja Argentiina rahvusmeeskonnas – Marcelo Bielsa. See karikavõit ennustas saabuvaid ilusaid aegu.

Madridi Real 1:2 Madridi Atletico (2012–13)

Kui Atleti astus 2013. aasta Copa del Rey turniiri finaalis platsile Madridi Reali vastu, siis ei olnud Los Rojiblancos võitnud oma linnarivaale mitte ühelgi turniiril juba 14 aastat.

Kui lõpuvile kõlas, siis karikavõidust olulisem oli fännidele just tõsiasi, et lõpuks ometi suudeti pähe teha oma edukamatele ja ülbematele derbivaenlastele. Simeone ise ütles, et seda võitu mäletatakse Madridi punasel poolel veel aastaid, ning tal on õigus – fännifolklooris on antud kohtumine väga tähtsal kohal.

Barcelona 1:1 Madridi Atletico (2013–14)

Enne 2013–14 hooaega ei olnud Atleti nautinud La Ligas liidripositsiooni peaaegu 20 aastat. Kuid enne selle hooaja viimast vooru leidsid Simeone hoolealused end just sellistest peadpööritavatest kõrgustest. Enamgi veel, tiitlivõiduks piisanuks neil võõrsil Barcelona vastu vaid viigist. Viimati oli Atleti võitnud La Liga aastal 1996, kui Simeone kuulus veel klubi mängijate ridadesse.

Kuna viimasest kahest mängust oli Atletil ette näidata vaid üks punkt, siis oli arusaadav miks Camp Noule sõideti ärevate südametega. Kui poolajaks oldi 0:1 kaotusseisus, siis võis pinge mängijate peades lausa talumatu olla. Simeone aga kinnitas oma hoolealustele, et nad olid hästi mänginud ning peavad samamoodi jätkama.

Neli minutit pärast teise poolaja algust saigi Atleti oma sooritusele väärilise tasu, kui kapten Diego Godini pealöögist viigistati. Atleti suutis ülejäänud mängu vastu pidada ning lõpuvile kõlades said värsked tšempionid nautida kogu staadioni seisvat ovatsiooni.

Madridi Atletico 4:0 Madridi Real (2014–15)

Atleti ainus kodune liigavõit oma vihavaenlaste üle sel sajandil oli vähemalt võimas. Vaid korra terve klubi ajaloo jooksul on suudetud Reali võita veelgi suuremalt.

Kui Simeone suurepärase karjääri juures natuke norida, siis just Madridi derbimängudes võiks tulemused paraneda. Argentiinlane on võitnud 33 kohtumisest vaid üheksa. Samas on klubi jaoks iga säärane võit vägagi märgilise tähtsusega.

Madridi Atletico 1:0 Barcelona (2020–21)

Kui juba norimiseks läks, siis tegelikult on Simeonel Barcelona vastu veelgi viletsamalt läinud. Kuigi El Cholo oli suutnud võita Barcat kaks korda Meistrite liigas ja korra Hispaania superkarika finaalis, siis liigas vaatas vastu väga nutune statistika – 17 kohtumist ilma võiduta. Ehk siis Simeone ei olnud mitte kordagi suutnud Kataloonia gigante La Ligas lüüa.

Läinud novembri kohtumises mängis Atleti aga oma vana rivaali täielikult üle ning 1:0 lõppseis oli Barcelona suhtes ikka väga helde. Tõsi, Barcelona on viimasel ajal olnud vaid oma hale vari, kuid tegemist oli siiski märgilise võiduga, mis tõestas kõigile, et Simeone tiim on sel hooajal parim sats Hispaanias.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Sel teisipäeval mängitakse järele La Liga 1. vooru kohtumine Atletico ja Sevilla vahel. Viimastel aastatel Barca ja Reali järel Hispaania kolmandaks ja neljandaks klubiks peetud satsi vastasseis tõotab tulla väga põnev.

Sevilla mängib hoogsat ründavat jalgpalli ning suvel võideti rekordiline viies Euroopa liiga tiitel. Arvestades Reali ja Barca hädasid, pidasid paljud eksperdid Sevillat selle hooaja mustaks hobuseks. Paraku on aga Julen Lopetegui hoolealuste vorm olnud üpris ebaühtlane ja hetkel paiknetakse alles kuuendal positsioonil, jäädes liidrist maha kaheksa punktiga.

Liider on muidugi El Cholo oma satsiga ning tuleb tõdeda, et Atleti on sel hooajal tõesti võimsalt esinenud. 15 mängust on kaotatud vaid üks (paraku küll Realile), löödud on 29 väravat ning sisse lastud absurdselt madal kuus.

Seega pole midagi imestada, et kodumeeskond on selles kohtumises favoriidistaatuses. Kusjuures Atleti võidukoef 2,10 pakub üllatavalt head väärtust, nii et soovitame seda võimalust kohe kasutada!

Betsafe’i kihlveokontor 10.01 kell 20.45

Arvestades, et Sevilla ei ole sel hooajal resultatiivsusega just hiilanud ning Atleti kaitse on traditsiooniliselt ülitugev, siis soovitame panustada ka selle peale, et kodumeeskond võidab nulli vastu.

Betsafe’i kihlveokontor 10.01 kell 20.45

Reeglina ei ole Atleti mängud suureskoorilised, mistõttu ennustame siingi, et lüüakse pigem vähe väravaid.

Betsafe’i kihlveokontor 10.01 kell 20.45

Tasub ka vaadata kombopanuste poole – meie arvates on väga ahvatlev näiteks panus „kodumeeskonna võit + alla 2,5 värava“.

Betsafe’i kihlveokontor 10.01 kell 20.45

Täpse lõppskoori korrektne ennustamine on muidugi alati üpris keeruline, kuid võib see-eest vägagi tulus olla. Kui peaks pakkuma, siis meie usume, et kohtumine lõpeb seisuga 2:0.

Betsafe’i kihlveokontor 10.01 kell 20.45

Ära maga maha Betsafe’i pakkumisi

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

Jalkafänne rõõmustab kindlasti ka see, et Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Uuri lähemalt SIIT.

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

log in

reset password

Back to
log in