El Cashico tuleb taas – Euroopa uusrikkad püüdlevad püha graali poole

Euroopa kahe kõige rikkama klubi PSG ja Manchester City vastasseis on saanud endale igati pasliku nime El Cashico.


Kaks maailma kõige kallimat jalgpallurit Neymar ja Mbappe on ostetud Katari naftamiljardite eest. Foto: PSG ametlik Facebook.

Sel kolmapäeval lähevad Meistrite liiga poolfinaalis vastamisi Pariisi Saint-Germain ja Manchester City ehk Euroopa kaks kõige rikkamat klubi. Esimene on tõusnud tippu tänu Katari naftamiljarditele, teine tänu Araabia Ühendemiraatide naftamiljarditele.

Kuivõrd klubide omanikud ongi vastavad riigid, siis selles kohtumises on kahtlemata mängus nii Katari kui AÜE riiklik au. Võib öelda, et riigipead võtavad mõõtu, kummal on parem sats. Ikka tahaks ju teada, kas minu BMW on naabri Mercedesest kiirem.

PSG armastab glamuurseid oste

Selge on see, et need kaks klubi ei oleks Euroopa tipus ilma Lähis-Ida riikide sekkumiseta. Omavahelisest kohtumisest Meistrite liiga lõpusirgel võisid nad 15 aastat tagasi vaid unistada.

Enne kui Qatar Sports Investment (QSI) sai PSG omanikuks, oli klubi võitnud vaid kaks Ligue 1 tiitlit ning ühe UEFA karika. Pärast ülevõttu võitis PSG neli liigatiitlit järjest ning pärast aastast „pausi“ on võitnud kolm ühtejutti ja jahib hetkel neljandat järjestikust.

Mängijatele on QSI kulutanud praeguseks üle miljardi euro ning maailma kaks kõige suuremat üleminekusummat on käinud välja just PSG. Neymari eest maksti 222 miljonit ja Kylian Mbappe allkirja vastu vahetati 180 miljonit eurot. Nii et glamuursete ostudega ajaleheveergudele saadakse hea meelega.

Manchester City kulutab ühtlaselt

Manchester City lugu on paljuski sarnane. Peamine erinevus on ehk see, et Inglismaa klubi tõmmati heldete šeikide poolt veelgi sügavamast august välja. Kui Abu Dhabi United Group 2008. aastal klubi üle võttis, oli City viimane karikavõit ette näidata 1976. aastast ning 1999. aastal vireleti lausa Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas.

Möödunud kümnendil võideti aga lausa neli Premier League’i tiitlit, sealhulgas Pep Guardiola all kaks järjepanu aastatel 2017–19. Tundub, et Guardiola kolmas liigatiitel nelja aasta jooksul on hetkel vaid vormistamise küsimus, sest City juhib viis vooru enne hooaja lõppu tabelit 10 punktiga.

Abu Dhabi omanduses on City kulutanud uute mängijate ostmisele isegi rohkem raha kui PSG – hinnanguliselt 1,5 miljardit eurot. Huvitav on sealjuures aga tõsiasi, et City kõige kulukam ost on „kõigest“ 75 miljoni euroga Kevin De Bruyne aastast 2015. Maailma kõige kallimate üleminekute pingereas jagab selline summa alles 24. kohta. Samas on üle 50 miljoni maksvaid mehi igasse liini mitu tükki.

See näitab, et püütakse ehitada ühtlaselt tugevat satsi, mitte ületada megatehingutega uudiskünnist. Arvestades, et kui palju on investeeritud ka klubi infrastruktuuri arendamisse (City akadeemiat peetakse hetkel maailma parimaks), siis tundub, et Abu Dhabi kroonitud pead kavatsevad olla klubiomanikud veel pikka aega.

Tõelise eliidi hulka veel ei arvata

Hoolimata kulutatud megasummadest ja suurest edust kodumaal, on mõlema klubi suurim unistus endiselt täitumata. Selleks pühaks graaliks on mõistagi Meistrite liiga tiitel, mis on juba aastaid nii PSG kui Manchester City prioriteet number üks.

City parim tulemus on seni poolfinaalikoht 2016. aastal. Kusjuures siis lülitati veerandfinaalis konkurentsist just PSG. Tollest ajast on pärit ka aasiv El Cashico nimetus. PSG tegi enda parima partii eelmisel hooajal, jõudes finaali, kuid kaotades seal 0:1 Müncheni Bayernile.

Kummalisel kombel on mõlemad tiimid suutnud ikka ja jälle Meistrite liigas „lämbuda“. City kaotas eelmisel hooajal veerandfinaalis näiteks üllatuslikult Lyonile. PSG-l on aastast 2017 ette näidata aga lausa ajalooline häbi, kui kaheksandikfinaali esimene kohtumine Barcelona vastu võideti 4:0, kuid kordusmängus saadi 1:6 peksa – see on suurim comeback Meistrite liiga ajaloos.

Kes teab, mis psühholoogiline paine kummaski tiimis pesitseb, aga seda pole seni välja suutnud ravida ka sellised ohtralt Euroopas dekoreeritud treenerid nagu Pep Guardiola ja Carlo Ancelotti. Uusrikkaid aga tõelise eliidi hulka enne ei arvata, kui nad on suutnud vallutada Euroopa. Ühel neist avaneb see võimalus mai lõpus.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Kuna tegemist on värskete nägudega Euroopa tippklubide seas, siis ei ole omavahelisi mõõduvõtmisi neil just palju olnud. Juba mainitud viie aasta tagune Meistrite liiga veerandfinaali esimene kohtumine Pariisis lõppes 2:2 viigiga ning korduskohtumise võitis City 1:0. 2008. aasta UEFA karikaturniiril lepiti väravateta viiki.

Nii et kuigi City fännid võivad uhkusega osutada, et nende sats ei ole pariislastele mitte kunagi kaotanud, siis valim on ka kasin.

City võitis äsja oma hooaja esimese tiitli, seljatades liigakarika finaalis 1:0 Tottenham Hotspuri. Kusjuures Guardiola andis paljudele oma põhimeestele puhkust, pidades kahtlemata silmas kolmapäevast kohtumist Pariisis.

Kuigi PSG ei saanud oma põhimeestele Neymarile ja Mbappele laupäevases liigakohtumises Metziga väga puhkust anda, siis roteeris Mauricio Pochettino oma satsi veidi siiki. Pariislastel on kolmapäevaks olnud ka üks päev rohkem aega taastuda.

Kõik need asjaolud seavad meid ennustusrubriigis tõsise pähkli ette. City on ilmselt hetkel Euroopa kõige terviklikum sats – Guardiola on muutnud ülitugevaks nii ründe kui kaitse ja nii kvaliteetset pinki ei ole ühelgi teisel klubil. Samas on inglaste kaitseliin viimasel ajal ebatavalisi viperusi sisse lasknud ning Neymar, Mbappe ja Di Maria võivad heal päeval tuule alla teha kellele tahes. Seetõttu tundub parimat väärtust pakkuvat viigile panustamine.

Betsafe’i kihlveokontor 25.04 kell 22.00

PSG ei ole sel hooajal suutnud oma väravat kuigi tihti puhtana hoida, aga kodus minnakse kahtlemata tulemust tegema. Sestap lõhnab siin selle järele, et mõlemad tiimid skoorivad.

Betsafe’i kihlveokontor 25.04 kell 22.00

Kuna see panus üksinda just võrratut väärtust ei paku, siis soovitame ta kombineerida viigipanusega. Koefitsient 4,55 on juba õige magus!

Betsafe’i kihlveokontor 25.04 kell 22.00

Nii heade ründeliinide puhul tundub ka vägisi, et näeme omajagu väravaid.

Betsafe’i kihlveokontor 25.04 kell 22.00

Ära maga maha Betsafe’i pakkumisi

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

Jalkafänne rõõmustab kindlasti ka see, et Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Uuri lähemalt SIIT.

Praegu tasub katsetada ka kombopanustega. Tee vähemalt viie euro suuruse mängueelse kombopanuse ükskõik millisele spordialale (minimaalselt viis valikut ja vähemalt 1,50 koefitsient valiku kohta) ja võid saada osa Betsafe’i iganädalastest 2500 euro suurustest jackpottidest! Liitu pakkumisega SIIN.

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

log in

reset password

Back to
log in