Debütantide imeretked: üks poolfinalist ning hunnik kaheksa parema sekka jõudjaid

Spordiennustuse seisukohast pole väikeste klubide imeretked just toredad, kuid spordisõbra seisukohast on need lihtsalt hädavajalikud! Siinkohal meenutamegi vingemaid debüüthooaegu Meistrite liigas.


Eile ilmavalgust näinud Spordijutud.com’i artiklis tutuvstasime teile tänavusi Meistrite liiga debütante, kelleks on Istanbuli Basaksehir (Türgi), Krasnodar (Venemaa), Midtjylland (Taani) ja Rennes (Prantsusmaa). Ühtlasi tõdesime tolles artiklis, et suure tõenäosusega piirduvad nad kõik ka alagrupifaasiga. 

Ilmselt tekkis nii mõnelgi teist sellepeale küsimus: kes on läbi ajaloo Meistrite liiga parim debütant ning kui kaugele ta purjetas? Jah, meil on sellele vastus olemas. Ajaloos on üks meeskond, keda on oma debüüthooajal jäänud Meistrite liiga finaalist lahutama kõigest üks tabamus… kuid enne seda loetleme teile ka auväärt teise koha võistkonnad.

Veerandfinaali on oma Meistrite liiga debüüthooajal jõudnud seitse klubi ja nendeks on…

Atalana (2019/20)

Viimati lisandus sellesse nimekirja Bergamos baseeruv Atalanta, keda lahutas mõned kuud tagasi poolfinaalist ca neli minutit. Ent Pariisi Saint-Germain ikkagi suutis haarava duelli lõpuks enda kasuks kallutada ning itaallased sarjast välja puksuda.

Atalanta eelmise aasta teekonna märkimisväärseim saavutus oli mõistagi nende alagrupist edasi pääsemise vägitemp. Oli itaallastel pärast kolme vooru tabelis ju null punkti, kuid seejärel nopiti kolm võitu järjest ning väravate vahega lõpuks ka kaheksandikfinaali murti. Seal purustati omakorda juba Valencia ning oma Gung ho jalgpalliga ka palju poolehoidjaid saadi.

Kunagi on Atalanta siiski ka eurosarjas poolfinaali jõudnud, seda 1987-88 hooaja Euroopa karikavõitjate karikasarja raames, ent lõpuks sulges Belgia klubi Mechelen nende tee. Itaallaste kaasaegne euroteekond algas 2017-18 hooajal, mil esimest korda Euroopa liigas madistati, kuid tunamullu näiteks teise eurosarja alagruppi ei jõutudki, sest viimasel tõkkel tuli alla vanduda Copenhagenile.

Leicester City (2016/17)

Tegemist polnud rebaste esimese euroretkega, kuid ei saa ka väita, et eelmistest neil midagi meeles oleks olnud. Esmakordselt nuusutati rahvusvahelist vutti 1961-62 hooajal, mil madistati Euroopa karikavõitjate karikasarjas. Eelringis tambiti siis põhja-iirlaste Glenavon 7:2 mutta, kuid järgmises ringis jäädi ise kindlalt 1:3 alla Madridi Atleticole.

Teist korda jõudis Leicester Euroopasse 1997-98 hooajal, mil palliti UEFA karikasarjas. Tulemuseks taas allajäämine Madridi Atleticole, sedapuhku 1:4. Ja kolmas üritus oli 2000-01 hooajal, ent siiski korjati enda kaotus. Sedapuhku Belgradi Crvena zvezda vastu.

Pärast muinasjutulist Premier League’i triumfi avanesid nende ees viimaks ka Meistrite liiga uksed. Inglismaa liiga tšempionina oli neil loosipäeval niigi kerge eelis, kuid fortuuna otsustas neile veelgi halastada, saates vastu Porto, Club Brugge ja FC Copenhageni. Kuigi korra saadi Portolt ka 0:5 sugeda, lõpetasid rebased alagrupi esikohal ning sammusid kaheksandikfinaalis vastu Sevillale.

Seekord õnnestus neil kahe mängu kokkuvõttes Hispaania klubist 3:2 üle olla, kuid seda ainult selleks, et veerandfinaalis tuleks neile vastu – te arvasite õigesti – Madridi Atletico. Ja Leicester kaotas taas.

Malaga (2012/13)

Kui Malaga meeskond 2002. aastal esimest korda eurosarjas osales, said nad kohe kaela kuldmedali. Aga, jah, tegemist oli Intertoto karikasarjaga, mis jagaski neid välja nagu flaiereid. 2002-03 hooajal madistasid hispaanlased juba UEFA karikasarjas ning siis jõudsid nad veerandfinaali, kuniks Boaviste penaltiseerias nende tee sulges.

Kolmanda – ja siiani viimase – euroretke võttis Malaga ette 2012-13 hooajal. Ja seda Meistrite liigas.

Algus oli võimas, sest alagrupis kaotusekibedust ei tuntudki ning lõpetati kvartetist esimestena, jättes selja taga nii AC Milani kui ka Peterburi Zeniti. Järgmises ringis suudeti üle olla veel Portost, kuniks Jürgen Kloppi juhendatav Dortmund nad lõpuks kohvreid pakkima saatis.

Deportivo La Coruna (2000/01)

Deportivo oli 21. sajandi alguses Euroopas juba vana kala. 90ndatel oldi neljal korral madistatud UEFA karikasarjas ning korra isegi Euroopa karikavõitjate karikasarjas, kus neil õnnestus poolfinaali välja jõuda. Ent Meistrite liigas tehti oma esimesed sammud hooajal 2000/01. Seda, muideks, valitseva Hispaania meistrina.

Ja oi kuidas siis ässati. Sealjuures juhime tähelepanu asjaolule, et Deportivol tuli toona veerandfinaali jõudmiseks purjetada läbi kahest alagrupist (reegel, mis kaotati ära pärast 2002-03 hooaega). Aga seejärel tuli neile vastu Leeds United…

Tegemist pole aga Deportivo parima Meistrite liiga hooajaga, sest hooajal 2003-04 õnnestus neil jõuda ka poolfinaali. Seal tuli aga Porto 1:0 paremust tunnistada.

Veerandfinaali avamäng Leeds Unitedi vastu:

 

Veerandfinaali kordusmäng Leeds Unitedi vastu: 

 

Rooma Lazio (1999/2000)

Rooma Lazio tõusust oleme me Spordijutud.com’is varem kirjutanud. Itaallaste eurosarja ajalugu on tegelikkuses väga-väga pikk, sest esimest korda madistati juba 1973-74 hooajal. Ent õigeks asjaks läks mõistagi alles 90ndatel, kui esmalt jõuti 97-98 hooajal UEFA karikasarja finaali, kus tuli 0:3 alla vanduda Interile. See valus kaotus pühiti aga minema aasta hiljem, kui võidutseti Euroopa karikavõitjate karikasarjas.

Meistrite liiga uks avanes nende ees esimest korda 1999-2000 hooajal ning Lazio ei lasknud ennast kaks korda kutsuda. Esimene alagrupifaas läbiti kaotuseta ning teiseski vääratati vaid korra. Paraku liiga pikka pidu sellele ei järgnenud, sest hilisem finalist Valencia sulges veerandfinaalis nende tee.

 

Leverkuseni Bayer (1997/98)

Kui Rooma Lazio ja Deportivo La Coruna teenisid veerandfinaali pääsemise eest meilt veidi pikema pai – seda siis kahe alagrupiturniir läbimise eest – siis Leverkusen saab pai asemel tugeva patsutuse õlale. Miks nii? Sest

  1. Toona osales Meistrite liigas 32 võistkonna asemel 24.
  2. Kuuest alagrupist pääses automaatselt järgmisesse ringi – mis oligi kohe veerandfinaal – vaid võitja. Ülejäänud kaks edasipääsejat valiti parimate teiste kohtade seast.

Ent kuna Leverkusen ikkagi teise koha tiimide madina Parma, PSV, Rosenborgi, PSG ja Juventuse ees kinni pani, siis kaabukergitust nad väärivad.

Veerandfinaalis neil pikka pidu polnud. Seal tuli vastu hilisem tšempion Madridi Real, kes nad kahe mängu kokkuvõttes 4:1 paika pani.

Ahjaa, oma teekonda alustas Bayer toona eelringist, kus loputati Tbilisi Dinamot 6:2.

Auxerre (1996/97)

Auxerre’il on küll ette näidata neli Prantsusmaa karikavõitu, kuid vaid üks Ligue 1 trofee. Ent see 1995-96 aasta meistritiitel avas neile järgnevaks hooajaks Meistrite liiga ukse, kuhu toona pääses vaid 16 satsi. Suurliiga meistrina loositi neile ka võrdlemisi lihtne alagrupp, kust läbi purjetati, kuid veerandfinaalis tuli neile vastu juba Dortmundi Borussia.

Sakslaste vastu Auxerre’il püssirohtu ei jätkunud ning kahe mängu kokkuvõttes tuli neil tunnistada hilisema meistri Dortmundi 1:4 paremust.

Hiljem on Auxerre veel kahel korral Meistrite liigasse pääsenud (2002-03 ja 2010-11), kuid siis neil enam alagrupist edasi asja pole olnud. Alates 2012-13 hooajast pallib klubi üldse Prantsusmaa esiliigas.

Aga ainsana on debüüthooajal poolfinaali jõudnud…

Villarreal (2005/06)

50000 elanikuga Villarreali linna esindusklubi tõusis esimest korda Hipsaania kõrgliigasse 1998-99 hooajal. Kuigi sealt potsatati kohe alla tagasi, siis 2000-01 olid nad uuesti üleval tagasi ning lõpetasid La Liga ka seitsmendana, mis tõi tasuks koha ka Intertoto karikasarjas. Seal läks hispaanlastel võrdlemisi hästi, sest purjetati välja finaali, kus tuli aga lõpuks Malaga 2:1 paremust tunnistada. Ent, mis s*tasti, see uuesti. Ning 2003. aastal möllati taas Intertoto karikasarjas ning siis võideti see ka ära.

Seejärel lunastati koht ka juba UEFA karikasarjas, kus samamoodi kohe esimesel katsel kaugele purjetati. Oma tee peal alistati Moskva Torpedo, Galatasaray, AS Roma ja Celtic, kuniks Valencia poolfinaalis nad lõpuks maa peale tõi.

Ent kollased allveelaevad olid sihikindlad. Ka 2004. aastal purjetasid nad uhkelt Intertoto karikasarjas finaali (seekord penaltiseerias kaotus Madridi Atleticole), pärast mida jätkati teekonda veel ka UEFA karikasarjas. Siis jõuti veerandfinaali, kus jäädi alla AZ Alkmaarile.

Hooaja 2005-06 avanesid nende ees viimaks ka Meistrite liiga uksed ning lihtsalt vaadake seda teekonda. Napid võidud ja viigid oli kõik, mida Villarreali mehed suutsid toota, kuid see oli piisav, et 1) alagrupist edasi saada 2) veerandfinaali edeneda 3) poolfinaali edeneda.

Ja sealgi oli Kolo Toure üksainus tabamus see, mis nad viimaks kukutas. Ja abi ei tulnud ka penaltist, millega Juan Roman Riqueleme eksis…

 

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Jalgpallisõbrad on kindlasti kursis, et Madridi Real sai nädalavahetusel Hispaania kõrgliigas üllatuskaotuse, kui jäi 0:1 alla Cadizile. Mõni ütleb, et õnnetu juhtum, teine aga küsib, et miks peaks Kuninglik klubi olema kolme päeva pärast paremas löögihoos? Kolmapäeval tuleb Zinedine Zidane’i hoolealustel minna vastamisi Donetski Šahtjoriga ning kuigi seda tehakse kodusel Santiago Bernabeul, mitte karges Ukrainas, siis panustamissõbral tasub ikkagi loota Šahtjori võitu. Riskide maandamiseks võime küll viigi välistada, ent isegi siis oleks külaliste võidukoefitsiendiks 8.00.

Betsafe’i koefitsiendid 18.10.20 @20.02

Favoriidistaatust omab kesknädalal ka mullune tšempion Liverpool, kes kaotas aga nädalavahetusel Virgil van Dijki ja Thiago Alcantara. On ilmne, et Punaste põhifookus läheb praegu koduliigale, kus liiga palju libastumisi endale lubada ei saa. Meistrite liigas üritatakse alagrupist läbi purjetada ökonoomsel režiimil, mis võib aga endaga kaasa tuua üllatusi. Ja Ajaxi koefitsient on nende vastu 4.75.

Betsafe’i koefitsiendid 18.10.20 @20.02

Samasse gruppi kuuluvad veel Midtjylland ja Atalanta, kes omavahel vastamisi lähevad. Tolles matšis on itaallased selged favoriidid, ent koefitsiendi tõstmiseks ennustame hoopis väravate arvu ning piiri paneme “üle 3,5 peale”.

Betsafe’i koefitsiendid 18.10.20 @20.02

Ära maha maga Betsafe’i eripakkumisi

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Lõpetuseks on Betsafe’il vahva kampaania jäähoki-, tennise- ja jalgpallisõpradele. Olenevalt sellest, millele sulle meeldib panustada, võid võita 10, 20 või 40-eurose riskivaba panuse. Valik on sinu, tee see SIIN!

log in

reset password

Back to
log in